Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od skodovkar »

To je opravdu podivné :shock: Pokud to začalo opravdu hned po výměně, tak to může mít spojitost s olejem. Nemůže to být dvojhmoťákem, případně nějaká pružná uložení motoru atd. ...
e-panolin.cz

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od e-panolin.cz »

Nebo se projevil fenomén, který nastává po každé výměně oleje v motoru - to jede jinak, to nedělalo, to má jinou spotřebu, to je olejem, to jste pokazili / v servisu / atd.
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od renal »

To jsem si taky myslel, že je to dvojhmota, ale párkrát jsem to projel s testem na dvojhmotu a zdá se v pohodě :D taky všechny možný plasty v motoru jsem zkontroloval, vytěsnil, utěsnil, dotáhl...a nic :-( o tom Valvoline DURABLEND DIESEL 5W-40 jsem taky uvažoval před výměnou, ale dal jsem Millera...ale nejde mě do hlavy, že zrovna při těch 1200 otáčkách, když tam dám třeba volnoběh, nebo 2000 ot/min., tak se motor chová naprosto v pohodě...
Ještě mě napadlo, že tam vrátím na zkoušku starý vzduchový filtr, který jsem měnil taky...ale pochybuju :-(
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Jezevcik »

Začalo to dělat skutečně hned při první jízdě po výměně?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od renal »

jj :( hned po výměně oleje a vzduchového filtru...
Návštěvník

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Návštěvník »

renal píše:...Ještě mě napadlo, že tam vrátím na zkoušku starý vzduchový filtr, který jsem měnil taky...ale pochybuju :-(
Musíš projít úplně všechno, s čím se hýbalo! Jednou jsem zažil (na kamarádově voze), že po velkém servisu (dělal ho značkový servis) spojeném s výměnou rozvodů najednou AT odmítala při jízdě kick-down(-ovat), přitom rozjezd z místa s pevným startem byl OK. Servis odmítl reklamaci s tím, že "to muselo dělat už předtím". Hrál jsem si s tím 14 dnů, než jsem - spíše náhodou, metodou pokus-omyl - přišel na to, že příčinou je servisem použitý neoriginální vzduchový filtr motoru, byť renomované značky. Vrátil jsem tam jetý originál a OK. Souvislost s fungováním AT nedokážu vysvětlit, fakt nevím. Jsou holt někdy věci mezi nebem a zemí...
Návštěvník

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Návštěvník »

renal píše:... po výměně ... vzduchového filtru...
Musíš kvůli tomu odpojovat nějaké hadičky u či kolem filtrboxu?
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od renal »

nn žádné hadičky neodpojuju...
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od renal »

ale je pravda, že jsem dal poprvé sice značkový, ale neoriginál vz.filtr :( myslíš, že to to až takový problém?
Návštěvník

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Návštěvník »

To fakt nevím. Ovšem s přihlédnutím k mé shora uvedené zkušenosti... :?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od skodovkar »

Hadičky a všechny takové srandy bych určitě důkladně prošel. Tady je něco http://forum.skodahome.cz/topic/94827-p ... ce-motoru/ pořád nemohu uvěřit, že by to měl na svědomí olej, to bude nějaká shoda náhod :idea: Napíchnutí na dámský pohlavní orgán by mohlo něco napovědět.
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od renal »

Tak problém vyřešen :-) děkuji všem za rady a hlavně Návštěvníkovi :-) po připojení vozidla na PC bylo zjištěno, že je rozhozena váha vzduchu a to díky činskému vz. filtru !!! Nějakej "dobrák" ( tady to píšu slušně, ale jinak bych mu dal hned pěstí ) vyměnil buď ve skladu, nebo v prodejně.... značkový filtr za čínu - samozřejmě krabice zůstala původní značková !!! Tak jsem tu čínu vykopal z auta a dal jsem tam filtr, krerý je určen pro prvovýrobu a vše šlape, jak má :-)
Tímto se chci taky omluvit všem, které jsem možná i když nechtěně odradil od koupě jedinečného TOP oleje od Millera...
Návštěvník

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Návštěvník »

renal píše:Tak problém vyřešen :-) děkuji všem za rady a hlavně Návštěvníkovi :-) ...
Tak to gratuluji a děkuji za poděkování. V "mém" případě to tak jednoduché nebylo, nový filtr byl fakt kvalitní aftermarket dobré značky...
Itall

Re: Octavia 1.9 TDI PD (bez DPF) motor BXE

Příspěvek od Itall »

renal:
1) Nemůže to být tak, že značkový filtr je z Číny?
2) Jak se pozná "značkový" od čínského, jestliže jsi to nepoznal?
3) Je možno se v prodejně podívat na další takový "značkový" filtr?
Odpovědět