Olej CARLINE

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od bloke »

mirou> Všeobecný návod na ukladanie súborov "na internet" (úložisko, cloud, mračno), tu konkrétne na nižši euvedené. Tiež som ho vybral náhodne a prvýraz odskúšal len dnes, išlo mi to intuitívne na prvý pokus za pár sekúnd.

1) .pdf ktoré ti prišlo e-mailom, si uložíš z mailu do svojho PC
2) Na stránke https://files.fm/ (maj povolené cookies) klikni na červenú lištu Select files from your PC for upload a ten súbor odtial nájdi v tvojom PC, odklikni
[alebo len .pdf súbor potiahni chytením myšou z okna prieskumníka do okna webovej stránky, na miesto s nápisom or Drag & Drop files here ]
3 a) Klikni Start the file upload
3 b) V hornej časti uvidíš: Your files have been uploaded successfully!
a za tým už hotový link na zavesené .pdf The access link to files vo forme ( https://files.fm/u/ngvg28wm )
Tento link sem skopíruješ, alebo ho pošleš niekomu do pošty (klikneš na jeho meno-prezývku a ďalej
SZ: Poslat soukromou zprávu)

Aj by som ti to napísal do pošty, ale takto sa to možno bude hodiť viacerým.
Keď sa ti nechce, tak nevadí (len som si ten TL chcel pozrieť, ale aj tak na olej bez PD), keď sa ti chce tak vyskúšaj :P.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
mirou
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 16, 2018 6:24

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od mirou »

>>>Pitris

Pokud je to jak pises, do rizika nepujdu, nemam sice DPF ale ten rozdil ceny mi za to nestoji. JAK SEM PSAL,POKUD BYCH MEL JISTOTU ze je to identicky olej, proc platit vice....

CARLINE Sprint Syntec PD 5W /40 .... 4 litr za 580,-
MOGUL 5W /40 EXTREME PD ..... 4 litr za 710,-

Diky moc za rady a nekamenujte mne ze jsem setrilek :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pitris »

No a vidíš - pokud nemáš filtr pevných částic, tak bych dal spíš to Carline, protože když není DPF, je vhodnější olej B3/B4. Nebo https://www.autodily-pema.cz/motorovy-o ... ear-zdarma který bude s tím Carline asi srovnatelný....:o Ale když vyměníš po 10-ti tkm, bude v pohodě i ten Mogul PD s ACEA C3.
A ne proto že Mogul, ale protože oleje pro DPF jsou ochuzeny o ta "dobrá" aditiva. A tady vysvětlení.
Pitris píše:Cituji z časopisu Svět Motorů: :arrow: Mezi vačkovou hřídelí a ventily zde ještě nejsou rolny, ale velká hrníčková zdvihátka. Když olej hůř maže (třeba proto že jde o moderní bezpopelný typ, nebo jej někdo neměnil pravidelně a včas a obsahuje hodně sazí ze spalování), obrousí se palce vačky i horní plocha hydraulických zdvihátek. Opotřebení vačky nemusí být na první pohled zřetelné - vynikne spíš v přímém porovnání s bezvadným dílem. Ojetá vačka pak zkrátí zdvih ventilů a důsledkem je nepravidelný chod. :arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mirou
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 16, 2018 6:24

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od mirou »

>>Pitris

mockrát díky za rady a doporučení. Tak se tedy přeci jen to mé špekulování vyplatilo a jsem zase o něco moudřejší, pokusím se tedy ještě stručně shrnout, zda jsem pochopil správně:

Použití oleje se týká motorů: 1,9 TDI 74 kw AXR a 1,9 TDI 77 kw BKC (vůz mého otce) >> oba motory bez DPF.

Pokud budeme vybírat mezi uvedeným Mogulem a Carlinem, dle uvedených specifikací je vhodnější Carline s uváděnou spec. B3/B4 před Mogulem se spec. C3 (ta je nutná jen pro DPF) >>> snížený obsah popelných částic nemá dobrý vliv na opotřebování zdvihátek ventilů >>> naopak B3/B4 jejich opotřebení oproti C3 "zpomalí"....

Pokud bych tedy ještě zkusil prozkoumat nabídku jiných značek tak hlavně musí plnit VW 505.01 a lepší upřednostnit B3/B4 před C3 (ta je nutná jen pro DPF, který naštěstí nemáme).

Chápu správně ..???

Ještě jednou moc děkuju >>>> užitečné informace ...!! ;-)

Poznámka: ... a ještě jedna poznámka, zástupce přímo od Parama mi sdělil, že MOGUL 5W 40 EXTREME PD můžu v klidu smíchat s olejem Shell ULTRA EXTRA 5W 30 (VW: 504.00/507.00) >> tento olej mimo jiné dlouhodobě v autě používal značkový servis Škoda ...odkoupil jsem si totiž bývalý služební vůz a zbyly mi 2 ltr tohoto oleje >> od mísení tedy asi upustím..

Měj se M.
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pandora »

V pomeru 1:1 michani oleju ruznych viskozit nedoporucuji. Maximalne doliti.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od rousini »

mirou: jestli se nemýlím jsou oba motory PD. V tom případě potřebuješ olej s firemní normou 505.01. Ty se tuším už v podstatě nabízí jako ACEA C3. Jednou z vyjímek je Sunoco Synturo Xenon 5W-40, ACEA C3, B3/B4.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pitris »

Já to doplním....
mirou - chápeš správně. Tam kde není DPF, je vhodnější použít olej bez ACEA C"x".... Prozkoumat nabídku jiných značek sice můžeš ale bohužel jich už moc nenajdeš :? Většina výrobců nabízející oleje s normou VW505.01 (kterou TDI-PD potřebuje) už přešla na tu C3. A ptáš-li se proč, tak protože eko.... Zůstala JEN (asi už) ta Pema-oil a ten Carline. Divinol už je prý taky s C3....
rousini - Sunoco Synturo Xenon 5w40 je sice ACEA C3, ale - a to i pro mirou - je už C3-10. Tam jsou již použita jiná aditiva, nabízející ochranu motoru na úrovni normy AB/B3-08. Aspoň.... A dokud se ten rok schválení mohl uvádět, tak to bylo třeba u toho Sunoca, a pak co vím tak Yacco VX 1000 FAP, Millers EE LL, Trident LL.
Ale jak říkám - ta negativa olejů S ACEA C"x" se dají eliminovat dřívější výměnou - proto 10 tkm / 1 rok.

A to smíchání Mogulu 5w40 505.01 se Shelem 5w30 504/507 se sice dá, ale - jak zmínil Pandora - raději ne, anebo jen na dolití před koncem intervalu. Ta norma 504/507 je totiž zároveň i C3 a platí psané výše ↑↑
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mirou
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 16, 2018 6:24

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od mirou »

Tomu se říká 100% informace ...ještě jednou díky. Teď vím vše co jsem potřeboval vědět a navíc i pro mýho tatíka, kterýho se to týká taktéž.

Hezký den a díkes.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pitris »

:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mirou
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 16, 2018 6:24

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od mirou »

>> Pitris

snad už poslední otázka ... když dám ten Carline B3/B4 ...??? Doporučený interval stejně jako u C3 ...tedy 10 tis. km nebo když by měl mít ty lepší aditiva B4 mohlo by být i 15 tis. km (popřípadě zvolit něco mezi např. 12 Tis km??) ?

Popravdě ten Shell 507.00 tam mam teď před výměnou 15 tis km :-( Docela mne štve, že jeden čas to jezdilo i na ty prodloužení intervaly, kt. moc nefandím a sám jsem si pak řekl v servisu, že chci pevný 15 tis. km.

Auto už teď jezdí zpravidla krátké trasy, takže považuju provoz spíše jako tzv. "ztížené provozní podmínky"

Díky za poslední doplnění ....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pitris »

mirou píše:....Auto už teď jezdí zpravidla krátké trasy, takže považuju provoz spíše jako tzv. "ztížené provozní podmínky"....
Příteli co Ti k tomu napsat :shock: B3/B4 je sice lepší než C3, ale - a v podstatě sis odpověděl - jezdíš(te) ve ztížených podmínkách. Těch 15 tkm na výměnu je dost :x 12 tkm je lepší jak 15 ale horší yacco 10....:idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mirou
Příspěvky: 12
Registrován: pát bře 16, 2018 6:24

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od mirou »

Tak jest jasno.... asi zvolím Carline a jednoznačně 10 tis km výměnný interval.

Díky M.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od bjukemen »

nieto ina znacka ako carline v rovnakej cenovej hladine.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od Pitris »

Bjuki a jaká s VW505.01 bez C3 :?: :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Olej CARLINE

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:Já to doplním....
rousini - Sunoco Synturo Xenon 5w40 je sice ACEA C3, ale - a to i pro mirou - je už C3-10. Tam jsou již použita jiná aditiva, nabízející ochranu motoru na úrovni normy AB/B3-08. Aspoň.... A dokud se ten rok schválení mohl uvádět, tak to bylo třeba u toho Sunoca, a pak co vím tak Yacco VX 1000 FAP, Millers EE LL, Trident LL.
Jo, že C3-10 je slušně doaditivovaná jsem pohybem na stránkách již pochopil, ale co teda olej ACEA C3, A3/B4 (např. Synturo Xenon...) postrádá oproti A3/B4 full SAPS, když tu nornu splňuje? Dík.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět