O nehodách

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

O nehodách

Příspěvek od Fahrer »

Návštěvník píše:Cítila se bezpečně, naneštěstí neuměla řídit (tedy pokud to neudělala záměrně):
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -deti.html
Nejdříve mě zaujal rádoby senzační název článku, evokující vinu kamionu. Jako druhé mě překvapilo, že se asi nic nezměnilo. Před pár lety jsem na Slovensko opravdu hodně jezdil a tyhle excesy zažíval při každé cestě. Myslel jsem, že k posunu myšlení došlo alespoň u řidiček vezoucích děti.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Fahrer píše:... Myslel jsem, že k posunu myšlení došlo alespoň u řidiček vezoucích děti.
A kam by se to myšlení asi tak mělo posunout? V mém okolí je dost aktivních řidiček a neznám žádnou, která by za sebou neměla nehodu. Pro ženy je standardem bourat, některé to holt nepřežijí.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Fahrer »

Kam posunout? Posunout mateřský pud před ego.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Fahrer píše:... Posunout mateřský pud před ego.
1. Nebyla biologickou matkou těch děvčat.
2. To není o egu, to je o řidičské neschopnosti.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Za volantem slepice dobrá jen na paprice.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Fahrer »

Návštěvník píše:
Fahrer píše:... Posunout mateřský pud před ego.
1. Nebyla biologickou matkou těch děvčat.
2. To není o egu, to je o řidičské neschopnosti.
1.- to asi nerozhoduje.
2.- nevím, jestli nějak blíže znáš dění na sk silnicích. Ale o egu a povýšenectví to tam vždycky bylo. Tzn., mercedes měl před žigulem na křižovatce skoro vždy přednost. Proto v dobách, kdy jsem tam pravidelně jezdil, obsazovali v mém interním žebříčku předposlední místo před Poláky. Samozřejmě v "civilizované Evropě". A zdá se, že se nic nezměnilo.
PS: Elementární neznalost fyzikálních zákonů bych do toho snad ani nezatahoval.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Fahrer píše:2.- nevím, jestli nějak blíže znáš dění na sk silnicích. Ale o egu a povýšenectví to tam vždycky bylo. ...
Co země, to "vlastní pravidlo". Např. ve Francii vždy platilo, že pokud ti místní řidič může udělat nějakou pra.árnu, určitě ji udělá. V Rakousku zase platí, že při předjíždění je zřejmě nejlepší se co nejdéle zdržovat na úrovni předjížděného vozidla. V Itálii se sice moc nezávodí, dodržovat rychl. limit v tunelu se však trestá předjetím přes dvojitou plnou. Pokud to víš a počítáš s tím, je to vcelku v pohodě, včetně na Slovensku. A pokud se někdo chce mermomocí zabít, je to vcelku jeho věc - tedy pokud s sebou nevezme nevinného, který se jen nešťasnou shodou okolností stal zúčastněným, často jen proto, že o těch "pravidlech" nevěděl či je nerespektoval.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Návštěvník píše:
Fahrer píše:2.- nevím, jestli nějak blíže znáš dění na sk silnicích. Ale o egu a povýšenectví to tam vždycky bylo. ...
Co země, to "vlastní pravidlo". Např. ve Francii vždy platilo, že pokud ti místní řidič může udělat nějakou pra.árnu, určitě ji udělá. V Rakousku zase platí, že při předjíždění je zřejmě nejlepší se co nejdéle zdržovat na úrovni předjížděného vozidla. V Itálii se sice moc nezávodí, dodržovat rychl. limit v tunelu se však trestá předjetím přes dvojitou plnou. Pokud to víš a počítáš s tím, je to vcelku v pohodě, včetně na Slovensku. A pokud se někdo chce mermomocí zabít, je to vcelku jeho věc - tedy pokud s sebou nevezme nevinného, který se jen nešťasnou shodou okolností stal zúčastněným, často jen proto, že o těch "pravidlech" nevěděl či je nerespektoval.
Moc nechápu, co je to zase za moudra, ve Francii jsem byl v létě a slušnější řidiče jsem ještě nikde nepotkal. To platí i pro totální dodržování max. povolené rychlosti! Na rozdíl třeba od Itálie, kde se opravdu závodí, především na těchy rychlostních omezeních. Holt jsme asi oba byli v jiných státech :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Tedy moc nechápu,jakou to má spojitost s tím,že to byla ženská. :roll: Debilů za volantem potkávám každý den dost. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Tak si to znegujte co napsal návštěvník a pochopíte. :?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lefort píše:Moc nechápu, co je to zase za moudra, ve Francii jsem byl v létě a slušnější řidiče jsem ještě nikde nepotkal. To platí i pro totální dodržování max. povolené rychlosti! Na rozdíl třeba od Itálie, kde se opravdu závodí, především na těchy rychlostních omezeních. Holt jsme asi oba byli v jiných státech :roll:
Ve Francii jsem prožil 9 let a větší ... jsem nikde jinde nepoznal. Pod "závoděním" já chápu závod, tj. snahu za každou cenu předjet, třebaže na to nemám ani auto, ani podmínky. Po Itálii jsem rovněž něco najezdil, byť jsem tam nežil, a neznám jinou evropskou zemi, kde by se mi jezdilo lépe. A to, že mě někdo na rychl. omezení předjíždí, to mi opravdu nevadí, samozřejmě pokud mne při tom neohrožuje.

Závěr: Asi fakt žijeme v jiných světech. Spíše to však bude rozdílností řidičských stylů a vnímání okolí.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tedy moc nechápu,jakou to má spojitost s tím,že to byla ženská. :roll:
Spojitost je vcelku jednoduchá: osobně znám několik žen, které absolvovaly čelní srážku, ale žádného muže. A to těch mužů-řidičů, znám řádově více, než žen-řidiček. A je tu ještě jedna spojitost, které sis nějak nepovšiml...
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Tak si to znegujte co napsal návštěvník a pochopíte. :?
Tohle jsem tedy sám nepochopil. :?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:Tedy moc nechápu,jakou to má spojitost s tím,že to byla ženská. :roll:
Spojitost je vcelku jednoduchá: osobně znám několik žen, které absolvovaly čelní srážku, ale žádného muže. A to těch mužů-řidičů, znám řádově více, než žen-řidiček. A je tu ještě jedna spojitost, které sis nějak nepovšiml...
Několik čelních srážek jsem taky viděl a oba "soutěžící" byli chlapi. :D Pár bab taky znám a ani jedna čelní srážku neměla.A tou druhou spojitostí je myšleno co,že v zásadě žádná ženská neumí řídit?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Mám poslední léta naprosto odlišný styl jízdy od Návštěvníka. Před tim ale jízdy dost osté,nejen při ama závodech.
Jenže to nějak vyprchalo.
A na kraviny mám jednostopku.
Nicméně nemám tak sjetou Evropu,pouze B,LUC,D,DDR,SK,PL,A,HR,SLO.
Jo a ještě co si pamatuju RSM :lol:
Rozhodně se mi nejlíp jezdí v plecháči v I. A to jak ve městech tak mimo. Prostě si na Brenneru přehodim program a je to. Jedu jak oni,parkuji,odbočuji,natlačim se,pustim...,vyhovuje mi to. Radši tam než v CZ.
Největší vymaštěnci na cestách,jsou PL. Tam jet na motorce,je fakt o hubu.

A jednou jsem tam měl půjčený skútr,někde v severní části Kalábrie. A to je teprv poježdění,zejména po městě. :wink: A to praktikuju i v Phe.
Odpovědět