Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od Colommbo »

Řazeno co se kvality týče sestupně Mobil1, Shell, Castrol, tož si vyber... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od Pitris »

Karel8888 píše:....koupil jsem Hondu Accord sedan r.v. 2004 cl7 2.0iVtec
No už jsem se vyspal :P Píšeš "Jezdím spíš krátké trasy (cca 10km do práce)".... Když dáš 0w40 určitě s ní nic nepokazíš - a Mobil1, Shell nebo třeba Yacco, Sunoco, Valvoline jsou :wink: a můžeš ho tam nechat celoročně. U Hondy je ale podstatnější včasná výměna oleje než nějaký "supr"olej.... nemá hydroštely. Já osobně jezdím (teď) Mogul 5w40 na "zimních" asi 5tkm a 10w40 (půjde zase) Eni na léto na max. 10tkm. Obě tyto výměny mám buď za stejný peníze nebo ještě levnější než jeden 0w40 a v ČR v zimě 5w/něco bohatě stačí.... Jinak spotřebu oleje mám po 200tkm téměř neměřitelnou, a i když je na výměnu psáno 4,5litru, mě stačí koupit čtyřlitrovku.... a filtr třeba MANN W 610/6 nebo http://autodily.mjauto.cz/honda/accord- ... iltry.html
PS: první interval výměny (i s filtrem) bych zkrátil tak na 3-4tkm, bo nevíš co a jak dlouho tam bylo.
A dal bych úplně klidně i ten Mogul Racing 5w40 (z Mountfieldu) nebo třeba Sunoco http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... D-5W-40-5L - a potom ? >>>> Jak uznáš za vhodné. 0w40, 5w30 A3, 5w40 nebo 10w40.
Důležité :!: je API min. SH - může být i vyšší (SJ, SL, SM, SN) a při krátkých jízdách měnit do 10-ti tkm :!:

Jinak já mám Accorda stejného, jen z roku 2005 a už má za sebou výměnu i převoďáku; tam mám origo Honda MTF2 (já koupil přímo v Hondě / 2litry), oleje v posilovači řízení (Honda PSF-S / necelý litr)
- ale s Hondí normou seženeš olej i třeba tady http://www.ravenol.cz/katalog/manualni-prevodovky
a chladicí kapaliny - já to při výměně několikrát propláchl vodou a dal Texaco http://www.autodily-pema.cz/chladici-ka ... ifreeze-1l (2litry + 2litry destilky / 0,5l vody tam zůstane). Ale klidně i třeba Fridex G48 nebo G12 - modrý na 3roky, červený na 5let (při změně barvy NUTNÝ pořádný proplach).
Vzduchový i kabinový filtr měním tak po 15-ti tkm (ale stačilo by 30tkm) a dávám HERTH+BUSS JAKOPARTS.
A brzdovku (i ve spojce) DOT4.... ta by se měla měnit po 2, max. 3 letech.
Svíčky NGK ZFR6K-11 nebo třeba Denso IK20 http://tuning.autodoplnky.cz/svicky-den ... s306040765
A do benzinu dávám VIF - spotřebu mám s nijak lehkou nohou (zátah motoru od 5-ti tisíc nahoru je návykovej :twisted: ) a tak 80% jízd po městě za 7a3/4l/100km
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše: A pokud jde o oleje 0W-30, stačí se podívat, k čemu jsou určené...
Na kratke jazdy ked motor nezohrejes uplne idealny :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od Návštěvník »

Ale houby! Oleje 0W-30 jsou primárně určeny pro nejmodernější turbodiesely, tedy jsou "zcela odmaštěné", tj. zbavené všeho, co by mohlo jakkoli poškodit jejich očistné systémy. Do té Hondy proto raději naleju ten najlacinější olej 10W-40, než nejdražší 0W-30.
Itall

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Znovu o opět se ptám: Kde se bere myšlenka, že pokud chci vyměnit olej, tak musím bezpodmínečně vědět, jaký tam je teď?
Tož, i mě by zajímala viskozita původního oleje u některých motorů (tříválec, hydroštely). To ovšem nebude tento případ. Jináč mi to připadá taky fuk.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nevím co mám v autě za olej

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:Ale houby! Oleje 0W-30 jsou primárně určeny pro nejmodernější turbodiesely, tedy jsou "zcela odmaštěné"
Ale houby ! Treba zas rozdelovat olej a pletovu vodu. Neviem co je napr. na tomto oleji odmastene... Total Energy 9000 0W-30 :?: :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od Návštěvník »

Zkus si ho objednat a uvidíš, s jakými normami na obalu ti přijde. Navíc by bylo zapotřebí tazateli vysvětlit, že mezi oleji 0W-30 může být propastný rozdíl... (což v případě 0W-40 neplatí).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od jerome »

Ty si strasne palicaty clovek. Pride taky aky je na stranke.
To iste je aj ELF EVOLUTION 900 FT 0W-30 :wink:
No ja to vysvetlujem tebe lebo nemas pravdu :P
Ale zas urcite olejov v SAE 0W30 s normalnou HTHS nie je vela :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od Návštěvník »

Když mi zaručíš, že mi přijde to, co mají na webu, rád si to objednám (měl bych pro 0W-30 uplatnění). A moje paličatost vyplývá z poznání, že dnes není na nic spolehnutí (přičemž v případě olejů je to ještě dost jedno - na rozdíl např. od rádiové elektroniky nekompatibilní s kmitočtovými "kroky"/odstupy užívanými v Evropě).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od jerome »

Mas moju zaruku :mrgreen:
Ale nie na vsetkych strankach je v API SL a ACEA A3/B3 a ten odkaz hore je z oficialnej ELF stranky :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
e1H

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od e1H »

Naozaj treba rozlišovať medzi 0W-30 a 0W-30. Sú A1/B1/A5/B5, ale napr. taký Motul 8100 X-lite 0W-30 (TL) je A3/B4.... :twisted:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od Pedro »

Vubec nevidim duvod proc takvyto predrazeny a pomerne nevhodny olej pouzit na ceskou zimu,do snad jeste solidniho motoru,nejen stavbou a materialem.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od jerome »

No ,moj nazor je ze do novsich motorov a na kratke trasy preco nie :?: Resp. vzdy lepsi jak pletove vody A1 A5 :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
e1H

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od e1H »

Pedro píše:Vubec nevidim duvod proc takvyto predrazeny a pomerne nevhodny olej pouzit na ceskou zimu,do snad jeste solidniho motoru,nejen stavbou a materialem.
Prečo považuješ ten olej za "pomerne nevhodný"? Ak s tým motor nebudeš jazdiť v kuse v červenom, tak je to práveže perfektná voľba. Je plne syntetický, ACEA A3/B4, API SL, HTHS viskozita je jemne nad normálom (pri tejto viskozite je perfektná), super TBN, dobrá čerpateľnosť, dobrá viskozita aj za studena, normálna viskozita pri 100°C, nízky bod tuhnutia, vysoký bod varu. Jediná zlá vlastnosť toho oleja je jeho cena.

A vlastne som si istý, že by ten olej zvládol aj jazdenie v červenom. Predsalen to je Motul.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nevím co mám v autě za olej. Accord CL7

Příspěvek od Pitris »

e1H píše:....ale napr. taký Motul 8100 X-lite 0W-30
Do nových motorů na krátké couračky klidně.... a zaplať bůh za normální HTHS viskozitu :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět