Olej do Passat-u

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od jerome »

Jeden z prikladov ze skutocne je rozdiel medzi olejmi roznych znaciek v rovnakej SAE triede :idea: 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Pitris »

Jirka Telda píše:Zdravím, tak jsem dnes měnil olej do passatu 96 kW PD a použil jsem olej Q8 Formula excel diesel 5W-40...v předchozích příspěvcích se docela odrazovalo od Q8, že si s TDI PD nerozumí....
:wink: Jen podotknu: mám dojem, že Q8 má nejen Formulu Excel Diesel, tak i "jen" Formulu Excel 5w40, a jestli se nemýlím, tak tu kdysi pár kluků uvedlo že TDI-PD bylo hlučnější :( právě s tím olejem bez "diesel".... Každopádně sám uvidíš/uslyšíš, jak se to bude jevit dále....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jirka Telda
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 22, 2013 10:21

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Jirka Telda »

Tak udělaná další výměna oleje Q8 Formula Excel Diesel 5W-40 v passatu 1.9 TDI PD po cca. 8000 tis. km pořád nic necinká ani nerachtá :D už se těším na další výměnu :wink: za sebe mohu doporučit, taktéž za kolegu co to lije do fabie 1.4 TDI PD a OCT II 77kW...všechno bez problémů :wink:
Dan90

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Dan90 »

Zdravím všechny příznivce :)
mám dotaz... Aktuálně již nemám možnost sehnat valvoline durablend diesel 5w-40 a chci jej tedy nahradit nějakým jiným, min stejně kvalitním olejem.

To že je potřeba dodržet normu, není potřeba zmiňovat. Jde mi spíše o to, kterou značku použit. V minulosti jsem hodně používal olej od Agipu, a přešel jsem na Valvoline.

Auto: passat 1.9Tdi (spec. 505 01), najeto 380 000 km, aktuálně již jezdím méně, nyní používám 5W 40.

Olej měním co 10 000 km ;-)

Díky za vaše tipy!
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od jerome »

Valvoline je dobra volba :wink: mal by sa dat este zohnat Heureka
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Dan90

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Dan90 »

Sehnat se určitě dá, ale beru od dodavatele, který nakupuje produkty přímo v Německu. Tudíž jsem v tom chtěl pokračovat. Nevím zda oleje z Polska a Německa jsou stejné? Toť možná otázka na vás ;-)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od jerome »

no nedal by som za to ruku do ohna :mrgreen: tak skus zistit aktualnu ponuku 5W40 ktora sa da zohnat z DE ale v tomto pripade asi so ziadnou znackou neurobis krok vedla len aby slpnala tie uzasne VW normy :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Dan90

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Dan90 »

Tak jsem se asi rozhodl, jdu zkusit

http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... e-5W-40-5l
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Pitris »

S "milerem" by problém býti žádný neměl :wink:
....a další možnost třeba http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... P-5W-40-5l
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
šulda

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od šulda »

Co třeba MOGUL EXTREME PD 5W-40, Havoline 505.01 5W-40 nebo sem donedávna neznal respektive sem nevěděl o jeho existenci DIAMOND PD 5W-40?

Edit: Á, tak ten DIAMOND PD 5W-40 vynecháme, jako by tedy dál neexistoval aby se to tu nezvrhlo, něco sem si tu na fóru našel :mrgreen: btw jak to že sem ho dřív vůbec nezaregistroval :twisted:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Durex »

Tak co se polských olejů týká. Tak pokud to bude polský olej z ofiko distribuce,tak bude stejně kvalitní,jako každej jinej. Polsko je 3x větší než my,je tam daleko víc aut a nevím o tom,že by se tam něco extra sypalo vlivem špatnýho oleje. To,že někdo pančuje olej a je to polák,tak je to stejný,asi jako pančovaní „rumu“ čechem … A obecně říct,že je v Polsku všechno šunt je hodně silný tvrzení …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Pedro »

To je i v jiných věcech.
V tomto má Durex pravdu. Jsme v CZ lepší? kulový.
Jsou jak tady,tak tam hovna.
Letitej kámoš bydlící v TR,jezdí hodně nakupovat do PL. Ví co,za kolik,kde. Není to blbej čehůn, kterej ujede na kokotinách a kvalitě,páč ví kulový.
Já beru,léta,některé oil věci v ,nejen,PL,včetně jejich ELFu.
Házet vše do jednoho pytlíku,haha,jsme v česku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Pitris »

šulda píše:Co třeba MOGUL EXTREME PD 5W-40, Havoline 505.01 5W-40....
Klidně ano - pro TDI-PD je důležitá ta 505.01
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Pitris »

A pokud jde o oleje z Polska, tak polští obchodníci berou oleje v daleko větším množství než kdokoliv jiný v Evropě, proto mohou nabídnout i nižší ceny dalším prodejcům a pokud bude ten olej z ofiko distribuce, neměl by být problém - alespoň základní kvalita by tam měla být....
Jenže: a moje osobní zkušenost - olej ELF v "polských barvách" je sice vyrobený ve Francii, ale přímo pro polský trh. Takže Elf pro Polsko a Elf třeba pro Francii tak úplně stejný asi nebude....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Dan90

Re: Olej do Passat-u

Příspěvek od Dan90 »

Ahojte :) to že je PL mnohem větší, jak rozlohou tak trhem je mi známo a jelikož bydlím kousek od hranic, tak tam i často nakupuji :) právě jeden z kolegů mi tvrdí že normy, respektive obsahy některých příměsí pro západ a východ jsou jiné.

Millera zkusím právě na jeho doporučení, takže uvidíme co na to pašík řekne :) každopádně díky za vaše postřehy.

Dan
Odpovědět