nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Alchemix
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 2:44

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Alchemix »

Tak s Mobilem 1 New Life 0W-40 jsem spokojenej, mám za sebou několik výměn, ale někde jsem teď narazil na to problematiku olejů co obsahují nižní podíl síry (VW 504.00 a VW 507.00) Samozřejmě největší doporučení k TSIčkum a vůbec čistě jen přímovstřikovým motorům kde je problém se zanášením karbonem atd...
Mobil splňuje "jen" 502.00, takže jsem uvažoval o něčem jiném. Myslíte, že tímhle bych si v něčem pomohl? Jde o Shell Helix Ultra ECT 0W-30, který mi pár lidí doporučovalo. Je to tedy "jen" 0W-30...

díky
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od BigBang »

Nerozumím řeči tvého kmene :o
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

Alchemix píše: Mobil splňuje "jen" 502.00, takže jsem uvažoval o něčem jiném. Myslíte, že tímhle bych si v něčem pomohl?
díky
ani nie, nepomohol.. Videl som (osobne) 1.8TSI so zhodeným saním-sacími parohmi, s nábehom 70tkm, používaný v ňom bol olej špecifikácie VW504/507 počas celej doby.. ten motor mal tak zakarbonované a zasvinené sanie a sacie ventily, že nehorázne čosi, neskutočný humus..

a na druhej strane.. mal som zhodené sacie parohy aj na svojom 2.0TSI (v tom čase nájazd cca 130tkm), v ktorom sa používa len FULL SAPS olej počas celej doby a na moje milé prekvapenie, stav zasvinenia sania, sacích ventilov, vírivých klapiek bol diametrálne odlišný, v absolútne neporovnateľne lepšom stave.. žiadne úsady a napečené karbonové bradavice, len relatívne jemný povlak..

Takže môj záver k tomuto: na stav zakarbonovania a zasvinenia sania a ventilov u týchto motorizácií, má použitý olej z hľadiska množstva SAPS minimálny až zanedbateľný vplyv..
Tu rozhoduje hlavne spôsob prevádzkovania - tzn. jazdené trasy-početnosť krátkych jázd a studených štartov, to ako sa k vozidlu majiteľ-užívateľ chová, ako ho zabehol- v akom je technickom stave z hľadiska kompresie, výkonnosť odlučovača oleja, a z hľadiska oleja hlavne to, ako často ho majiteľ mení - tým viac a efektívnejšie sa odplavuje karbón a udržuje piestne krúžky a kanáliky čisté a plne pohyblivé tzn. efektívne stieraný olej, ktorý sa nespaľuje nad piestom a nezasiera takto ešte viac sanie.
To sú moje dlhodobé poznatky z reálneho života..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Alchemix píše:....olejů co obsahují nižní podíl síry (VW 504.00 a VW 507.00) Samozřejmě největší doporučení k TSIčkum a vůbec čistě jen přímovstřikovým motorům kde je problém se zanášením karbonem atd....
Ani já moc nerozumím :? Jako že by olej "full saps" 502 znečišťoval motor karbonem víc než "mid saps" 504 :?: Jestli to myslíš takto, tak NE :!: Na čistotu motoru má vliv interval výměn oleje a styl jízdy. Ano - (a hlavně) přímovstřik je potřeba občas prohnat k maximu a rozhodně s tím nejezdit jenom okolo 2t.ot, ale jestli je tam 502 nebo 504 je jedno. Ta norma VW504/507 zajišťuje kompatibilitu olej/DPF, a to že "mid saps" nepoškodí onen filtr pevných částic. Klidně zůstaň u Mobilu1 0w40 - je to jeden z TOP olejů; a když budeš měnit do 10-ti tkm, bude dobře (v) motoru :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Alchemix
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 2:44

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Alchemix »

Jo jo přesně tak jsem to myslel. Takže 504.00 je zbytečnost - OK.
Olej měním nejdéle po 10 tis. Teď jsem udělal výměnu po 7 tis. a cca 7 měsících používání.

Nicméně dnes jsem udělal objednávku na Millera CFS 5W40 NT tak jsem zvědavý. Koupil jsem k tomu aditivum do benzinu taky od Millera a čistič vstřiků PETROL INJECTOR CLEANER 250ML jsem dostal zdarma.
Tak jsem na to zvědavej.
Do teď jsem používal aditivum do benzinu VIF. To od Millera dokonce zvyšuje oktanové číslo o dvě jednotky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Alchemix píše:....dnes jsem udělal objednávku na Millera CFS 5W40 NT tak jsem zvědavý. Koupil jsem k tomu aditivum do benzinu taky od Millera a čistič vstřiků PETROL INJECTOR CLEANER 250ML jsem dostal zdarma. Tak jsem na to zvědavej. Do teď jsem používal aditivum do benzinu VIF. To od Millera dokonce zvyšuje oktanové číslo o dvě jednotky.
Můj soukromý názor je že Millers CFS je kvalitou ještě o něco výš jako ten Mobil1 :wink:
A doaditivovat si benál taky není na škodu - ba naopak :wink: Já od "milera" PPE taky dával ale teď VIFuji.... Ale ten PIC jsem dal před ME - a :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Alchemix
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 2:44

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Alchemix »

Výš je hlavně cenou a to přesně o 110% oproti Mobilu :-D
Ještě teď nechám pro jistotu zkontrolovat dekarbonizovat ventily tak jsem na to zvědavej... (http://www.sportmotor.cz/dekarbonizace.html)
Nenechával jste to někdo už dělat?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od jerome »

Alchemix píše: Koupil jsem k tomu aditivum do benzinu taky od Millera a čistič vstřiků PETROL INJECTOR CLEANER 250ML jsem dostal zdarma.
Tak jsem na to zvědavej.
Do teď jsem používal aditivum do benzinu VIF.
To ti moze byt nakoniec prd platne kedze:
kornel píše: na stav zakarbonovania a zasvinenia sania a ventilov u týchto motorizácií, má použitý olej z hľadiska množstva SAPS minimálny až zanedbateľný vplyv..
Tu rozhoduje hlavne spôsob prevádzkovania - tzn. jazdené trasy-početnosť krátkych jázd a studených štartov, to ako sa k vozidlu majiteľ-užívateľ chová, ako ho zabehol- v akom je technickom stave z hľadiska kompresie, výkonnosť odlučovača oleja, a z hľadiska oleja hlavne to, ako často ho majiteľ mení - tým viac a efektívnejšie sa odplavuje karbón a udržuje piestne krúžky a kanáliky čisté a plne pohyblivé tzn. efektívne stieraný olej, ktorý sa nespaľuje nad piestom a nezasiera takto ešte viac sanie.
To sú moje dlhodobé poznatky z reálneho života..
este dodam ze sice turbo lepsie ide odspodu tj netreba ho tak tocit jak atmosferu ale treba ho raz za cas prevetrat :wink: mozno ucinnejsie sa tym precisti motor jak s Cleaner produktami :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Millers CFS obsahuje (tri)ester - to je :wink:
A vyčištění motoru bych možná nechal častějším výměnám oleje, vyšším otáčkám a kvalitnímu aditivovanému palivu nebo třeba tomu "milerovi" PPE nebo VIFovi :) http://www.oleje.cz/forum/vif-t4741-255.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Jerry3 »

Osobně "skořápkové metodě" nevěřím. Pokud už čistit, tak důsledně, tj. sundat hlavu, rozborka, vyčištění, srovnat hlavu, sborka, všechna nová těsnění... Móóóc drahé! Holt daň za jízdu na spotřebu.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od lengy60 »

Příště můžeš zkusit Mobil 1™ ESP 0W-40 http://www.mobiloil.de/Germany-German-L ... -0w40.aspx , není v něm tolik sulfátu a fosforu,což je pro přímovstřik šetrnější,jinak beze zbytku platí,co bylo napsáno výše.A až ti dojde ochucovadlo od Millersu,tak zkus Wynn´s Supremium Petrol,dle mých zkušeností lepší než VIF. :wink: A jestli máš poblíž Tank Ono,tak tam ho mívají běžně v regálu,za stejnou cenu jako na netu.A BA 98 Tank Ono+2 panáky Wynn´s nemá chybu. :lol: :wink:
P.S. A nebo místo toho výše uvedeného Mobilu,lze použít Castrol Titanium FST 0W-40 C3,je to v podstatě stejné a mně se osvědčil velmi. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Scarecrow

Octavia II RS - výběr oleje

Příspěvek od Scarecrow »

Zdravím, jako každoročně se blíží výměna oleje u mé octavie II RS benzín ( BWA ). Doteď jsem používal olej od značky Castrol Edge 5w30, ale vzhledem k tomu, že začal docela chutnat mému autu, tak bych rád přešel na 5w40. Po pročtení několika diskuzí jsem vybral tyto oleje a rád bych Vás poprosil o to, zda mi můžete poradit s tím, který tam dát :-)

1) Shell Helix Ultra 5w40 - https://www.oleje.cz/p/shell-helix-ultr ... 5-l--18615
2) Motul 8100 X-CESS 5w40 - https://maziva.heureka.cz/motul-8100-x-cess-5w-40_5-l/#
3) Mobil Super 3000 X1 5w40 - https://www.oleje.cz/p/mobil-super-3000 ... 5-l--18711
4) Liqui Moly Synthoil 5W-40 - https://www.oleje.cz/p/liqui-moly-synth ... 5-l--17496
- můj favorit
5) Valvoline SynPower 5W-40 - https://www.oleje.cz/p/valvoline-synpow ... 5-l--17288

Díky za odpovědi :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octavia II RS - výběr oleje

Příspěvek od Pitris »

Potřebuješ VW502.00 a z těch Tebou uvedených je to jedno, všechny jsou :wink: Já bych volil asi Motul....
Pokud bys tomu častěji "nakládal" tak bych měnil po 10-ti tkm.
A v případě častých startů lze i 0w40 nebo při požadavcích na plný výkon i 5w50 (třeba Mobil1 nebo Yacco).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Mick 1 »

Liqui Moly Top Tec 4100 SAE 5W/40 :wink:
Scarecrow

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Scarecrow »

Mick 1 píše:Liqui Moly Top Tec 4100 SAE 5W/40 :wink:
Na ten jsem se taky díval, jen nevím teď v čem je rozdíl oproti LM Synthoil 5w40. Na oficiálních stránkách mají Synthoil zařazený pod položkou Plně syntetické oleje, Top Tec po položkou Syntetická technologie. Tak teď babo raď :D
Odpovědět