Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

... a k tomu aký olej nič? 0W20 vs 5W30? Aká prevádzka vhodná ku ktorému oleju? Skúsenosti so spotrebou 0W20 pri novších typoch motorov? Ja to tiež teraz riešim lebo som sa dostal k hybridu Toyota a má ako prioritný olej 0W20, druhá voľba 5W30... doteraz v toyote dávali 5W30 ... hybrid je trošku špecifický tým neustálym zapínaním - vypínaním motora tak tá 0W20 by snáď bola logická...
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

0W-20 nebo 5W-30 neřeš, řeš HTHS viskozitu.
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

HTHS ? v 0W20 je to asi jasné a v 5W30 skoro tiež... auto je skôr do mesta a prímesto, žiadne naháňanie dialnice... myslím hybrid
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:HTHS ? v 0W20 je to asi jasné a v 5W30 skoro tiež...
Zřejmě to až tak jasné není:
Jtk545 píše:Mazda Dexelia Supra 0w20 (ACEA 2008 A3/B4, API SL/CF)
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

ano to som prehliadol, bral som že 0W20 sú automaticky nie A3.... tak inak ak by acea bola rovnaká - napr. v mojom prípade - výber medzi 0W20 a 5W30 v prípade hybridu? výrobca tlačí na 1. miesto 0W20...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Pitris »

Já osobně (být Tebou) bych si našel / zjistil, jakou má olej Mazda Dexelia Ultra 5w30 (ACEA A5/B5, API SL/CF) HTHS viskozitu. Pokud sníženou, dal bych Mazda Dexelia Supra 0w20 (ACEA 2008 A3/B4, API SL/CF), protože ta má - pokud je pravda A3/B3 - HTHS viskozitu normální. Jestli by ale i ta 5w30 Dexelia byla s normální HTHS, dal bych tu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od adosM »

Tý vole co to jsou do prdele za oleje? 0w20...? To jako nějak vůbec ještě maže a chrání motor ? :D Nikdy bych si takové auto nekoupil. Do kterého by se měli tyto oleje lít. Jo spotřeba, emise ale to nahrává servisum a motor tak zdechne za 100-150 tis km. Já bych nenosil do servisu žádný olej a udělal na černo výměnu oleje někde u známého který není amatér. Koupil origo filtr a olej podle rad a ne podle lží automobilek. Pěkně stáhl momentákem a dal si pozor na škrábance atd. Servis nemůže poznat, že si to měnil. A k čemu 0w...já nevím mě to přijde ujeté. To prostě dělají automobilky schválně nebo nevím. U nás je často jak v rusku -40 ?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Colommbo »

Netřeba k tomu přistupovat tak radikálně. Kolega z oplího klubu dává (předepsaný) 0W20 s úspěchem do svého Dodge V8 5.7 HEMI, mění po 5tis.km a jezdí naprosto spokojeně. Tedy do některých motorů ano, do jiných asi raději nee, otázkou pak je, co ten SkyActive... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od adosM »

Tak zrovna do V8 hemi 5.7 bych teda nečekal, že se dává tento olej :shock:
adosM

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od adosM »

adosM píše:Tak zrovna do V8 hemi 5.7 bych teda nečekal, že se dává tento olej :shock:
Tam bych narval min 5w40
Mnd

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Mnd »

adosM píše:Tý vole co to jsou do prdele za oleje? 0w20...? To jako nějak vůbec ještě maže a chrání motor ? :D Nikdy bych si takové auto nekoupil. Do kterého by se měli tyto oleje lít. Jo spotřeba, emise ale to nahrává servisum a motor tak zdechne za 100-150 tis km. Já bych nenosil do servisu žádný olej a udělal na černo výměnu oleje někde u známého který není amatér. Koupil origo filtr a olej podle rad a ne podle lží automobilek. Pěkně stáhl momentákem a dal si pozor na škrábance atd. Servis nemůže poznat, že si to měnil. A k čemu 0w...já nevím mě to přijde ujeté. To prostě dělají automobilky schválně nebo nevím. U nás je často jak v rusku -40 ?
Průkopníky v tomto trendu jsou zejména automobilky Honda, Toyota, Subaru, Ford, Chrysler nebo Hyundai. Většina nových automobilů těchto značek je naplněna motorovými oleji SAE 0/5W-20, u nichž se hodnoty HTHS viskozity pohybují nad 2,6 mPa.s viz http://www.autodily-stela.cz/products/b ... ych-oleju/
e1H

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od e1H »

adosM píše:
adosM píše:Tak zrovna do V8 hemi 5.7 bych teda nečekal, že se dává tento olej :shock:
Tam bych narval min 5w40
Priznajme si, na tomto fóre by väčšina z vás dala do každého motora 5W-40. :lol:
Ja by som dokonca zmenil aj adresu tohto fóra na www.oleje.cz/5w40klub :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od jerome »

e1H píše:Priznajme si, na tomto fóre by väčšina z vás dala do každého motora 5W-40. :lol:
Ja by som dokonca zmenil aj adresu tohto fóra na http://www.oleje.cz/5w40klub :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A preco nie ? Je to taka idealna SAE trieda pre nase podnebie a za dobru cenu na tie nase skratene vymeny :mrgreen: Jasne aj xyW30 umaze pohode kopec aut. Nejako by som zaruku "prezil " s tym 0W20 a potom tam asi supol 0W30 s normalnou HTHS. Aby 2.5liter vo vyssej zatazi umazal takyto olej ? Bud klame vyrobca auta aj oleju (obaja tvrdia ze je v pohode) alebo sme tu ozaj vsetci 100 rokov za opicami s nasou 5W40-kou :| :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:... na http://www.oleje.cz/5w40klub :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stránka nebyla nalezena...
Palin

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Palin »

S olejem do diesel motorů skyactive je to velkej průser. Četl jsem článek, že to Mazda nemá bohužel vychytaný a zadírají se tuším vačky z důvodu špatného mazání. Na vině je olej (dodávaný přímo mazdou) s nízkým obsahem bezfosfátového popela (kvůli DPF). Byl o tom letos článek ve Světě motorů, kde se redakce dotazovala na tento problém přímo u zastoupení Mazdy. Ta ale strkala hlavu do písku a prý to bude řešit individuálně s každým zákazníkem. Oprava přes 70 tis Kč. Doporučení je měnit po 10 000 km. Časopis mám někde založený, zkusím to najít a hodit sem ještě nějaké bližší info.
Odpovědět