Nissan Almera N15 - převodový a servo olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od NO HITS »

až bude po rozvodech tam tam klidně naliju tu vašu tutelu, teď mají ale rozvody přednost proto nebudu kupovat tutelu asi tak , ten lubrifilm sem tam nalil protože se tady o něm psalo, abych řekl pravdu tak to trochu pomohlo , tak to snad chvíli vydrží v tom stavu v jakým je , počítám s tím že převodovka už pujde jiná ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Pedro »

Jo,čuměl.
Zvuk motoru fuj . To radši rozzuřené sekačky.
S převodovkou bych se musel svézti v několika režimech a pak určím,co by bylo nejvhodnější.
Vymačkané zámky,volné táhla nezachrání nic. Na rozdíl od ložisek,která lze trochu umravnit. Pokud nejsou na vysypání,což se pozná v horku po ostré jízdě,nejlépe se sníženym množstvím oleje. Úmyslně. TOTO není nijaký návod !!!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Colommbo »

S převodovkou (řazením) jsem žádné extra problémy neměl, nicméně před dvěma lety jsem to tam prostě jebnul, jen tak... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:... počítám s tím že převodovka už pujde jiná ;-)
Asi je "výhodnější" vyměnit převodovku (neznámého stavu a původu), než do ní nalít olej, se nímž má šanci fungovat korektně... :o :shock:
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od NO HITS »

Uvidíme, nejdřív rozvody , pak můžu zkusit ještě vyměnit ten olej ale moc šancí tomu nedávám :D navíc olej mě vyjde na 900 a převodovka na 1000-2000
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Návštěvník »

No a proč jsi tam nenalil rovnou Tutelu a naopak aplikoval olej, o kterém bylo předem jasné, že fungovat nebude? Proč jsi zbytečně vyhodil peníze za aditivum, které nemá vlastnosti, pro které jsi ho tam dával? Proč chceš poradit, a pak se dobrou radou neřídíš? Jak si můžeš být jist, že ta "nová" převodovka bude lepší? V ní olej měnit nehodláš? Těch otázek je celá řada... :x
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od bjukemen »

je mi do placu nad tvrdohlavostou niektorych ludí fora, (alebo ako to slusne nazvat) a hlavne mi je luto auta, ked hol niekto so zaujmom o spravne pouzivanie techniky dostane do ruk.. :!:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od NO HITS »

Protože jsem chtěl dodržet všechny specifikace výrobce což je hlavní pravidlo který tady všude na foru křičí na každým rohu ;-) bohužel, nezabralo proto jsem tam dal to aditivum z důvodu pokud aspoň nějak funguje tak převodovka nebude dostávat tolik zabrat, což se pocitově potvrdilo po cca 500km.

Když seženu převodovku z auta do 100tis km tak je velká pravděpodobnost že bude ok a že se na ní nevystřídalo 5 lidí s různým stylem jízdy ;-) . Olej v ní měnit nehodlám když bude řadit zhruba jak bych si představoval. ;-) Když to bude za studena blbý tak půjde zpátky předchozímu majiteli.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Návštěvník

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Návštěvník »

NO HITS píše:Protože jsem chtěl dodržet všechny specifikace výrobce což je hlavní pravidlo který tady všude na foru křičí na každým rohu ...
Dostal jsi radu v rámci specifikace výrobce. Volbu viskozity pak třeba přizpůsobit potřebám, provozním podmínkám apod. To je ono pravidlo, "který tady všude na foru křičí na každým rohu"! :idea: Buď jde tedy z tvé strany o nepochopení a/nebo ignoranci... :cry:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Dostal jsi radu v rámci specifikace výrobce. Volbu viskozity pak třeba přizpůsobit potřebám, provozním podmínkám apod. To je ono pravidlo, "který tady všude na foru křičí na každým rohu"! :idea:
Děkuji :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od NO HITS »

Návštěvník píše:
NO HITS píše:Protože jsem chtěl dodržet všechny specifikace výrobce což je hlavní pravidlo který tady všude na foru křičí na každým rohu ...
Dostal jsi radu v rámci specifikace výrobce. Volbu viskozity pak třeba přizpůsobit potřebám, provozním podmínkám apod. To je ono pravidlo, "který tady všude na foru křičí na každým rohu"! :idea: Buď jde tedy z tvé strany o nepochopení a/nebo ignoranci... :cry:
Spíš to nepochopení ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Pedro »

mladi omlouva. Zadnej ucenej...,a taky jsme starochy ne vzdy poslechli...
Návštěvník

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Návštěvník »

Tak ještě jedna zkušenost: olej vyměníš, ale špatně vybrané aditivum z převodovky (a ani z motoru) nedostaneš.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od NO HITS »

Tak jsem to nevydržel od včerejška jak šly teploty pod 10°C tak to bylo jak kdybych řadil na sucho , tak sem se rozhoupal a už je tam ta tutela Technyx - V podstatě 50 metru po vyjetí byl znát rozdíl, hlavně na 2ce která teď de řadit i v těchto teplotách bez meziplynu. Takže děkuju moc pánové jak za rady, tak za trpělivost a omlouvám se za obraný roky života :D

Nicméně mám dotaz, když ten motul byl minerál a teď jsem tam dal tutelu co by plnou syntetiku, nemůže ta tutela časem degradovat díky zbytkům toho motulu v převodovce i když je toho celkem třeba malej velkej panák dohromady .. resp neměl bych ju třeba po 5000km ještě vyměnit ? (ten motul jsem nechal asi půl hodiny dokapat (ohratej po 10km jizdy)
Naposledy upravil(a) NO HITS dne čtv kvě 15, 2014 14:37, celkem upraveno 1 x.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nissan Almera N15 - převodový olej

Příspěvek od Colommbo »

Nech to být, jezdi a užívej si kvedlání fofrklackem... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět