Olej do octavie tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Bimbokil - tento olej je určen po náklaďáky... Nemá specifikaci VW505.00

má "jen" toto

Vanellus E7 Plus splňuje specifikace:
ACEA E4
API CF
Mercedes Benz 228.5
MAN M3277
Volvo VDS-2
MTU Type 3

Tak bych ho nepoužíval...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jak píše Demo - je to olej pro nákladní auta - do osobního nepatří.
Motor sice asi nezadřeš, ale aditivace tohoto oleje je přizpůsobena jiným motorům, a jiným jízdním podmínkám.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Děkuji za odpověď pánové. Jen se mi naskytla taková příležitost 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

zapoměl jsem se podepsat
BIMBOKIL :roll:
Návštěvník

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím,
Píšu jen o nezávislé rady, tak snad to tu nebude překážet..:D

NO, koupil jsem dědouška Octavii 1.9Tdi 66kw rv.1998. Prostě žádnej mladík ale dobrá, měl jsem na investice kolem 20k, ale za dva dny, co jsem jí SPOŘÁDANĚ proháněl (cca 400 km denně), se začínám obávat nejhoršího.
Hned cestou domů zahadným zpusobem odeslo turbo, to mi nevadí, vše se vyřešilo s předchozím majitelem a turbo je tam používané (nerepas) a jezdí dobře v rámci svých možností na 66kw.
PRůser je, že kvuli tomu turbu mám vykoupanej motor ve voleji (docela solidně)- teď se du pustit do čištění. A to že vlastně motor, i když už ho nemá co kropit olejem, POŘÁD TEN OLEJ ZTRÁCÍ ! :| po tich 400 km za den musím vždy ten litr dolít. Když auto třeba 4 hodiny stálo tak pod ním není ani kapka! Ani na bloku vizuální známka "vykoupání".
Potřebuju zjistit do čeho se pustit nejdřív. Zdá se že to uniká skrz svody. Výfuk je na konci šíleně mastný. Víčko, když je volné, netancuje, motor přede, žádný kouř za jízdy ani ve volnoběhu.

Budu strašně vděčný za každou radu ;) a přeju fajn den :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od Pitris »

Těch 20 tisíc se dalo utratit i jinak. Ale to asi slyšet nechceš. Takhle těžko soudit, zvlášť když toto
Návštěvník píše:....Zdá se že to uniká skrz svody. Výfuk je na konci šíleně mastný. Víčko, když je volné, netancuje, motor přede, žádný kouř za jízdy ani ve volnoběhu....
si trošku odporuje. Když je olej spalován, tak je výfuk mastný, ale motor bude kouřit....
V tomto případě asi nemá cenu ani radit používat nejlevnější olej a dolívat, protože by ses doulíval; bude to chtít - pokud to nehodíš z Macochy - aby se na to někdo "od fochu" mrknul přímo. Aby to viděl a slyšel, změřil tlaky, sundal aspoň hlavu (prohnutá) a pod ní těsnění, gufera na ventilech, kroužky.... :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od skodovkar »

V nejlepším případě to budou gufera. Pokud záhadně odešlo turbo, tak by nebylo od věci kouknout do intercooleru (jestli je čistý).
hugo.n

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od hugo.n »

Taky jsem vlastnil Octavku 19TDI,66kw,zkoušel jsem vice značek oleju nakonec jsem zvolil ELF 5w40NF.
Návštěvník

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:... by nebylo od věci kouknout do intercooleru (jestli je čistý).
Já bych si vsadil na ložiska turba: intercooler bude plný oleje. Hlavně bacha, aby se motor neroztočil na něj - na ten olej nahromaděný v mezichladiči, to je pak obvykle jeho poslední vytočení!
šulda

Re: Olej do octavie tdi

Příspěvek od šulda »

jj, pokud ho nestihneš udusit přes rychlost, šel bych po příčině bez otálení.
Odpovědět