olej nissan 1.2 DIG-T

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Je to vo tom, že právě záběh určuje to, co z motoru a s motorem v budoucnu bude. No a ke správnému záběhu patří včasná výměna oleje a olejového filtru!
otass

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od otass »

Dovedu si představit, že jediný relevantní vliv bude to, že uživatel, který mění olej v záběhu po 3tis km se bude obecně k motoru jinak chovat a pravděpodobně mu motor vydrží déle než uživateli, který všechny lhůty přejel a motoru dal slušnou čočku.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

A včasná výměna oleje snad není "jiné chování"? :shock: Vždyť všechny ty dnešní lhůhy nejsou nic jiného než marketingový tah nastavený na maximum toho, co ještě agregát snese - a to ještě jen možná, za ideálních provozních podmínek. Jenže kdo je splňuje? :idea:
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Pokrok nezastavíš - konstrukce, materiály, technologie zpracování a opracování válců, pístů, kroužků, ložisek, těsnění a fšeho. Za života člověka se mnoho změní. Jak se říká: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když...děláš zbytečně :roll: . :idea:
Mě se zatím potvrzuje, že za normálního užívání (provozu) skutečně má vliv asi 80% konstrukce, přes 10% výroba, a teprve ten malý zbytek může ovlivnit uživatel. Z toho ještě má podstatný vliv způsob užití (provozu), a pak teprve nějaké intervaly výměn. A z těch intervalů výměn zas větší vliv má jejich prodlužování (negativní), než jejich zkracování (pozitivní). Sumárum - zkracování intervalů je jen pro dobrý pocit. Možná s výjimkou těch, kdy se skutečně zjistí vyšší zátěž měněného média či prvku a dřívější výměna se vyhodnotí jako vhodná. Nikoliv však způsobem - nový filtr je bílý, tak ho musím mít stále bílý, jak není, tak vyměnit nebo nový olej je žlutý, musím ho mít stále žlutý, jak není, tak vyměnit.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Pokrok nezastavíš - konstrukce, materiály, technologie zpracování a opracování válců, pístů, kroužků, ložisek, těsnění a fšeho. ... Sumárum - zkracování intervalů je jen pro dobrý pocit. Možná s výjimkou těch, kdy se skutečně zjistí vyšší zátěž měněného média či prvku a dřívější výměna se vyhodnotí jako vhodná. ...
Italle, nic ve zlém, ale je vidět, že o tom víš tak akorát velký kulový! Jen pro zajímavost, kdy že je ono médium (motorový olej) nejvíce zatíženo? Že by právě v době záběhu? A co takhle časová lhůta od momentu prvního nalití oleje do nového motoru do doby, kdy ho teprve začneš zabíhat? Tu nijak nezapočítáváš? :twisted: A to už vůbec nemluvím o "zabíhacích" olejích...
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Hele, Návštěvníku, mě zajímají výsledky (provozu). Já bych motoru Renault 1,2L Turbo se 115k moc nevěřil. Je tu uživatel, který se o motor (auto) asi chce starat dobře a snad tedy se starat bude. Nějaké výsledky bychom se dověděli třeba za 5,6,7 atd. let. To se asi nedovíme. Možná se něco dovíme dříve, ne že bych mu to přál...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od jerome »

Itall píše:Mě se zatím potvrzuje, že za normálního užívání (provozu) skutečně má vliv asi 80% konstrukce, přes 10% výroba, a teprve ten malý zbytek může ovlivnit uživatel. Z toho ještě má podstatný vliv způsob užití (provozu), a pak teprve nějaké intervaly výměn...
Jasne takze kupim kvalitne vyrobene auto a aj ked budem srat na to co sa pise v servisnej knizke tak to ze je kvalitne auto a tipek co ho montoval bol v ten den v pohode malo by spolahlivo sluzit roky :?: :shock:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Nikoliv. Pokud koupím jakostní auto a budu dodržovat servisní intervaly výrobce, bude sloužit dlouho a spolehlivě. Dokonce se na něm znatelně neprojeví ani nějaké to "přejetí" servisního intervalu. Pokud koupím nejakostní auto, budu s ním mít potíže, i když budu dodržovat servisní intervaly a budu s ním mít potíže, i když budu zkracovat servisní intervaly. To je základní postulát.
španěll

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od španěll »

Dokonce se na něm znatelně neprojeví ani nějaké to "přejetí" servisního intervalu
Toto ale postulát není
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

španěll píše:
Dokonce se na něm znatelně neprojeví ani nějaké to "přejetí" servisního intervalu
Toto ale postulát není
Dobrá, nemělo by být :wink: :D .
španěll

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od španěll »

Dokonce se na něm znatelně neprojeví ani nějaké to "přejetí" servisního intervalu
Bych to napsal jinak:
Dokonce se na něm HNED znatelně neprojeví ani nějaké to "přejetí" servisního intervalu.
Protože časem se to negativně projeví. On ten servisní interval je maximální. A když ho navíc přejedeš?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od jerome »

Itall píše:Pokud koupím jakostní auto a budu dodržovat servisní intervaly výrobce, bude sloužit dlouho a spolehlivě.
:wink: jako zistim ktore auto je jakostní :?:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

Ano, a prodloužené intervaly jsou ještě maximálnější :D . No nic, prodloužené intervaly jsem neuvažoval, ty se ani mě nelíbí, jde tu ale, co vím, jen o výměnu oleje s filtrem a prohlídku auta ne za rok, ale za dva. Toto už nepovažuji za "výhodné" z hlediska dlouhodobého fungování auta. Já jsem "přejet" zkoušel jen kvalitní svíčky na 1,5 násobek intervalu, vyhodnotil jsem a nebál bych se toho. Koneckonců, pokud někdo najede ročně do 7500 km, klidně bych schválil měnit olej za 2 roky. Pokud to nenaskákal po městě na krátkých pojížďkách.
Itall

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Itall »

jerome píše:
Itall píše:Pokud koupím jakostní auto a budu dodržovat servisní intervaly výrobce, bude sloužit dlouho a spolehlivě.
:wink: jako zistim ktore auto je jakostní :?:
Těžko, u nového modelu vůbec ne. Já se držím dlouhodobých zkušeností uživatelů nových aut, na netu porůznu jsou, nebo lidí kolem. Vcelku dobře to funguje, jinou možnost stejně nemám. Když se něco už hodně proflákne, tak se informace najde i v různých článcích.
Návštěvník

Re: olej nissan 1.2 DIG-T

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Když se něco už hodně proflákne, tak se informace najde i v různých článcích.
Tak tomu se mohu tak akorát :lol: :P :twisted: Svého času se v Německu proflákly potíže "hliníkových" motorů VAG s vodním kondenzátem: to když v Bavorsku hodně mrzlo a během jediného týdne zkolabovalo na 5 tisíc motorů! Akorát že se to profláklo po mnoha letech (VAG o tom věděl) a jen shodou nepříznivých klimatických okolností.
Odpovědět