Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Pedro »

Omylem jsem na tbl klepnul na blbe vlakno. Neb na koncerny W a PSA nelezu,nezajimaj mi nicim.
Jerry reagoval na to,ze majitel vozidla,si daval zalezet na vyberu vozu,ze neni po zasahu kutila ceskeho,neb je to skutecne skoro pravidlem.
Koncernu neodpustim,ze zhanobil pismena RS,ktere neco znamenali a jejich nositel,tehda i nyni,neco znamena. Samzrejme myslim puvodni nositele. Ne to nalepit F a Oc. Je to k smichu. Par drobnosti a ejhle,RS :mrgreen:
Pry auto bude,stoupat na hodnote. Hmmm,no v origo stavu jo. Ale proc si koupit nezkurvence a zku.vit ho?
Jerry spravne podotkl,ze kdyz chci 6kvalt,silnejsi motor,balony na kola atd,tak lovim jinde.
Snazil se chlapikovi poradit,ja z pocatku taky,ztrata casu. Jerry vydrzel dele. Zbytecne...
Zkusenosti a ev rady kmetu,na nic. Mladi vpred,no asi je to normalni. Ja si auti taky prznim,jenze s nim nepocitam,ze by stoupalo casem na cene. To fakt ne. Je to moje hracka. A az nekdy dojezdi,coz snad bude za dlooooooouho,zustane na zahrade. Neudelam chybu jako s Corollou.
Máchal

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Máchal »

Je smutné, jak se toto fórum, díky (nejen) jerrymu stalo strašně jednostranné a na některé značky (až) nenávistné. Ač mi toto fórum dalo hodně, tak i přes ty dobré věci jsem sem přestal tak často chodit. Někteří dokáží toliko, že prostě mi to nestojí za to.
(a honem, kop do koncernu - jak tu někteří umí (včetně svých přitakávačů - jmenovat nebudu)
Smutné, kam až se to tu dostalo.
Nejsem uražený (jak by si někteří ohli myslet) jsem ZNECHUCENÝ :cry:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Máchal píše:Je smutné, jak se toto fórum, díky (nejen) jerrymu stalo strašně jednostranné a na některé značky (až) nenávistné...
Jako správný koncerňák jsi to (opět) nepochopil: tohle totiž není o nějaké nenávisti vůči některým značkám, ale o kritickém přístupu k určitému typu smýšlení, které je vlastní přívržencům některých značek. :idea:
Máchal

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Máchal »

Máchal píše:Jerry, běž už do prdele :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Pedro »

Proc pritakavaci? Maj svuj nazor,treba podlozeny zkusenostma. Ja jel s nekolika stovkama W aut. Vyjma spickoveho razeni MT prevodovek (ne uz zprevodovani 6kv resp. st.pr.) mi prisly takovy nijaky,studeny...,stejne to mam u F produkce,takovy radoby pozlatko a gumovy jizdni vlastnosti.
A co,nekdo rad to,nekdo ono. Jsou tu ,,virazkovnici,, na J auta,na stara auta,diesel,benzin.....
Kdyz jeste mas teo a praxo zaklady,nazor ti to upravuje. Nekdy je to +,nekdy -.
Ps: mel jsem O I 66kw. A kdyby si to kdysi cetl,vychvalil jsem ji. Jako ucelak. Byla sluzebni,neomezene km a palivo,servis. Dostavala,zejmena odemne takovou cocku,si ani nedovedes predstavit. A vydrzela.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od NOVON »

Jerry3: No ja si teda s nikym po SZ nedopisuju..Casem jsem totiz dosel k nazoru,ze si radeji sve "autozkusenosti" necham pro sebe,nebot cesta k nim,a neni jich malo,byla mnohdy trnita..ne vzdy zakoncena zdarem.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Tak v tom jsme dostatečně zajedno! :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Pedro »

Pridam se. I zde jsem nekomu,uz kdysi,radil neco okolo brzd,spojky,co ja vim. Figle zkusenosti. Byl jsem narcen z divnych informaci. Toz tedy,mlceti zlato. Kazdy sveho stesti .........,odchod z vlakna.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Holt když to nezapadá do "hlavního proudu", už z principu je to pro vnímání některých divné. Vážně se tím zabývat či to dokonce přijmout hrozí vyloučením ze stáda, kteroužto obavu mnozí nesnesou. Ale být přitom úplně mimo, to vůbec nevadí...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Casem jsem totiz dosel k nazoru,ze si radeji sve "autozkusenosti" necham pro sebe,nebot cesta k nim,a neni jich malo,byla mnohdy trnita..ne vzdy zakoncena zdarem.
Jerry3 píše:Tak v tom jsme dostatečně zajedno! :wink:
Pedro píše:Pridam se. I zde jsem nekomu,uz kdysi,radil neco okolo brzd,spojky,co ja vim. Figle zkusenosti. Byl jsem narcen z divnych informaci. Toz tedy,mlceti zlato. Kazdy sveho stesti .........,odchod z vlakna.
Ale je to obrovská škoda - kvůli několika pitomcům přijdou o kvalitní rady i ti, kteří je dokážou ocenit, využít a být za ně i vděční. Ano, člověk má ze začátku snahu ostatním pomáhat, ale většinou to někdo pose*e.:( Rozumím tomu avšak ještě pořád si říkám že těch, co si rad umí vážit (a nezneužít je) je víc.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od tonny »

Pitris, proto si dovolím tvrdit, že pokud je zájem o info, zajet se přímo zeptat na srazík, jako to udělal PavelRS. Jen by to chtělo více času.
Urážet přes sklo umí kde kdo.
Na jednom fóru se o jednom "chytráku" zjistilo, že rady dává 14ti letý chlapec, který to má vše načteno.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Já se nedávno od řemeslníka najatého bytovým družstvem za účelem nátěru oken konečně dozvěděl, jak vyměnit futra dveří. Tuto informaci jsem marně sháněl několik týdnů, abych vždy skončil u toho, že si musím najmout odbornou firmu. Jenže já těch futer potřebuji postupně vyměnit půl tuctu a nikoli jen kus za kus, ale změnit přitom jejich dispozice, včetně rozměrů a umístění v "zrcadle". Jeho ochotu podělit se o praktickou zkušenost jsem ocenil lahví kvalitního alkoholu, což mu vyrazilo dech. Pro mne však má jeho rada cenu zlata.

Aby mi pak dodavatel dveří dodal namísto objednaných a dle účtu i zaplacených pravých křídel levá, k tomu sice původně objednaná pravá futra, ovšem namísto jejich širokého provedení úzké.

A v takovém světě údajně neomezených možností, kde na netu prý lze najít úplně všechno, dnes žijeme. Tím chci navázat na to, o čem se píše shora: jestliže někdo disponuje jedinečným know-how, snaží se ho zpeněžit (a já mu to dnes už nemám za zlé). A pokud se ještě najde někdo ochotný přátelsky se podělit zadarmo, tak je to vůl, jehož je třeba poslat do prdele (že jo, Máchale?). Uznávám, tento druh ochoty si v dnešním světě asi nic jiného nezaslouží.
Máchal

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Máchal »

Udělám vyjímku a budu ještě reagovat. Jerry je ochotný poradit, o tom žádná a za to se sluší poděkovat, ale stylem, jakým se tu prezentuješ, nemůžeš čekat, že ti někdo padne ke kolenům. A pokud ano, odemne to opravdu nečekej.
Zkus si nejdřív zamést před svým prahem a jistě na to při své inteligenci přijdeš. Vždy se říkávalo, že pravda je někde uprostřed a možná na tom něco bude.
Když si člověk najde tvé posty, horko těžko bude hledat nějaký, kde alespoň jedním slůvkem nekopneš do ať už koncernu, majitelů koncern.aut apod.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Máchal píše:Jerry je ochotný poradit, o tom žádná a za to se sluší poděkovat, ale stylem, jakým se tu prezentuješ, nemůžeš čekat, že ti někdo padne ke kolenům. A pokud ano, odemne to opravdu nečekej.
Od nikoho neočekávám ani to poděkování natož nějaké padání ke kolenům, úplně mi stačí pocit, že se na tím dotyčný alespoň zamyslel. A pokud jde o styl, mám tu odvahu a vzhledem k tomu, co mám za sebou, si už mohu dovolit být "krutě upřímný". A užívám si to.
Máchal píše:Zkus si nejdřív zamést před svým prahem a jistě na to při své inteligenci přijdeš. Vždy se říkávalo, že pravda je někde uprostřed a možná na tom něco bude.
Bohužel tomu tak přinejmenším v daném případě není, neboť mnohokrát omílaná lež se díky počtu opakování v pravdu stejně nikdy neobrátí. A já jaksi nemohu za to, že pravdivé pojmenovávání věcí kolem nás někomu nevoní.
Máchal píše:Když si člověk najde tvé posty, horko těžko bude hledat nějaký, kde alespoň jedním slůvkem nekopneš do ať už koncernu, majitelů koncern.aut apod.
Všimni si, že na většinu cizích příspěvků nereaguji. Absence mé reakce, tedy pokud nejde o poskytnutí rady v případech, kdy jsem schopen poradit, znamená souhlas. Ovšem na příspěvky zavánějící koncerňáctvím reaguji důsledně vždy (a užívám si to - viz výše). Koncern totiž stojí za tím, že si dnes nemohu pořídit nové auto podle vlastního gusta, když ještě před 20 lety to nebyl problém a mé požadavky v zásadě ustrnuly na úrovni požadavků té doby - poněvadž to byl opět koncern, kdož nastavil současný etalon ještě mnohem níž. To je o technice. No a pokud jde o lidskou stránku, skutečně si zejména v ČR připadám jako v koncerňáckém pekle a stále se mi nechce uvěřit, jak mocnou a hlavně nebezpečnou zbraní je koncernová masírka cílená na lidi bez hlubšího vnímání a pochopení techniky, když už jim chybí elementální morální zábrany.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Oktávka I RS 1.8T - pneu, chip, brzdy, 6-ti kvalt

Příspěvek od Jerry3 »

Pavel mlčí, ač sem chodí a čte to. Bohužel se neubránil tomu, čemu propadaji nezkušení, totiž pocitu, že pochlebovači tzv. "na stejné vlně" to s ním myslí dobře. Ostatně právě tohle je nejčastější příčinou rozvodů.
Odpovědět