olej nissan 1.2 DIG-T

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Dá se říct, že s agregátem (motor, spojka, převodovka, hnací hřídele) jsem spokojen, v některých ohledech dokonce předčil má očekávání - včetně velmi chytrého způsobu fixace celoplošného krytu pod ním. :mrgreen: S podvozkem je to citelně horší, ale co už nadělám...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Žádnou spotřebu oleje zatím neregistruji. Zato až po výměně oleje jednoznačně cítím nástup turba a také zásahy jeho regulace. Nemám pro to žádné vysvětlení, zato konečně vnímám (jak jsem to vždy, když jsem s přeplňovaným benzínem jel, pozoroval), že tam skutečně mám přeplňovaný motor. Divné je hlavně to, že to nějak souvisí s tím novým olejem...
Možná je motor lépe mazán :idea: abys nakonec neskončil u 5W-40. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

To mne už také napadlo, ovšem přinejmenším pro dobu záruky jsem, alespoň v tuto chvíli, odhodlán dodržet normy (jsou dvě) výrobce motoru.
S0T0

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od S0T0 »

jen pro zajímavost, olej vyměněn dnes při 3700 km, překvapilo mne jak černý olej byl, ve srovnání s 1.2 v hondě jazz při roční výměně. Filtr atd. bez nějakého viditelného bordelu. Pro zajímavost, od pořízení do dnešního dne průměrná spotřeba v juku 6.6l, při cca 50% městu a 20% dálnice. Motor jede pěkně, a je velmi tichoučký ( oproti mému 1.9 TDI to je nebe a dudy :D).
Odpovědět