Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Náhradou za tebou zmiňovaný bude vpodstatě jakýkoli olej se stejnou specifikací a stejnými či velmi blízkými hodnotami... :) Co mám povědomost, tož v motorech automobilky s bleskem ve znaku, co podobá se zázraku, uživatelé spíš používají "konvenční" oleje, ale právě hlavně z důvodu jejich dostupnosti, ne pro špatnou kvalitu olejů GM. Důležitější však je, což také ve tvém dotazu postrádám, do jakého motoru olej chceš, kolik má cca najeto a jaký je přibližný provozní (cestovní) režim... :?
Jedna se o motor 1,4 16v 66kw, najeto cca 60tis. km, provozni rezim je z 85 procent po meste, zbytek mezimesto, dalnice. Motor vytacen vetsinou do 3000ot./min, auto je garazovano teplota v zime cca 15-20°C. Olej menim po 10-15 tisicich km.
Idealne kdyby bylo treba neco od totalu, pripadne podobny pomer kvalita/cena.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Colommbo »

Total Quartz 9000 - oplí normu sice nemá výslovně uvedenu, ale do tvého motoru bych se ho nebál... :)
http://www.autodily-cardo.cz/-3/total-q ... -5w-40-5l/
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Pitris »

Když je auto v garáži, dá se dobře použít i olej 10w40. Já bych vybral asi 5w40 a asi to Yacco protože kvalitou na tom bude asi ještě o něco málo líp než Total - možná o tu trošku, o kterou je dražší. Tu výměnu (i s filtrem) bych přiblížil k 10-ti tkm a motor občas popohnal k 5000 ot....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9848
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Colommbo »

Akorát mě trochu mate označení FAP v názvu oleje a "...pro Euro 5 / Euro 4 motory vybavené systémy pro čištění výfukových plynů...", což uvedený benzínový oplí motor nemá... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Pitris »

Ono to Yacco má sice ACEA C3, ale už C3-10. Aspoň.... a když bude měnit po 10-ti tkm, нет проблем
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
franus

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od franus »

Ta specifikace C3-10 ma nejakou mensi zivotnost, nebo co?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Pitris »

Právě že ne. Oproti ACEA C3-02, 04, 07 a 08 je ACEA C3-10 už jinak aditivovaná a není potřeba (kvůli ochraně motoru) zkracovat výměnný interval z důvodu toho že je to olej pro filtry pevných částic :(
Více o tom zde a zde. Těch 10 tkm doporučuji kvůli převažujícím jízdám po městě.... A tady je proč.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
pavolvrzdak

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od pavolvrzdak »

meiki píše:Ahoj,
vlastím Opel Astra J (2013), 1.4, 103 kW, LPG a výrobce doporučuje servisní prohlídku (samozřejmě s výměnou oleje) na 30tkm nebo rok, podle toho co nastane dříve, u mě jsou to km. Už mám pomalu najeto 15tkm, což se mi zdá jako rozumná doba na první výměnu oleje. Asi jsem ze staré školy, těm 30tkm moc nevěřím a mezi servisními prohlídkami si to budu dělat sám, jak jsem byl do teď zvyklý. Nebo tento 30tkm interval už moderní oleje a nový motor v pohodě zvládnou a já jsem akorát srab?

Manuál mluví jasně. Kvalita motorového oleje: Dexos 2. Stupeň viskozity oleje: SAE 5W-30 nebo SAE 5W-40. Nic víc, nic míň.
Když jsem pohledal na netu oleje specifikace Dexos 2, moc jsem jich nenašel. Na místním eshopu je to např. Texaco http://www.oleje.cz/p/texaco-havoline-u ... 0-1-l--376 nebo jinde GM DEXOS 2 5W-30 http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 70814.html Hledal jsem blbě nebo toho je tak málo? Záleželo by potom v této fázi ještě na značce nebo už se mám rozhodnout podle obalu a ceny?

A poslední část, ve které trochu tápu se týká viskozity. Mám zvolit 5W-30 nebo 5W-40. Denně jezdím do práce 2x50km. Většinou dálnice a zbytek ve městě. Pokud budu věřit obecně známému faktu/mýtu, že LPG spaluje při vyšších teplotách, asi bych spíše měl zvolit 40. Nebo je to fuk? Jaký na to máte názor Vy?

Díky moc za rady :-)
Ahoj meiki prosim ta ak mozes a budes ochotny napis mi na teba kontakt alebo mail lebo zvazujem kupit astru 1.4 turbo lpg a chcel by som nejake info a rady ci ist do toho. Budem ti velmi vdacny. Dakujem. Hlavne by som chcel vediet ako to vyzera so spotrebou
Bitttpower

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Bitttpower »

Ahoj,zkus kouknout na opel forum.cz.Tam ma meiki něco o svoji Astře napsane.
azrael
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 16, 2017 13:40

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od azrael »

ahojte,
som tu novy a nechcem zakladat nove vlakno, kedze toto je tiez vhodne na moju otazku..
dlhsie citam toto forum, a kedze doslo na vymenu oleja ..tak by som sa rad poradil..
som 6 mesiacov majitelov mnou dovezenej astry J 1,4 turbo (103kW) benzinovej verzie bez plynu, jazdim cca 9.000-10.000km rocne, pricom kazdy den idem do prace 4km a poobede domov, cez vikend sa prebhenem 50-100km a ak sa zadari, tak 2x rocne nieco dlhsie..(auto ma 78.000km)
v astre mam nemcom davany olej LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W-30, teraz pri vymene mam dilemu..ci pokracovat s tymto mne nie velmi znamym olejom, alebo liat nieco ine..co splna specifikaciu dexos2? Oplom odporucany: Opel-GM-DEXOS2-5W-30 splna vsetko a je az podozrivo lacny a bojim sa ci je vhodny pre takyto turbo motor..ale mozno bezdovodne :roll:
pozeral a porovnaval som viac znaciek.. od origo opel oleja cez olej odporucany kolegom: Mobil Super 3000 XE 5W-30, aj nemcom nalievany Liqui moly..znaciek splnajucich moju potrebnu specifikaciu je vela, ale rad by som astre doprial nieco vhodne.. (olej menim kazdych 12 mesiacov)
tak sa pytam odbornikov z fora..je nieco vyskusane pre tento motor, pripadne co by ste mi doporucili..
dakujem za kazdy postreh
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od Pitris »

azrael píše:ahojte, som tu novy a nechcem zakladat nove vlakno, kedze toto je tiez vhodne na moju otazku....
DĚKUJI :wink:
Je moc dobře pro motor že měníš po těch 10-ti tkm / po roce :wink:

1) Opel-GM-DEXOS2-5W-30 - je to dobrý olej (i když přebal něčeho / ale Opel na to dal svoje "razítko").
2) Liqui Moly TOP TEC 4600 5W-30 - to že ho moc neznáš je spíš problém Tvůj než Liqui Moly. Ta značka (mimochodem nabízející velmi kvalitní výrobky) je na trhu 60 let.
3) Mobil Super 3000 XE 5W-30 - ani s tím chybu neuděláš.... Ale 8)

Všechno jsou to oleje Dexos2 - tzn. ACEA C3. Jak říkám, použít je můžeš a při výměně po (do) 10-ti tkm budou v pohodě, ale olej GM-LL-A-025 s ACEA A3 nabídne ochranu motoru díky tomu že je "full saps" a ne "mid saps" o kapku lepší....Tvůj motor totiž nepotřebuje olej pro filtr pevných částic (to je ta ACEA C3)
Máš tam hodně krátkých jízd - na ty jsou vhodné SAE 0w30, 0w40, 5w30 a 5w40. Dalo by se uvažovat o Mobil1 0w40 NewLife, Shell Helix HX7 5w40, Divinol SynthoLight GM 5w30 nebo Yacco VX 1600 0w30.... Třeba.... A já bych se vůbec nerozpakoval pro turbobenzin a na Tvoje jízdy třeba ten Mobil1 0w40 :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od bjukemen »

kludne by som pokracoval s olejom Opel-GM-DEXOS2-5W-30
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
e1H

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od e1H »

Pri týchto jazdách a pri takomto intervale by som ostal pri dexos2 olejoch aj ja.
azrael
Příspěvky: 18
Registrován: pon led 16, 2017 13:40

Re: Olej Opel Astra J, 1.4, 103 kW, LPG

Příspěvek od azrael »

dakujem vsetkym za nazory a Pitrisovi za vysvetlenie..samozrejme, ze chcem do auta olej "o kapku lepší" a tak sa zameriam uz len na ACEA A3, uz rozumiem aj byvalemu majitelovi preco lial ten liqui moly..
este taky dotaz, nastudoval som si tu tie viskozity a rozumiem ze 0W a 5W su v nasich podmienkach postacujuce, pricom xW30 a xW40 bude ta 40 asi trosku lepsia kvoli vyssej teplote
tiez som ale cital nieco o strihovej stabilite, kde 0W40 uz by mala byt z tohto pohladu horsia...ale mozno som to len zle pochopil
ako pitris pisal, vsetky nim spominane viskozity su vhodne, a nim odporuceny mobil 1 je spicka..
len som skratka zvedavy a rad by som to pochopil
Odpovědět