Olej do octavie tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Tak až nastane výměna olje tak dáme 5w40 mogul extreme a uvidí se,měnit se bude po 10TISkm nebo jednou za rok.Tak děkuju za dobré rady a tipy.Díky moc
Pitris a spol.
Ještě dotaz když vypustím olej 10W40 a budu chtít dát 5W40 musím ten motor nějak vyčistit??Přeci jen tam zustane trošku vyjeté 10" a nevadí že naleju čistou 5ku.Budu si asi muset hodit korunou co tam dát.Dík :wink:
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

Naprosto bezpředmětná úvaha, klidně po 10W nalej 5W, při každé výměně zůstane trochu oleje v kanálcích, tomu nijak nezabráníš, je to normální. Hlučnost bych viděl, že zůstane na stejné úrovni. U starších vozidel to bylo možné, při použití řidšího oleje byl motor o něco hlučnější, ale jen při studeném startu, po zahřátí bylo vše v normálu, u tvého auta to ale nehrozí.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Stejsky77 píše:Naprosto bezpředmětná úvaha, klidně po 10W nalej 5W, při každé výměně zůstane trochu oleje v kanálcích, tomu nijak nezabráníš, je to normální. Hlučnost bych viděl, že zůstane na stejné úrovni. U starších vozidel to bylo možné, při použití řidšího oleje byl motor o něco hlučnější, ale jen při studeném startu, po zahřátí bylo vše v normálu, u tvého auta to ale nehrozí.
Nerozumím tomu tak se raději ptám,abych náhodou něco nepos.... A pak si z toho nedrbal hlavu.Tak ted už jen rozlousknout co dát,prej je u čipovanejch lepší dát 5ku.Na 99%to asi vyhraje ale.....
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Opravdu se nemusíš ničeho bát. Jenom bych to nechal z principu pořádně vykapat, aby se nadměrně nemísil jetý a nový olej.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:.....Ještě se zeptám, na "kolik" je motor "čipnutý" - kolik má kilowatt?
Anonymous píše:.....66kw>87kw......
To zas není až tak "přehnaný", pokud tomu soustavně "nešlapeš na krk", ta "40" stačí.
(Nechci to "zamotat" ještě víc, ale pokud by se tomu často "přikládalo pod kotel" - třeba časté delší jízdy po dálnici, nebo plné využívání výkonnového potenciálu motoru, byl by vhodnější olej 5w50.....)
Anonymous píše:.....když vypustím olej 10W40 a budu chtít dát 5W40 musím ten motor nějak vyčistit??
Není důvod. A čím má olej nižší zimní číslo (to před "W"), tím jsou lepší jen a pouze jeho nízkoteplotní vlastnosti, rychleji zaolejuje studený motor po startu (a hlavně v mrazu),
a poskytne motoru lepší ochranu motoru v době, než se prohřeje. A tím spíš, pokud je čipnutý. Ale nic víc, nic míň - SAE opravdu nic neříká o tom, jak olej čistí motor.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Takže doporučení váš všech je jít do 5W40?Mám z toho fakt guláš s deseti knedlíkama :lol: :lol: Moc děkuju všem za odpovědi a názory.Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Takže doporučení váš všech je jít do 5W40?Mám z toho fakt guláš s deseti knedlíkama :lol: :lol: Moc děkuju všem za odpovědi a názory.Dík

Tak co myslíte,mám jít do té 5W40???Díky
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

No jasne uplne bez problemu ji muzes pouzit, tedy pokud ma normu VW505.00, ale to zrejme ma :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Klidně běžte, ale mám zkušenost s benzínem, že motor pak zní trošku jinak a to i po prohřátí. Je to sotva slyšitelné, ale poznal jsem to.
Každopádně to ničemu nevadí.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:Klidně běžte, ale mám zkušenost s benzínem, že motor pak zní trošku jinak a to i po prohřátí. Je to sotva slyšitelné, ale poznal jsem to.
Každopádně to ničemu nevadí.
Tak mogul extreme 5W40 bude postačující nééé?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Anonymous píše: Tak mogul extreme 5W40 bude postačující nééé?
:wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:
Anonymous píše: Tak mogul extreme 5W40 bude postačující nééé?
:wink:
Mužu se zeptat když nevím co bylo v motoru celou dobu za olej a já mám 3x po sobě 10 a chtěl bych přejít na 5ku jestli nezničím motor,neodnesou to např.hydroštely apod.Auto je z německa a nevím co tam v servisu dávaj za olej.Děkuji
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
skodovkar píše:
Anonymous píše: Tak mogul extreme 5W40 bude postačující nééé?
:wink:
Mužu se zeptat když nevím co bylo v motoru celou dobu za olej a já mám 3x po sobě 10 a chtěl bych přejít na 5ku jestli nezničím motor,neodnesou to např.hydroštely apod.Auto je z německa a nevím co tam v servisu dávaj za olej.Děkuji

NIC NEZNICIS neboj sa uz tolko :-) ja som si doniesol mojho Golfika z nemecka tiez je to 1,9 TDI 66kw a nemci don davali nejaky ADDINOL ja som presedlal na Valvoline.... a striedam to tak ze ludom co maju v mysli stale "plnu syntetiku a mineral" tak tym by sa vlasy jezili z toho.... Ja najazdin vacsi pocet km auto vyuzijam aj pracovne aj sukromne.. a preto olej menim tak cca 4x do roka po 10 000km. Cez zimne obdobie don lejem vzdy Valvoline SYN POWER 5W-40 a cez letne mesiace jazdim na VALVOLINE TURBO 15W-40 auto slape ako hodiny...momentalne ma 220 000km a kupoval som ho zo "120 000km" ale to bolo urcite aspon 2x stocene :-)

takze bez obav v pohode môzem zamenit 10w-40 za 5W-40 a jedno ti poviem Nemci don urcite neliali nejaku M7 takze bez obav
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
skodovkar píše: :wink:
Mužu se zeptat když nevím co bylo v motoru celou dobu za olej a já mám 3x po sobě 10 a chtěl bych přejít na 5ku jestli nezničím motor,neodnesou to např.hydroštely apod.Auto je z německa a nevím co tam v servisu dávaj za olej.Děkuji

NIC NEZNICIS neboj sa uz tolko :-) ja som si doniesol mojho Golfika z nemecka tiez je to 1,9 TDI 66kw a nemci don davali nejaky ADDINOL ja som presedlal na Valvoline.... a striedam to tak ze ludom co maju v mysli stale "plnu syntetiku a mineral" tak tym by sa vlasy jezili z toho.... Ja najazdin vacsi pocet km auto vyuzijam aj pracovne aj sukromne.. a preto olej menim tak cca 4x do roka po 10 000km. Cez zimne obdobie don lejem vzdy Valvoline SYN POWER 5W-40 a cez letne mesiace jazdim na VALVOLINE TURBO 15W-40 auto slape ako hodiny...momentalne ma 220 000km a kupoval som ho zo "120 000km" ale to bolo urcite aspon 2x stocene :-)

takze bez obav v pohode môzem zamenit 10w-40 za 5W-40 a jedno ti poviem Nemci don urcite neliali nejaku M7 takze bez obav
Mám obavu z těch hydroštelu,ted jsem o tom četl.Do výměny mi zbejvá 5tis km to do tý doby asi zešedivím než vyberu co tam dát ale už jsem víc a víc přikloněnej k tý 5tce.Mogul extreme. :roll:
Stejsky77

Příspěvek od Stejsky77 »

Ano, klidně tam použij ten extreme, ke kterému se přikláníš. Dodržuj servis a chovej se k autu zodpovědně, a nic nezničíš, dokonce ani ty hydroštely ne.
Odpovědět