Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Jam

Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Jam »

Zdravím, ví někdo, jestli je tento paramo olej (k dostání u nás v mototechně za velmi dobrou cenu) stejný jako některý z mogulů, jenom jinak zabalený? A nenašel by někdo k tomuto oleji hodnotu tbn? Stránky parama nějak nefungují ... Díky
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Pitris »

Jam píše:Zdravím, ví někdo, jestli je tento paramo olej.....stejný jako některý z mogulů, jenom jinak zabalený?.....
Jak se vyrábějí Mogul a Trysk (citace - to jsem si nevymyslel)
:arrow: Základní rozdíl mezi střediskem v Kolíně, vyrábějícím motorové oleje Mogul, a střediskem v Pardubicích, produkujícím oleje Trysk, spočívá ve vstupní surovině. V Kolíně dnes není klasická rafinérie, nezpracovává se tam ropa, nýbrž hydrokrakáty (někdy také nazývané vysokotlaké hydrogenáty) dovážené po železnici z Litvínova. Po redestilaci následuje rozpustidlová parafinka, kdy s pomocí metyletylketonu a ochlazování až na –20 °C dochází k vypadávání tuhých parafinů, jež se z oleje oddělí filtrací. Odparafínovaný olej má bod tuhnutí někde mezi –12 až –16 °C. Posledním stupněm při výrobě základového oleje je rafinace aktivní hlinkou. Motorový olej pak vzniká mísením základových olejů různých viskozit a aditiv, jichž může být až 20 procent celkového objemu. V Pardubicích se některé motorové oleje vyrábějí také ze základových olejů z Kolína čili hluboce hydrokrakovaných. Jiné však vznikají ze základových olejů získaných tradiční selektivní rafinací rozpouštědly. Pardubice mají vlastní zpracování ropy, tedy atmosférickou a vakuovou destilaci. Vakuové destiláty pokračují na odparafinování, které probíhá stejně jako v Kolíně. Následuje extrakční selektivní rafinace technickým trikrezolem. :arrow:
FF

Příspěvek od FF »

...a nech je to ako chce aj tie oleje v Tescu a Lidli sú z nejakej normálnej rafinérky, ale z nejakých vnútorných dôvodov sa ich aj tak bojím použiť. Neboli by informácie aj o tom?

V jednom vlákne bolo:
Pkod píše:Mate castecne pravdu, nyni pouzivam olej "z Tesca", kterym jsem se radne predzasobil. Je to vsak 10W40. Duvodem je pochopitelne cena a znalost konkretnich kvalit oleje :). Presneji to vsak verejne nejde.
...ale stále neviem nič bližšie - Pkod nechce nič pustiť (zatiaľ, však my si ťa nájdeme 8)) - bol som chvíľu aj načatý zo zvedavosti kúpiť z Lidlu ten 5W-40 (normy super, cena tiež). Nakoniec som aj tak skončil u Agipu, lebo ten som ešte nemal (aj keď tie dva oleje mohli niekde v nejakej rafinérke byť naraz v jednom "kotli")! :shock:
Jam

Příspěvek od Jam »

Pitris: a to je dobře, nebo špatně? No prostě to hodlám nalít do 14 let starýho mitsu, najeto přes 300t a navíc na plyn a myslím, že to bude ok.

FF: teď jsem tam měl ten lídl 5w/40, zimní starty paráda, ale smrdí to jak cap a sežralo mi to litr asi za 1500km. Když jsem tam předtím lil všechny hekry, moguly, q8ky, tak mi litr vyšel asi na 6 až 8000km. Jako maže to, ale nevyplatí se to, pač mi ho to sežere 4x tolik.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jam píše:Pitris: a to je dobře, nebo špatně? No prostě to hodlám nalít do 14 let starýho mitsu, najeto přes 300t a navíc na plyn a myslím, že to bude ok.
Já taky myslím, že to bude O.K. - tedy pokud tam předtím nebyl nějaký olej API SE, nebo SF
HonzaPCE

RE

Příspěvek od HonzaPCE »

Ahoj. Paramo trysk speed 10w40 používám v Mitsubishi Lancer 1.6 16V, r.v. 98. Nedávno mě fouklo těsnění pod hlavou, tak se hoši měnili a chválili, že prej čisto a co prej používám. Nechal sem je hádat a moc mi nevěřili. Tak si to přeberte a zdravím.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: RE

Příspěvek od NOVON »

HonzaPCE píše:Ahoj. Paramo trysk speed 10w40 používám v Mitsubishi Lancer 1.6 16V, r.v. 98. Nedávno mě fouklo těsnění pod hlavou, tak se hoši měnili a chválili, že prej čisto a co prej používám. Nechal sem je hádat a moc mi nevěřili. Tak si to přeberte a zdravím.
Určitě to nebude špatný olej.Znám případ kdy má kolega na motoru 2.0 v AUDI 80 s LPG najeto 530 tis.km na tento olej..
Máchal

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Máchal »

Ať nezakládám nové téma, zeptám se tady v tom starém vlákně. Na zimu chci vyměnit Sunoco za např. Paramo Trysk Speed 5W40 (normu VW plní) Nebudu zastírat, že na ty cca 4 měsíce chci do auta levný, ale dostatečně kvalitní olej. Mogul od Bédi v Mountfieldu nemaj a Paramo stojí cca podobný penízky.
Dostanu požehnání? :)
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Pandora »

Máchal píše:Ať nezakládám nové téma, zeptám se tady v tom starém vlákně. Na zimu chci vyměnit Sunoco za např. Paramo Trysk Speed 5W40 (normu VW plní) Nebudu zastírat, že na ty cca 4 měsíce chci do auta levný, ale dostatečně kvalitní olej. Mogul od Bédi v Mountfieldu nemaj a Paramo stojí cca podobný penízky.
Dostanu požehnání? :)
Jaknaauto.cz slibuje, ze zaradi do nabidky Paramo 5w40 za velice slusne penize.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Pedro »

Je to takova odnoz Mogulu. Nebal bych se toho. Pouzival jsem ho leta na xeft. Ale ne do zadneho benzinturba. Ale kdyz normu ma,tak ho vdechni.
Máchal

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Máchal »

Pandora píše:Jaknaauto.cz slibuje, ze zaradi do nabidky Paramo 5w40 za velice slusne penize.
To by bylo supr, tam nakupuji celkem často. Nevíš nějaké bližší info, kdy? Díky.
Pedro píše:Je to takova odnoz Mogulu. Nebal bych se toho. Pouzival jsem ho leta na xeft. Ale ne do zadneho benzinturba. Ale kdyz normu ma,tak ho vdechni.
Normu plní, 5ka na zimu v poho a chci levný, dostatečně kvalitní olej pro krátké a častější studené starty ve městě. Sunoco už na ty studené starty nebude to pravé ořechové (mám ho v autě od února - cca 7000km) Doporučíš něco jiného?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od lengy60 »

Máchal píše: Sunoco už na ty studené starty nebude to pravé ořechové (mám ho v autě od února - cca 7000km) Doporučíš něco jiného?
Buď špatně rozumím psanému textu nebo je to chyba tisku,ale spíše to vypadá,že 5W-50 bude vhodnější než 5W40,bo ta 50 má uveden bod tuhnutí -50°C.
http://www.sunoco.cz/upload/technicke-l ... D_5W40.pdf
http://www.sunoco.cz/upload/technicke-l ... O_5W50.pdf
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od jerome »

Nazdar kluci Cesky :mrgreen: Nechci vam do teho kecat ale... Paramo neni odnoz Mogulu Paramo Mogul vyraba vid foto: http://www.olejservis.cz/mogul-racing-5 ... t/d-75271/
Uz minule mi Pitris tvrdil ze nie ale nejako sa mi to nazda. Aj ked pozreme stranku Parama tak produkty su aj Mogul oleje :idea:
Tj Paramo 5W40 bude nieco podobne jak Mogul Racing 5W40 a dalsia vec suhlasim s lengy60 ze ta 5W50 bude v pohode na zimu jak podla info v TL tak i z toho dovodu ze ked je uz nejaky cas v motore jej viskozita trochu klesla tj po 7000km bude o dva chlpy redsi jak ked sa lial ako novy :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej Paramo trysk speed 10w/40 vs mogul

Příspěvek od Jezevcik »

Jerome, ono to bude asi tak, jako když je na lahvi Kozla nebo Radegastu napsáno, že to dělá plzeňský pivovar, nebo na Zlatém Bažantu Heineken.
Myslím, že po sloučení obou podniků z kolínských výrobků název Koramo úplně zmizel.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět