olej nissan 1.2 DIG-T

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

S0TO

olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od S0TO »

Ahoj měl bych dotaz, u nového vozu chci udělat výměnu oleje po cca 2-3tkm, kontaktoval jsem servis ten používá pouze olej nissan 5w40 na lahvi žádné jiné info a oficiální zastoupení odpovědělo, že buď origo nissan a nebo olej normy ACEA A3/b4. Nemáte někdo čirou náhodou tech. list toho nissaňáckého oleje, případně co by jste doporučili? Je to vlastně motor od renaultu a ten u svých 1.2 myslím doporučuje elf evolution 5w40 900 SXR (RENAULT RN0710).

Díky
e1H

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od e1H »

Ak nechceš platiť za ich drahý olej, tak by som sa poobzeral po oleji s ACEA A3/B4-10, prípadne ak nájdeš, tak rovno A3/B4-12 s viskozitou 5W-40. Napr. Valvoline SynPower 5W-40 môže byť dobrou voľbou pre teba, ale možno ešte chlapci napíšu nejaké zaujímavé oleje.
otass

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od otass »

Pokud mám správné informace, tak pro nissan vyrábí oleje právě Elf.
Výměna po 2-3tkm?
S0TO

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od S0TO »

otass: je to funglovka, vím, že už se to nedělá, ale auto by mělo zůstat doma dlouho a tato výměna určitě ničemu neublíží a kdyby tam byl nějaký bordel či kdo ví co z výroby, tak půjde rychleji pryč...
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Renault má čtyřválce 1,2L a tohle je tříválec Nissan, není to tak? V tomto případě s kompresorem?
Jestli doporučují 5W-40, tak :wink: . Specifikace ACEA A3 je běžná. Výměnu po 2-3 tis. km považuji za přepéči, ale proti gustu... Zajímaly by mě zkušenosti s tím motorem po čase.
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Á, už to vidím, jsem vedle, DIG-T. Ten Nissan...tak už i benzíny od Renaulta...to mi uniklo... :cry:
S0TO

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od S0TO »

Itall: jj přesně, nissanovský 3válec je v mikře.... juke,pulsar i qashqai mají "TCE" od renaulta... jj já to beru, možná to je na nic, ale ublížit to neublíží a následně bude interval 1rok, vzhledem k nájezdu...
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

No, tříválec 1,2L Nissan je i v novém Note a na dražší modely jsem se nedostal :oops: . Tož výměna oleje neuškodí, ale nikdo by ji asi takhle brzy nedělal.
e1H

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od e1H »

Keď je to motor od toho ženského pohlavného orgánu, tak okrem dodržania ACEA A3/B4 by som sa ešte pozrel, že aký olej predpisujú pre tieto motory oni, napr. v Cliu, alebo v Megane. Predpokladám, že to bude olej so schválením RN 0700/0710. Následne ak vyberieš olej ktorý bude spĺňať aj požiadavky Renaultu a zároveň aj Nissanu, tak si vybral dobrý olej.

Takže hľadal by som olej ktorý bude mať tieto vlastnosti: ACEA A3/B4(-10,-12), SAE 5W-40, RN 0700/0710.
Všetky tieto parametre plní Elf EVOLUTION 900 FT 5W-40.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Colommbo »

Itall píše:...Výměnu po 2-3 tis. km považuji za přepéči, ale proti gustu...
Itall píše:...Tož výměna oleje neuškodí, ale nikdo by ji asi takhle brzy nedělal.
S0TO: Naopak, děláš to dobře. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od e1H »

Pozerám, že čo stránka Elfu, to iné špecifikácia oleja.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Pitris »

Vyměnit olej v motoru u nového auta po 3tkm není nic proti ničemu - spíš naopak :wink: a řekl bych, že šetří na nepravém místě právě ten, kdo to neudělá. :( A motor si "zapamatuje" oba k němu přístupy. Jinak pokud předpis výrobce motoru zní "jen" ACEA A3, je volba jednoduchá, nicméně když tam bude i RN 0700/0710, nebude to na škodu. A kromě Elfu a Valvoline přidám ještě třeba http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... D-5W-40-1L
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
S0TO

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od S0TO »

ok, díky všem za rady a postřehy :wink:
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Pitris: Určitě bys neprokázal vliv výměny oleje ve 3000 km oproti výměně v 15000 km. Nikdo to zajisté nezkoušel na jakémkoliv relevantním vzorku motorů. A KDYBY zkusil, můžeme si tipnout výsledek. Já tipuji výsledek NIC, čili žádný zaznamenatelný rozdíl. Jenže to také prokázat nemohu. A vo...vo tom to je.
Odpovědět