Olej "LL" podle PP

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

sosko

Re: Olej pre Honda Jazz 1.2 iDSI

Příspěvek od sosko »

Naopak, ja sa cudujem, ze Vas ostatnych to takisto nezaujima cisto zo zvedavosti, ze ako vlastne ten PP bude vyhodnocovat styl jazdy mesto-studene starty-kratke trasy. Celkom zaujimave info, ze po akej dobe ho odporuci na vymenu oleja. Skus na ten test pouzit daky olej urceny pre LL interval (aj ked, motormanagement to asi tazko rozozna :roll: )
Co si budeme nalhavat, kopec ludi jazdiacich na LL interval kasle na cely PP, a caka mermomocne na 30tis km alebo dva roky (prikladom bud moj otec, stary pes-nove kusky). Darmo palubak ziape pri kazdom startovani o pomoc a ten franc.kluc co tam svieti zachvilu vystupi a trepne ho po hlave :mrgreen:
miki

Re: Olej pre Honda Jazz 1.2 iDSI

Příspěvek od miki »

Ja som osobne zažil v jednom Bosch cars service ako servismen radil majiteľovi Octavie ktorý prišiel na výmenu LL oleja podľa počítača asi toto : vykašlite sa na drahý LL olej, beztak vám počítač hlási výmenu pri 12 000km, kupujte lacný olej a meňte do 15 000km....
Ako celá filozofia výmeny oleja podľa nejakého výpočtu opotrebovania oleja nieje zlá... logicky sa vždy natíska otázka načo meniť niečo čo je ešte dobré. A nikto z nás-vás nevie kedy je olej súci na výmenu. Ale zrejme sa to nejako minulo cieľu.
A k Honde Jazz - perfektné autíčko, špička v triede, cena zodpovedá kvalite?, predajnosť nízka-škoda, bolo by viac jazdeniek :D

A prestaňte sa doberať... jeden to myslel dobre, druhý to nepochopil.... ja by som tiež nechal bežať computer nech skúsi rátať opotrebenie oleja ale vymenil by som ho dľa svojej hlavy.
Návštěvník

Re: Olej pre Honda Jazz 1.2 iDSI

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:Ja som osobne zažil v jednom Bosch cars service ako servismen radil majiteľovi Octavie ktorý prišiel na výmenu LL oleja podľa počítača asi toto : vykašlite sa na drahý LL olej, beztak vám počítač hlási výmenu pri 12 000km, kupujte lacný olej a meňte do 15 000km...
Přesně tohle jsem zažil: PP posílal služební vůz na výměnu oleje po 8 - 9 tis. km, tak to majitel/zaměstnavatel nechal na základě doporučení značkového servisu přeprogramovat na pevný interval 15 tis. km. :x
sosko

Re: Olej pre Honda Jazz 1.2 iDSI

Příspěvek od sosko »

Aj ked nerad, ale musim priznat, ze v takychto pripadoch ma pouzivanie LL intervalu spolu s LL olejom opodstatnenie. Ak PP hlasil vymenu LL oleja uz po 12tis (dokonca 8-9tis), tak styl jazdy tomu musel sakramentsky zodpovedat. V tomto pripade prejdenie na pevny interval, nie LL olej a vymena kazdych 15tis stoj co stoj je viac na skodu, ako uzitok. To su mi servisy. :roll:
Chapem potom pokus uzivatela, ze chce skusit po akej dobe ho PP posle na vymenu. Pretoze kludne by sa mohlo stat, ze PP pri LL kodovani vyhodnoti vymenu uz pri 7500km, ale on v dobrej viere ma nastaveny pevny interval a meni kazdych 10tis. A co bude lepsie v tomto pripade uz si kazdy domysli(v ramci 1roku samozrejme). :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pre Honda Jazz 1.2 iDSI

Příspěvek od Pitris »

sosko píše:....Ak PP hlasil vymenu LL oleja uz po 12tis (dokonca 8-9tis), tak styl jazdy tomu musel sakramentsky zodpovedat. V tomto pripade prejdenie na pevny interval, nie LL olej a vymena kazdych 15tis stoj co stoj je viac na skodu, ako uzitok....
No, ono to není zase až tak úplně pravda, protože pokud hlásí PP výměnu "LL" oleje už po 12-ti tkm, tak jsou to přískoky po městě a časté krátké jízdy. A když se použije pevný interval 15tkm s olejem "neLL", bude to možná i lepší, protože tyto oleje mají podstatně vyšší (někdy i skoro dvojnásobnou) hodnotu alkalické rezervy (TBN), než oleje "LL" (u VW normy 504/507) a motor je více chráněn i při více ujetých kilometrech. Druhá věc je ale ta, že při tomto jízdním stylu (a notabene když ještě při "LL" hlásí PP výměnu už při 8-9 tkm), je moc na pevný interval i těch 15tkm - to pak tak po 10-ti tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět