Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

jerome:
nemám k té mé volbě víc, co napsat. Prostě se stalo a stalo se tak na základě vícero faktorů (které jsem zmínil), nicméně věřím, že nedošlo k žádnému výraznému opotřebení nebo snad další poruše převodovky, protože, jak jsem psal..., převodovka se chová lépe než když jsem almeru koupil. Bohužel - jen v zimě to trochu vázne, ale teď v létě jsem celkem spokojený. Pokud to Tutela o něco vylepší - teď v létě a v zimě se vlastnosti tak nějak +- zachovají, tak budu maximálně spokojený... :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od jerome »

Ze to v zime viazne tak to bude tou 90 za W. Ak das Tutelu malo by sa to v zime vylepsit :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Co takhle juknou na Gl...,75w90,neni az tak pruser,Jerome. Testoval si je ? Ja jo,porovnani s 75-80,v zime min rozdil,oproti letu. Tedy prumerne zimni a letni teploty. Testy byly 2-3 roky. To je jako kdyz srovnas vytunenou 5w vs 10w. Chceli nekdo fakt oil na zimni starty,i u starsich aut,da 0w.
Sorry,mimo misu.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od jerome »

Ja nie TOM to testoval a pravdepodobne je to tak jak pise TL ze 90 ma 2x vacsiu viskozitu pri 40°C jak 80 a naopak 80 ma 2x taku cerpatelnost pri -40°C jak 90. Uz to nieco naznacuje. Samozrejme ulohu hra aj ako je vyrobena prevodovka a dost podstatne je aj na akom aute to testujes prip. kde sa nachadzas. Test v Spanielsku dopadne inak jak test v Krkonosiach :mrgreen: :wink:
Samozrejme aj GL je dolezite
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

Tak pozor... Almera má předepsáno GL 4 a jelikož GL 4 je v tomto případě "stejné" jako GL 4+ (což znamená, že neuškodí), tak jsem v tom neviděl žádný problém, protože samozřejmě Castrol má GL 4+. Nikdy bych tam nenacpal GL 5 nebo ještě něco jiného !!!
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od jerome »

Ze si zvolil spravne GL nikto nespochybil. Skor tu SAE triedu si nezvladol :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Test byl ve zkusebne,v Hostvari. Coz je Pragl. Je tomu vsak vice jak 15 roku. Mozna se cosi zmenilo.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Vlastni zkusenost .Teda v oboru japan.: v corolle r.91 vymenem olej pri 180000,ve 100000 nahrazen v Toy Tchuso puvodni original za Castrol G ...728? Nebo tak nejak. Servisku jsem dal spolu s autem manikovi,co ji dava do tovarniho stavu do svyho muzea.
Nalil jsem Mogul trosku jine viskozity,hruza. Pak jiny,co tam patri. Ale kdyz jsem ve finale dal onen vypusteny Castrol,bylo zas vse jak ma byt. A to mel neco najeto.
V Alme mam olej z Nissan servisu Hloubetin a ani nahodou ho menit nebudu. Unik zadny. Ticho za tepla i studena,razeni vzdy bez problemu.
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

Pedro:
Možná jsi ten jeden z mála šťastlivců, kteří si "zasloužili" mít ve své almeře opravdu originál NISSAN olej = NISSAN MT-XZ.
Jen tak ze srandy jsem to hodil do Googlu a najednou je např zde:
http://eshop.autopalace.cz/n-olej-prevo ... wwodDeQEuQ

Ale ta cena je opravdu náááááádherná :-D

PS: možná bude někde levnější, ale nechce se mně to hledat... 8)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od jerome »

Cenu neries. Treba tam dat to co tam patri. Pri mot.olejoch sa da trochu spekulovat ale pri prevodovych nie :!:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

To prvni a predemnou jedinn majitel. On jinam na servis nejezdil. Mam puvodni SK.:-)
jen tak mimochodem,celou tu dobu jezdila Alma Castrol Magnatec 10-40 .......,dodnes ma motor jako vino,a kompresi vsude stejnou,a i vyssi.nez je bezny stav opotrebeni. Vyfukuva trubka je vic rezata uvnitr nez venku. A cumel jsem na napinak retezu. Z vika ventilu a okoli by se dalo jist. Ani naznak sebemensiho fujtajblu.
TOM
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 16, 2015 9:00

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od TOM »

jerome:
Toto tvrzení nezpochybňuju. Jenže v případě převodovky a oleje do ní je důležitá její historie, tak jako u motoru. A když ani nevíš, jestli máš v autě vůbec originál-původní komponenty z výroby (když to přeženu), tak pak do toho sypej takové prachy... A nakonec zjistíš, že ti tu převodovku nezachrání ani originál olej a veškerá snaha jí dát vše, co by měla mít je vniveč.
Možná je to dost pasivní přístup, ale já věřím, že v mém případě jí Tutela bude stačit... Prostě takový kompromis (možná takový "lepší" kompromis, ale asi každopádně kompromis, který by snad neměl urazit)...
Ale to samozřejmě zjistím, až ji tam dám - co se změnilo a hlavně, jak se změnilo - pokud se něco změní..., v což pevně věřím a doufám, jinak budu smutný :(

Pedro:
Tak to buď rád, protože já už jsem myslím 6. majitel, už mám duplikát velkého techničáku, takže ani nemůžu zjistit, kdo s almerou co dělal, ale je fakt, že ať jsem se díval na cokoliv, tak většinou dost prasácký přístup...

A jen k tomu Magnatecu... Mám ho tam taky a sice nevím, jestli s jiným olejem by motor v otáčkách měl jiný zvuk, ale na volnoběh každopádně nemám výhrady. Motor šlape, jak švýcarské hodinky - na můj vkus teda... Prostě se mně ten zvuk líbí a spotřeba je taktéž zatím minimální, tak nevím.
Proto jsem se ptal, jestli ten Castrol je fakt takový sranec :-D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od jerome »

TOM píše:Jenže v případě převodovky a oleje do ní je důležitá její historie, tak jako u motoru. A když ani nevíš, jestli máš v autě vůbec originál-původní komponenty z výroby (když to přeženu), tak pak do toho sypej takové prachy...
Jaj tak to ano. To je blbe... :|
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pedro »

Za ty penize,i za min,koupis stejne dobry olej.
To ze na to jezdil puvodni majitel,s tim nic neudelam. Proste si vNisaanu,kde auto koupil nove,nechal jednou rocne vymenit olej a udelat komplet servis.
Ja pouzivam v motoru oleje ,,prumerne,, ale s uchylnymi km najezdy. Tzv,bejvaly zpusob ala USA. To praktikuju cely zivot,na vsem co jsem kdy mel. Mam k tomu sve duvody. Konec debaty. :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera Tino 1.8/85kw/2006

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:To prvni a predemnou jedinn majitel. On jinam na servis nejezdil. Mam puvodni SK.:-)
jen tak mimochodem,celou tu dobu jezdila Alma Castrol Magnatec 10-40 .......,dodnes ma motor jako vino,a kompresi vsude stejnou,a i vyssi.nez je bezny stav opotrebeni. Vyfukuva trubka je vic rezata uvnitr nez venku. A cumel jsem na napinak retezu. Z vika ventilu a okoli by se dalo jist. Ani naznak sebemensiho fujtajblu.
Jenomže s největší pravděpodobností se ten motor už vyčistil, protože....
Pedro píše:....Ja pouzivam v motoru oleje ,,prumerne,, ale s uchylnymi km najezdy. Tzv,bejvaly zpusob ala USA....
....měnit olej co druhá nádrž :?: :mrgreen: :wink: Já tedy praktikuji "ty Tvoje" 4tkm a ven s ním jenom přes zimu - mimo zimu max. do 10-ti tkm
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět