Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Je fakt, že když není API SN, tak než SM raději SL.... On už nový Valvoline API SN být může, ale ještě (a asi dlouho) se budou doprodávat "starší zásoby". Sunoco Marathon je dobrý olej (a hlavně pro již více jetější motory), jen je potřeba počítat s tím, že má TBN "jen" 7mg KOH/g. Ale při té ceně se dá měnit o něco dřív. :wink:
Proto jsem ten SM verzi nechtěl. Já měním olej max po 6-7 tisích, mě to neva. Když neseženu SL durablend, tak beru Sunoco.
adosM

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od adosM »

Tak u nás v Čr je už jen APi SM od Durablendu 10w40...Posrat všecko kvůli ekologii. A riskovat to nebudu. Třeba by už nemazal a nefungoval tak preventivně na ty Hydroštely. Zkusím Marathon SL.
adosM

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od adosM »

Trochu se tady přifařím..Jestli to bude moc vést Forum jinam, tak to klidně smažte. Za měsíc chci kupovat nový olej. Pokračuju v čistění motoru. Bude Jaro tak 10w40. Api SL. Pak přejít na Api SN, kde by mělo být víc složek na čistění motoru. Bmw 320i r.v 95. Najeto 280 tis. Žere to 0.3L na 3000km. Ale spíš přes těšnění víka ventilů. Valvoline jsem po 3 tis km vypustil už docela dost černý, takže se zatím daří.. :D Oblíbený Valvoline durablend zkurvili, tak přemýšlím mezi Sunoco Marathon 10w40 (sl) a mezi Yacco VX500 10w40, který mě doporučil jako náhradu za Valvo alfi ze značkových olejů. Yacco má viskos. index 157 a sunoco 150. U yacca nevím akorát T.B.N. Bude to celkem jedno že?
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od bjukemen »

ako si dosiel k tomu ze API SN ma viac cistiacich aditiv ako API SL.?


yacco som hladat aj ja ake ma TBN ale nenasiel som a Sunocco marathoon ma iba 7 a to sa mi zda dost malo na taky olej, celkovo alkalicke rezervy poklesali u olejov dost vyrazne


ps: ale kedze sme v teme ELF nerad by som aby sa spamovalo o inych veciach, tak skus pouvazovat aj ty nad uvedenym elfom, mohol by byt dobry aj pre teba ,resp ten druhy competition
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
adosM

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:ako si dosiel k tomu ze API SN ma viac cistiacich aditiv ako API SL.?


yacco som hladat aj ja ake ma TBN ale nenasiel som a Sunocco marathoon ma iba 7 a to sa mi zda dost malo na taky olej, celkovo alkalicke rezervy poklesali u olejov dost vyrazne
Si to myslím ale ani to tak být nemusí. Tak T.B.N 7 je málo, ale já zatim ten olej měním po 3-4 tis km, abych motor jakš takš uvnitř vyčistil. Pak budu měnit max po 7-8 tis. Víc za rok nenajedu. Takže mě nízké t.b.n až tak nevadí. Ted záleží, jestli s nizkým t.b.n nemají souvislost i další důležité věci u olejů jak hths viskozita apod.
adosM

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:ako si dosiel k tomu ze API SN ma viac cistiacich aditiv ako API SL.?


yacco som hladat aj ja ake ma TBN ale nenasiel som a Sunocco marathoon ma iba 7 a to sa mi zda dost malo na taky olej, celkovo alkalicke rezervy poklesali u olejov dost vyrazne


ps: ale kedze sme v teme ELF nerad by som aby sa spamovalo o inych veciach, tak skus pouvazovat aj ty nad uvedenym elfom, mohol by byt dobry aj pre teba ,resp ten druhy competition
Kuknu na něj.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od bjukemen »

na hodnotu alk. rezervy ma samozrejme vplyv viac faktorov ale do receptury nevidime takze mozeme len dumat nad tym co a ako, kazdopadne modelar raz davno odprucal dnes uz zrejme nedostupny modry Shell Helix 10w-40 myslim ze mal dobre cistiace vlastnsti


ps: co tak do tohoto oleja pred vymenou dodat nejaky cistic systemu znackovy aj ked to vo vseobecnosti neodporucame tu na fore.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....Yacco má viskos. index 157 a sunoco 150. U yacca nevím akorát T.B.N. Bude to celkem jedno že?
Když budeš měnit po 7-8 tkm, tak je to asi jedno....
adosM píše:Ted záleží, jestli s nizkým t.b.n nemají souvislost i další důležité věci u olejů jak hths viskozita apod.
Nemá - zjednodušeně: TBN je hodnota alkalické rezervy pro odolnost proti kyselinám
a HTHS viskozita nebo viskozita při 100°C je hodnota tloušťky olejového filmu a tepelné odolnosti.
A API SN nemá víc čisticích aditiv - spíš "nízkoemisních", ale na rozdíl od SM už pro motor neškodných.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od adosM »

bjukemen píše:na hodnotu alk. rezervy ma samozrejme vplyv viac faktorov ale do receptury nevidime takze mozeme len dumat nad tym co a ako, kazdopadne modelar raz davno odprucal dnes uz zrejme nedostupny modry Shell Helix 10w-40 myslim ze mal dobre cistiace vlastnsti


ps: co tak do tohoto oleja pred vymenou dodat nejaky cistic systemu znackovy aj ked to vo vseobecnosti neodporucame tu na fore.?
Jo ted tam budu při výměně lít Millers engine flush. Což je řidký olej, narozdíl od jiných sraček, které jsou moc agresivní
adosM

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od adosM »

T.B.N u Elfu competition 10w40 a yacca vx500 10w40 nemůžu za boha najít.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od bjukemen »

ani nenajdes, neviem preco ich vyrobca neuvadza ale asi su prilis nizke
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od NOVON »

Bjukemen: SHELL HELIX je stále na trhu..HX7 je SM a HX6 je API SL..Já použil ten 10W-40 HX6 (žlutý obal)..Čistící aditiva mají všechny "helixy"..
Ados: Před výměnou jsem použil proplach od STP a v poho,nic se neucpalo apod..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od Návštěvník »

NOVON píše:Bjukemen: SHELL HELIX je stále na trhu..HX7 je SM..
http://www.epc.shell.com/Docs/GPCDOC_Lo ... 29_TDS.pdf

Píšou SN...
adosM

Re: Elf Sporti TXI 10W40

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:
adosM píše:....Yacco má viskos. index 157 a sunoco 150. U yacca nevím akorát T.B.N. Bude to celkem jedno že?
Když budeš měnit po 7-8 tkm, tak je to asi jedno....
adosM píše:Ted záleží, jestli s nizkým t.b.n nemají souvislost i další důležité věci u olejů jak hths viskozita apod.
Nemá - zjednodušeně: TBN je hodnota alkalické rezervy pro odolnost proti kyselinám
a HTHS viskozita nebo viskozita při 100°C je hodnota tloušťky olejového filmu a tepelné odolnosti.
A API SN nemá víc čisticích aditiv - spíš "nízkoemisních", ale na rozdíl od SM už pro motor neškodných.
Takže už to je definitivní. Budu tam zatím dávat max Api SL. V SN je víc emisních aditiv, sice už neškodných oproti SM, ale tím pádem tam musí být mín prospěšných aditiv. V SL je mín emisních adit. ale víc prospěšných. Jenže s tímto EKo trendem se bojím, že za rok nekoupím ani SL...( Teda v olejích 10w40 ) U motorsport olejů 5w50,10w60 budou snad na emise srát pořád :D . Zkusím tento rok aspon 2-3 slušné oleje 10w-40 s SL a vyberu ten, který se mě bude nejvíc páčit. A objednám ho pak třeba 18 litrů, než zas udělají SM.. Api SN by mě nevadilo, kdybych sehnal třeba Redline 10w40......HTHS 4.4, Vis index 164..Na bázy pao + estery...Hodně dobrý olej, jenže nesehnatelný u nás.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nová verze Valvoline Durablend 10w40

Příspěvek od bjukemen »

ked sme pri cist. vlast. oleja, tak ma zaujima ci aj samotny typ zakladoveho oleja ma vplyv na cistiacu schopnost , alebo je to vylucne v rukach aditiv pouzitych v oleji
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět