Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

aquadigio

Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

Caute , millers oils je dobra volba ? Aj motor aj prevodovka? Len nechapem ze castrol pise do prevodovky 75w90 a mm oils 75w 80 je tu nejaki maník na Bmw a prevodovky , lebo pred rokom mi ho menili za Ravenol , ale plasia ma ludia ze to je šhit olej proste ze to mam dat von.vas nazor??
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od jerome »

Ravenol je znacka ktora vyraba oleje do prevodoviek so specialnymi normami roznych automobiliek. A v tomto su ako jedni z mala :wink: Ak ti ide radit v pohode neries ziadnu vymenu 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
aquadigio

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

Cau , uz vymenili pred dvomi rokmi ravenol , z prevodovky isiel von cierny olej , hnus , malo 230000km tak neviem ci je dobre nechat ravenol , lebo zistili ze hore prepusta nejaky siemerig kde sa spaja tiahlo s pakou a spini prevodovku , len neviem ci sa ten siemering da vymenit aj bez demontaze prevodovky , a v mototechne zas nevedua ktori je to siemerig nerobil to uz niekto ??
Návštěvník

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:Ravenol je znacka ktora vyraba oleje do prevodoviek so specialnymi normami roznych automobiliek. A v tomto su ako jedni z mala :wink: Ak ti ide radit v pohode neries ziadnu vymenu 8)
Lépe bych to nevyjádřil!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Pitris »

Do převodovky je potřeba použít olej, který podle API předepisuje výrobce převodovky. Až potom řešit SAE. 75w80 je na kratší jízdy a 75w90 na vyšší teplotní zatížení. A převoďáky jak Castrol, Millers oils i Ravenol jsou dobré oleje - jen je potřeba použít to, co tam má podle normy a jízdních podmínek být.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e-panolin.cz

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od e-panolin.cz »

A taky možná tam bude ATF olej :?: Mazací plány bych nebral jako bernou minci, ale v každém případě manuál k vozu.
aquadigio

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

Ako ja som podla stitku pozrel zo spodu na prevodovke , a ten ravenol splnal vsetky normy len neviem ci nebola lepsia volba ten 75 w 90
Návštěvník

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Návštěvník »

Když to nevíš, tak to neřeš. Řeš pouze to, zda to dobře řadí nahoru i dolů jak za studena, tak za tepla. Jedině to je totiž směrodatné.
aquadigio

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

No len zda sa mi ze za studena radi lepsie , a niekedy sa staneze jednotka ide tazsie zaradit , ale to moze byt aj zotrvacnik
Návštěvník

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Návštěvník »

Setrvačník nemůže žádný způsobem ovlivnit řazení jedničky. A řazení jedničky za tepla v klidu, tj. pokud auto stojí, jen velmi málo souvisí s viskozitou použitého oleje.
aquadigio

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

Dobre dakujem , niekedy sa mi to stane na krizovatke , raz za mesiac ze musim 2 x stlacit spojku ,aby som dal 1 ine rychlosti ok, ale je mozne ze to robi spojka, nezabera hore ale v strede , ake zda sa mi ze rano pocujem lozisko a pedal nema taku pruznost uz ako keby bol uz unaveny pritlacak , auto.ma original 230000km a este je vsetko povodne
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Colommbo »

Myslím, že jsi velmi blízko jádra pudla. Mekánici tvrdí, že jde-li někdy obtížně zařadit jednuška popř. zpátečka (tedy stupně řazené v klidu, na místě), bývá v naprosté většině příčinou spojkové ústrojí, konkrétně přítlačný talíř... :idea: A moje osobní zkušenost to potvrzuje. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Návštěvník »

Já bych k tomu jen dodal, že popisovaný "problém" nemusí nutně být problémem, ale přirozeným projevem stavu, kdy se sešly vrcholky zubů proti sobě a auto je "na tvrdo" zabrzdene. Někdy ani není nutné dvakrát seslapnout spojku, třeba úplně postačí nestát na brzdě.
aquadigio

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od aquadigio »

Inak ano dakujem je to mozne , a este sa chcem opytat ked stojim na neutrali a pridavam co vsetko sa toci , ? Spojkove lozisko urcite , hardy spojka stoji lebo ked pridam a klesaju otacky tak auto jemne chveje ci to moze robit zotrvak alebo silentbloky motora
Návštěvník

Re: Olej prevodovka Bmw 530 i manual

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud je spojka standardní konstrukce, tak se její tzv. vypínací ložisko zcela určitě netočí. Mj. proto, že se točí celá předlohova hřídel v převodovce. Setrvačník může způsobovat vibrace pouze v případě, že je dvouhmotovy.
Odpovědět