olej nissan 1.2 DIG-T

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:A včasná výměna oleje snad není "jiné chování"? :shock: Vždyť všechny ty dnešní lhůhy nejsou nic jiného než marketingový tah nastavený na maximum toho, co ještě agregát snese - a to ještě jen možná, za ideálních provozních podmínek. Jenže kdo je splňuje? :idea:
Jak říkáš, kdyby dneska někdo napsal výměnu po 10tis. km, tak odradí zákazníka. Na druhou stranu, ty doporučené servisní intervaly jsou maximální nájezd mezi výměnami pro zachování záruky - tzn. že pokud v polovině intervalu přijedeš do servisu, že chceš vyměnit olej, možná ti někde řeknou, že to není potřeba, ale stejně výměnu na tvou žádost provedou. Je to trochu alibismus, nadávat na dlouhé intervaly výměny a zároveň je striktně dodržovat ačkoli lze zkrátit klidně na polovinu - obzvlášť, když konkrétně u tohoto nissanu je v plánu údržby uvedeno, že se při ztížených jízdních podmínkách interval zkracuje na polovinu.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... pokud v polovině intervalu přijedeš do servisu, že chceš vyměnit olej, možná ti někde řeknou, že to není potřeba, ale stejně výměnu na tvou žádost provedou...
A proč bych měl jezdit do servisu? Olej si v "meziintervalu" vyměním sám a ještě si ho zvolím podle svého gusta. :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od jerome »

Itall píše:Když se něco už hodně proflákne, tak se informace najde i v různých článcích.
Myslis taketo clanky ? http://www.autoforum.cz/technika/8-nepo ... o-dve-tdi/
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

jerome píše:
Itall píše:Když se něco už hodně proflákne, tak se informace najde i v různých článcích.
Myslis taketo clanky ? http://www.autoforum.cz/technika/8-nepo ... o-dve-tdi/
Já tahle pojednání moc nečtu, ani tohle jsem nečetl - je vlastně nové, jak koukám na datum.
Ne, takový článek jsem nemyslel, všechno se musí filtrovat. Také jsem napsal "když se něco už hodně proflákne", čili je to známo. Cennější, než texty pisálků, jsou pro mě zkušenosti uživatelů. Ale objeví se i zajímavé článečky, pro někoho pozdě...
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od otass »

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:... pokud v polovině intervalu přijedeš do servisu, že chceš vyměnit olej, možná ti někde řeknou, že to není potřeba, ale stejně výměnu na tvou žádost provedou...
A proč bych měl jezdit do servisu? Olej si v "meziintervalu" vyměním sám a ještě si ho zvolím podle svého gusta. :D
Tím lépe. Ale pointa je stejná, tedy že nikde není napsáno, že uživatel nemůže olej vyměnit dřív.
Pouze v případě, že měníš olej sám doporučuju koupit alespoň original filtr, aby to nikdo nepoznal.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

otass píše:...v případě, že měníš olej sám doporučuju koupit alespoň original filtr, aby to nikdo nepoznal.
Ano, koupil jsem "originální" ve značkovém servisu za tři stovky a u Cardo pořídil Mann za stovku. Po bližším ohledání konstatuji, že jediný rozdíl, tedy kromě té ceny, je ve vnějším potisku (i barva základu a potisku jsou stejné).
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od otass »

Nevím jak je to u téhle DIG-T, ale většina Nissan motorů má filtrační papír ve filtru cikcak, z toho usuzuju, že bude původem od Purflux.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

otass píše:Purflux.
Neznám lepší značku! :wink: K mému autu má Cardo rovněž v nabídce Purflux (jde o klasickou baňku), ale na první pohled se liší od "originálu", proto jsem ho zatím nebral (jinak by nebylo co řešit).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od jerome »

Itall píše: Cennější, než texty pisálků, jsou pro mě zkušenosti uživatelů. Ale objeví se i zajímavé článečky, pro někoho pozdě...
Lenze aj tu sa skusenosti lisia. Na strankach kde pisu recenzie uzivatelia vacsinou vsetci vynasaju to svoje auto do nebies. Ked navstivis forum xy-club tak tam sa toho da docitat hodne. Podla mna ked zvazim bezne znacky tak hodne zavisi bud od konkretneho kusu vyrobeneho auta alebo ked to berieme tak ze vsetky by mali byt rovnake tak hodne zavisi od uziatelov ako sa o auto starali. Co poznam ludi ktori dodrzuju ako tak odporucanie vyrobcu zo servisnej knizky tak ich auta sluzia v pohode nehladiac na znacku auta. Naopak kto ma auto len na vozenie a neriesi nejake vymeny tam je tych poruch hodne a zas nezalezi na znacke. Myslim si ze respektovanie vyrobcom stanovenych vymien prevadzkovych kvapalin je hlavny dovod spravneho fungovania auta.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Já bych k tomu dodal ještě i to, že mimořádně důležitým faktorem je způsob zacházení s autem: co někteří "ovladači", a těch je dnes kvalifikovaná většina, dokáží předvádět, rozum prostě nebere.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od bjukemen »

tesi ma velmi ze servis sa rozhodol pre pouzitie oleja 5w-40 a toho sa treba drzat, previest vymenu oleja v zabehu v jednej tretine je prospesne, predsa len oter atd atd. olej degraduje skorej, nemyslim ze tu treba setrit a troska ma zarmucuje Itall ze take nieco preferujes :cry:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem si u svého zánovního vozu konečně vyměnil po prvních 6 tis. km olej v motoru. Nečekal jsem, že bude tak brzy (auto jsem kupoval před Vánocemi) černý jak bota, ale hlavně mne překvapilo množství kovových pilinek a nějaká ta šponka zářící při nasvětlení diodovou čelovkou barvami všech kovů, které se v motoru vyskytují. Namísto původního oleje, údajně 5W-20, jsem použil 5W-30 dle technické normy výrobce motoru, bohužel se sníženou HTHS viskozitou, neboť norma výrobce nic jiného nezná. Po ujetí prvního cca. tisíce km konstatuji, že motor běží hladčeji a nechá si líbit nižší otáčky (jezdím tzv. na ucho), než na původní olej (mohl být už degradovaný). Díky tomu při klidné jízdě o něco málo klesla i spotřeba paliva. Naopak při snaze o velmi svižnou jízdu spotřeba paliva dle mého názoru vzrostla, a to kvůli větším hydrodynamickým odporům v systému mazání motoru.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od lengy60 »

Jsem zvědav,jak se bude vyvíjet spotřeba oleje,i když ten původní 5W-20 měl nejspíše také sníženou HTHS viskozitu.Jinak co jsem tak četl,tak se "hladovost" po oleji projevila povětšinou po první výměně oleje.Ale snad budeš mít kliku a vše bude v normálu.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Žádnou spotřebu oleje zatím neregistruji. Zato až po výměně oleje jednoznačně cítím nástup turba a také zásahy jeho regulace. Nemám pro to žádné vysvětlení, zato konečně vnímám (jak jsem to vždy, když jsem s přeplňovaným benzínem jel, pozoroval), že tam skutečně mám přeplňovaný motor. Divné je hlavně to, že to nějak souvisí s tím novým olejem...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Colommbo »

Že bys tomu autu pomalu začínal přicházet na chuť...? :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět