Olej octavia tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Sniper_2003 píše:A popřípadě bych si počkal na novinku v podobě tohoto http://millersoils.cz/393--ee-longlife-5w40.html :wink:
Ale ten nemá 505.00
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od skodovkar »

Doufám, že se nemýlím, když napíši, že VW 505.01 zahrnuje i VW 505.00 :idea: Rotačka by si každopádně vystačila i s méně výkonným olejem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27477
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Pitris »

Když má 505.01, tak 500.00 mít nemusí - 01 má vyšší požadavky....
Jinak je tak, jak uvedli kluci :wink: Mobil1 5w50 je jeden z TOP olejů, použít se (jako každá jiná 5w50) samozřejmě bez obav (třeba ze smíchání s 5w40) dá, ale pro běžné ježdění (i v létě k moři a pokud není zvýšená spotřeba oleje) plně stačí dobrá 5w40. A třeba Millers oils dobrý, hodně dobrý je....:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sniper_2003

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Sniper_2003 »

e1H píše:Viskozitu zmeniť môžeš, nič sa nestane keď tam trocha 5W-40 ostane. Motor ti môže trochu stíchnuť, ale nemusí. Ono to skôr záleží od toho, že aký olej si tam mal pred výmenou, resp. v akom bol stave. Stíšenie motora sa totiž dá registrovať aj pri rovnakých viskozitách.

Inak nedávno sme tu radili jednému užívateľovi do naftovej Octavie II s väčším počtom koníkov pod kapotou Millers Oils a pochvaľuje si. Pár dní dozadu mi na inom fóre písal, že sa mu trochu vyrovnal chod motora a zároveň sa aj trochu stíšil. Otázkou ostáva, či to registruje kvôli tomu, že má čerstvý olej, alebo pred tým mal v motore kvalitou horší olej, alebo to je tým že natankoval palivo bez biozložky, prípadne to spôsobilo pridanie VIFu. :-)

Dnes mohu říci, že tak na půl. Pomohl lepšímu chodu (hladšímu), trochu se ztišil motor a zjemnili se starty (subjektivní pocit). :wink: :D
e1H

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.

Pokud chcete rozumně diskutovat o autech a motorech koncernu VW, neztrácejte tady čas, a navštivte příslušné diskusní fórum dané značky.

SKODAHOME.cz, VWCLUB CZECH REPUBLIC, VWCLUB SLOVAKIA, ŠKODA-FORUM, Seat-Club Czech Rep., SEAT Club Slovakia, Audi Club International Slovensko, audiklub.cz
Naposledy upravil(a) e1H dne pon bře 27, 2017 1:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od jerome »

Ano Castrol ma vykonovu specifikaciu a charakteristiku rovnaku jak Millers. Takze je jedno po ktorom siahnes :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Sniper_2003

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Sniper_2003 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27477
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Pitris »

Kucí slovenský zpoza potoka Moravy, nehajtě tak, bo tomu eště něktorí uja uverí :P :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Takže já bych vybral - a bráchovi do Oktávky PD dal - ten "miler"
Není to škoda peněz (v mém případě) do motoru (1,9TDI PD bez DFP v sérii) který má 140tkm, jezdí se s ním ze 70% normálně, 25% (okolo 120km/h) a rychleji 5% 120-150km/h? Měním po 14tkm a leju tam HELIX HX7 AV 5W-30 což jak sem se tu dozvěděl není to pravý ořechový. Spíš asi chci jen potvrdit rovnici - za míň a pro mně velmi dobrá volba = http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... L-5W-40-5l
a nebo si mám jako velmi dobrou volbu vybrat http://www.millersoils.cz/383--xf-longlife-5w40.html
či dokonce http://www.millersoils.cz/393--ee-longlife-5w40.html nebo navrhneš ještě něco jiného?
Peníze zas až tak řešit nebudu ale nerad platím něco navíc "zbytečně".
PS: Pokud bych měl zvolit tu poslední volbu tak to si to budu muset vykompenzovat abych neutrpěl psychickou újmu, zřejmě by to odskákala manželka :mrgreen: :mrgreen:
Sniper_2003

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Sniper_2003 »

Tak trochu mám tucha kdo se ptá. :D :D :D
Návštěvník

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Jak tě znám tak je tvůj tuch dobrej, rukopis je asi jasnej :mrgreen: Kvůli jednomu dotazu sem se nechtěl registrovat, přečtený to tu mám už dávno tak bych se asi nemusel ptát ale kulomet je holt kulomet :mrgreen: Aby tě náhodou nemátl stav km co tu udávám, on to málokdo ví, tak auto má 244tkm a motor o 100 a kousek míň 8)
PS: jo a normální rychlost je těch 90-100km
Sniper_2003

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Sniper_2003 »

ÁÁÁÁÁÁÁ tak jsem se nespletl. :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27477
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Není to škoda peněz (v mém případě) do motoru (1,9TDI PD bez DFP v sérii) který má 140tkm, jezdí se s ním ze 70% normálně, 25% (okolo 120km/h) a rychleji 5% 120-150km/h? Měním po 14tkm a leju tam HELIX HX7 AV 5W-30 což jak sem se tu dozvěděl není to pravý ořechový. Spíš asi chci jen potvrdit rovnici - za míň a pro mně velmi dobrá volba....
Valvoline nebo Millers, nebo jiná renomovaná značka v 5w40 a VW505.01 - nedá se napsat, co je nej
Valvoline nebo Millers XF jsou :wink: EE je kvalitou ještě o kousek výš. Spíš bych uvažoval - když by se častěji jezdily kratší jízdy - o zkrácení intervalu na 10tkm. Těch 14tkm je na delší jízdy.
Já bych asi dal "milera" XF a manželku pozval na večeři :mrgreen: Ale když by hlad neměla, tak "miler" EE :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Díky za odpověď. Ee, hladová není a dostane o jednu kytku za rok míň a do motoru teda dáme EE :mrgreen: S těma kratšíma trasama je to 20% kratší a zbytek dlouhý. I tak mám tedy měnit častěji nebo stačí vejpůl vyměnit filtr?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27477
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej octavia tdi

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:....S těma kratšíma trasama je to 20% kratší a zbytek dlouhý....
Já bych měnil po 12-13-ti tkm a filtr (kvalitní - třeba MANN, Purflux, Hengst) stačí s každou výměnou oleje -
- vem si že ten kdo jezdí "LL", tak mění filtr třeba po 30-ti tkm :( Poloviční porci km filtr "pobere".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět