"O" - krúžky na olejovom filtry

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Freev

Příspěvek od Freev »

jak šlo jejich sundání? velká drbačka ?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Chce to něco ostrého a malého, nějakou silnější jehlu mohu doporučit.
Freev

Příspěvek od Freev »

dík, snad to nějak zvládnu :) Jak koupím kroužky, tak ještě k tomuto písnu.
craken

Příspěvek od craken »

t Modelář... ten spatny a obtokovy ventil sa nachdza priamov tom samotnom plastovom trne?
modelář

Příspěvek od modelář »

craken píše:...ventil sa nachdza priamov tom samotnom plastovom trne?
Nenacházejí se "v něm", ale "jsou jím + těmi O-kroužky tvořeny", a to s pomocí "trubky", do níž je ten trn zasunut. Řada provedení má navíc část toho trnu za stejným účelem (aby ve vztahu k dutině, v níž se pohybuje, pracovala v roli ventilu) axiálně pohyblivou.
craken

Příspěvek od craken »

takze tie ventily sa nachadzaju v cast 15620 alebo 15677 ?
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200505 ... _1502.html
modelář

Příspěvek od modelář »

Podle mne se jedná o komplet 04152 - ten "bazmek" dole.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Zeptam se, mam take papirovou vlozku, jak se spravne meni, nejdrive tu vlozku "pichnout" na trn a pak usadit / zasroubovat s trnem do telesa filtru ci tu vlozku umistti do telesa a pak tam vrazit trn a zasroubovat? Snad jsem to napsal srozumitelne :oops:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Na tom snad ani nesejde, ale já to asi dávám na trn :idea: Celé to těleso stačí dotáhnout rukou, ale je tam předepsáno 25Nm.
Naposledy upravil(a) skodovkar dne úte úno 08, 2011 8:08, celkem upraveno 1 x.
NOP

Příspěvek od NOP »

craken píše:takze tie ventily sa nachadzaju v cast 15620 alebo 15677 ?
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200505 ... _1502.html
Toyota Avensis, motor 1AD FTV, olej měním sám, používám vložky olej. filtru převážně zn. Nipparts (J1312022), ke které jsou přibaleny dva gumové O-kroužky o různém průměru. V daném případě se však jedná o těsnění. Ten menší kroužek je k jakémusi výpustnému otvoru v hlavě víka filtru, povoluje se čtyřhranem, po vypuštění oleje z filtru se vyšroubuje kryt filtru a vymění se filtrová vložka. Na obou krytkách, které popsaným způsobem sejmeme vyměníme ony O-kroužky - je to těsnění.
Při poslední výměně oleje po přečtení diskuze zde na fóru z léta loňského roku jsem koukal, zda někde na tom trnu, nebo zda vůbec někde jsou nějaké další O-kroužky v těle olej. filtru, ale nic jsem tam neviděl. Pravdou ovšem je, že jsem neměl kam dát auto na zvedák a dělal jsem to vše na zemi, takže jsem mohl něco přehlédnout. Pokud do budoucna něco bližšího zjistím, dám touto cestou vědět a budu Vám vděčný, pokud v případě nějakých dalších informací uděláte to stejné.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Takže firma BOSCH mě obšťastnila pouze těsněním pod víko trnu. Okamžitě jsem zajel do značkového Škoda servisu, kde nebyl problém objednat obě malá těsněníčka na trn a těsnění pod výpustný šroub.
Těsnění pod šroub skladem a kroužky budou v pondělí. Cena toho malého je 24Kč :? Ale konečně jsem ho sehnal.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Kroužky nemusí být přiřazeny k daným cenám ve smyslu z hora dolů.
Obrázek
Freev

Příspěvek od Freev »

škodovkáři, ty dva zelené jsou 1 a 2, ten oranžový patří kam? Cena v Brně byla 14 a 18 Kč za zelené.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Zelené na trn a oranžový je měď pod výpustný šroub.
Freev

Příspěvek od Freev »

dík, na mém komplu -monitoru ta ploška těsnění nebyla vidět :D
Odpovědět