Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Chytat za nos se nebudu a hledat/nalézat souvislost s koncerňáctvím za každou cenu a ve všem taky ne, nechci každý den zvracet... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Máchal »

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

Jerry3 píše:..
Zajímavým momentem pak je, a nemá to oporu v pravidlech, že se v zájmu zvýšení průjezdnosti ustálil zvyk, kdy ten, kdo odbočuje na výjezdu z boční ulice doleva a je nucen dát přednost zprava, tak ač má sám přednost před těmi, kteří jedou v průběžném směru zleva, automaticky je pouští, dokud se neuvolní průběžný směr po jeho pravici. Pouze včera tento nepsaný úzus "vylepšil" jeden řidič černé audiny tím, že přehradil cestu těm v průběžném směru po jeho levici vystrčením půlky svého auta do jejich jízdního pruhu, aby nikdo z nich nemohl projet, když už on sám musel dát přednost těm, co mu jeli v průběžném směru zprava. A tohle nekoncernak prostě nevymyslí!
Dobře on :P Měl přednost z prava? Měl...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od šulda »

Díky některým jedincům se bohužel s tohoto fóra stává jen hromada lebedy.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše:...Pouze včera tento nepsaný úzus "vylepšil" jeden řidič černé audiny tím, že přehradil cestu těm v průběžném směru po jeho levici vystrčením půlky svého auta do jejich jízdního pruhu, aby nikdo z nich nemohl projet, když už on sám musel dát přednost těm, co mu jeli v průběžném směru zprava. A tohle nekoncernak prostě nevymyslí!
Nie som koncernak (zatial) :lol: ale mne sa podobna situacia stava dost casto a ked sa chcem dostat dolava, nic ine mi nezostava, len sa pichnut do cesty a pockat kym ma niekto zprava nepusti. Inak by som sa dolava (vo velkej premavke) dostal len tazko. Po dlhych dnoch,tyzdnoch,mesiacoch som zistil, ze dodrziavat pravidla v tomto momente ked je gentlmenov na cestach menej a menej proste nema zmysel a treba byt drzy jak opica :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Popis hnoje vadí a hnůj sám snad nesmrdí?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Hnůj ani jeho popis mi nevadí. Ale zcela upřímně - píše-li se o něm téměř v každém (druhém) vlákně, už mě to prostě neba... A opět se koncerňáků nezastávám, ale proč je pranýřovat furt a stále dokola, notabéne bez viditelného dopadu na úrodnou půdu... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Tak jste mě přesvědčili, resp. poté, co mne včera lizli hned dva k... v obci, když jsem uhýbal protijedoucím cajtum se zapnutým majákem, a to stylem, že ten druhý mi málem sramoval levý bok, uznávám, že ve fázi, do které to už stačilo dospět, se s tím nedá nic dělat. Zároveň se smiřuji s tím, že jsem se hluboce mýlil, když jsem vždy brojil proti plošné a tvrdé represi. Ano, ta je nejspíše jediným možným prostředkem. Bohužel na to doplácíme všichni. Jo, ale zavrženíhodný jsem já, nikoli původci... :(
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Cim vice,Jardo,si to budes pripominat,sledovat to,byt neustale ve strehu kdy se neco W mihne...,bude se ti to dit cim dal vic. Urcite zakony vesmiru vochcat nejdou,ony sily budou videt ze to vyhledavas a budou ti je vice,stale podsouvat. Ne vsechno tady ridime my. Ac si to myslime.
Nikomu z nas se to asi nedeje tolik jako tobe,bo to asi tak neresime. Priklad,z peti prasaren budou tri od W,dve nahodilych znacek. Berem to tak,ze tech W je mnohem vic. A smytec. Prase jako prase. Na druhou stranu uznavam,z praxe pri poznani urcitych majitelu uzivatelu,NEKTERYCH Audin a OC II,III ,ze jsou neco ,,vic,,. Vetsinou dano mindrakem,jakymkoliv. Oststni W jsou mi fuk. A ze jich je haaafo? Jejich vec.
V napr. Indii taky prevazuje jedna znacka :mrgreen:

Hezke Velikonoce vsem! At Vam baby nabarvej vejce...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Pedro píše:Hezke Velikonoce vsem! At Vam baby nabarvej vejce...
Konecne rozumny prispevok/zelanie v tejto teme :wink: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Ať potkáte (a nejen) o velikonocích na silnici co nejméně blbců za volantem a ať si klidný svátky užijí i ti kluci co pomáhají a chrání :wink: https://www.novinky.cz/krimi/434852-vel ... -tahy.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Asi je budou mít dost klidné, poněvadž za poslední tři dny a cca 600 km jsem potkal pouze jedny, jedoucí nejspíše k autonehodě (šlo o minibus), a pak ještě jednu dodávku celníků (ta dokonce vystartovala za mnou, ale pak mě ani nezastavili). Hlavně ať se nikdo nezabije, neboť někteří se chovají jak smyslů zbavení. A vůbec nejde o jarně nadržené motorkare, kterych je teď na silnicích fakt hodně, ale chovají se vzorně.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

V neděli večer jel podnapilý městem u nás, dle odhadů, diskusí snad 160 ve městě, dál nemá cenu komentovat (ani auto) https://www.facebook.com/groups/2046017 ... 8/?fref=ts
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

BigBang píše:Dobře on :P Měl přednost z prava? Měl...
A zprava měl jen mne, přesto mu stálo za to zablokovat auta po jeho levici, kterých tam stála celá šňůra a několik z nich mohlo v mezidobí projet.

A aby to bylo kompletní, nemohu nezmínit, že z toho bočního směru jezdí především řidiči koncernových vozů tak, jakoby ti zleva do té ulice viděli (do posledního momentu nevidí ani ho...) a jakoby všichni na té původně hlavní měli povědomost o tom, že právě zde najednou platí přednost zprava.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:...Po dlhych dnoch,tyzdnoch,mesiacoch som zistil, ze dodrziavat pravidla v tomto momente ked je gentlmenov na cestach menej a menej proste nema zmysel a treba byt drzy jak opica :mrgreen:
A není čirou náhodou právě tohle (přizpůsobení se anarchii tím, že ji sám uplatňuji - jako opak pochopení, že když jeden druhému přinejmenším v souladu s platnými pravidly vyhovíme, pak bude lépe nám všem) oním příznačným projevem rozkladu společnosti, která si neumí poradit se skupinou darebáků?
Odpovědět