Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....cestu vlevo, na kterou řidič Matizu odbočoval.
Ba, Škodovka tam neměla co dělat ale odbočující je povinen dát přednost v obou směrech....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

No, nevím... :? Rozhodně by bylo třeba posoudit rozdíl rychlosti kolony, z níž Matiz odbočoval, a té předjíždějící Octavie.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
Jerry3 píše:....cestu vlevo, na kterou řidič Matizu odbočoval.
Ba, Škodovka tam neměla co dělat ale odbočující je povinen dát přednost v obou směrech....
Myslíš na polní nebo lesní cestu?S tímhle argumentem jsem se kdysi vytasil u soudu a těžce jsem pohořel. :evil: Jinak mi to přijde,že ten Matiz odbočoval stylem,který je dnes velmi často k vidění,tedy že jel při pravém okraji vozovky a pak to poslal doleva.Kdyby jel před odbočením u středu,tak by ho řidič v té Octě zaregistroval mnohem dřív. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provoz ... aragraf-21
(1)"....při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti...."
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Z jedné sousední země jsem zvyklý na to, že si každý v klidu odbočí kdykoli kamkoli, a to třeba navzdory dvojité plné čáře či přikázanému směru jízdy. Ne že bych s tím měl osobní zkušenost (naštěstí), ale pokud je mi známo, vina je přisuzována i tomu, kdo s tím nepočítal.

P.S.: Právě to, co popisuji, je tam nejčastější příčinou jízdy v protisměru na dálnicích a dalších "jednosměrných" komunikacích. A že takových "jezdců" v oné zemi mají každý rok více, než dnů v roce.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:(1)"....při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti...."
Skutečně tam spadá i řidič zběsile předjíždějící celou kolonu :?: Resp. měl zákonodárce na mysli i zde probíranou situaci?

P.S.: Znám případ z minulosti, kdy ženská při předjíždění auta nabrala doleva odbočující traktor s vlečkou před tím předjížděným autem. A soud přiřkl 100% viny právě jí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Co se zákonodárci honilo hlavou netuším, a ani jsem nenapsal že by udělal chybu jen ten či ten. Udělali ji podle mě oba.... A bylo bum.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

lefort píše:Dneska jsem jel ráno do Příbrami. Cestou v jedné vesnici na široké dlouhé rovince rozstřelená 01 o schůdky před Jednotou :|
Cestou zpátky jsem jel kus za kamionem, načež se za mě přiřítil další vlhký sen českých Pepiků, O2...Modré folie na mlhovkách (asi nějaká tuzing novinka) a jel polovinou auta v levém pruhu asi 2 metry za mým nárazníkem. Na rovince jsem kamion předjel a drobet mu poodjel :twisted: Pak jsem ho dlouho neviděl, až v další obci mě, jedoucího cca 55-60 km/h, přejel a ukázal mi, jak mu to táhne vocpoda, aby pak po cca 500 metrech odbočil :mrgreen: Idioti se sračkoidní frustrací, je to tak, Jardo? :mrgreen:
Mna takto pred týždnom predbehol zasran ale tak,že akonáhle ma predbehol,začal brzdit a dal smerovku dolava,že odbočuje. Išlo oproti auto,tak musel zastavit,ja som samozrejme musel brzdit viacej. Ked som nanho zatrubil,či je pri zmysloch,vystupil z auta v presvedčení,že sa ho zlaknem. Urobil som to isté,na čo rýchlo skočil dnu a ufujazdil.Další prípad-opat zasran na vytunejej Felicii sa mi v obci lepil na nárazník,aby mohol každého spomalovat v zákrutách,ktoré boli hned za obcov.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Jestli se nepletu,tak se dřív v tom zákoně nemluvilo o křižovatce,ale mohu se mýlit.Já to měl přesně jako ta baba,co co tady popisuje Jerry 3,jen s tím rozdílem,že to nebyl traktor,ale dílenská V3S,odbočující ne polní cestu.Celé to bylo tak,že jsem zahájil předjížděcí manévr,kdy přede mnou jela ona V3S a za ní Trabant 601.Když jsem se přemístil do levého pruhu,řidič Trabiho vyhodil levý blinkr,takže jsem ubral a zablikal světelnou houkačkou,načež ten řidič směrovku vypnul.Já následně opět přidal a když jsem byl kousek za Trabantem,tak V3S odbočila vlevo.Na směrovku jsem pochopitelně neviděl,bo Trabi zůstal u středové čáry,takže rána jak z děla,trefil jsem ji(naštěstí)za tupláky,takže odlétla pouze rezerva a schůdky do kabiny,Š-120 dostala novou kastli.Jenže...řidič Trabantu do protokolu uvedl,že když viděl,že V3S se chystá odbočit,tak se vrátil zpět k pravému okraji vozovky(což nebyla pravda,měl jsem 2 svědky,které jsem vezl v autě) a soudní znalec následně vypočítal,že jsem měl dost času(2,4 s) na to abych přerušil předjížděcí manévr,vrátil se zpět do svého pruhu a proklouzl mezi odbočující V3S a Trabantem.Dostal jsem flastr a předseda soudu v Chebu mi tehdy řekl,ber to tak,že se to stalo na území Plzně(oba řidiči byli odtud) a ty jsi z Chebu,kdyby to bylo obráceně,tak bys vyhrál ty.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

K lengyho příspěvku se vrátím později, teď bych se rád a naprosto zaujatě :mrgreen: vyjádřil k ději na videu, který mi připomíná nespočet situací, jichž jsem byl svědkem.

Jestliže jedu v souvislé koloně, nemám žádnou potřebu předjíždět, třebaže mi její nízké tempo nevyhovuje. A pokud kolona náhle zpomaluje, zpozorním a zvětším si odstup od vozidla přede mnou. Ne tak koncernaci! Pro ně je zmírnění tempa kolony naopak výzvou k tomu, aby nasadili na zběsilé předjíždění v naději, že ji celou vezmou hákem. A zrovna minulé léto jsem se bavil, když jich pak hodně z nich muselo mezi Jihlavou a Znojmem i několik set metrů couvat. :twisted:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Dostal jsem flastr a předseda soudu v Chebu mi tehdy řekl,ber to tak,že se to stalo na území Plzně(oba řidiči byli odtud) a ty jsi z Chebu,kdyby to bylo obráceně,tak bys vyhrál ty.
A to jsou ty naše zákony, které občas "vymyslí" někdo jehož mozkožrout má hlad. Ono se totiž dá jedna věc rozhodnout i zcela opačně. A já znám případ z praxe kdy tady v Brně na křižovatce odbočoval trolejbus vlevo a ten vořech co jel za ním s osobákem nechtěl čekat a poslal to zleva před něj. A flastra dostal řidič trolejbusu, který si to měl ohlídat i za sebou - bohužel zrovna v ten nejnevhodnější okamžik ale mrknul do pravého špíglu na sběrače....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Dobře, já tedy přitvrdím. :lol: A klidně zůstanu u toho videa a mnou zde již výše zmíněných vlastních letních zážitků z trasy Jihlava - Znojmo.

Představme si situaci, kdy kolona začne zpomalovat (kvůli vpředu doleva odbočujícímu vozidlu), přičemž málokdo na jejím ocasu ví, proč se tak vlastně děje. Jako skoro poslední na jejím chvostu jede koncerňák trpící sračk.idní frustrací :mrgreen: , který - když už na to díky zpomalení ostatních konečně má :P - okamžitě nasadí na předjíždění, aby využil "své šance". :twisted: No a až se mu to konečně podaří jakž takž rozparádit, najednou bum!

Co vy na to z tohoto úhlu pohledu? Je skutečně vinen hlavně ten odbočující :?:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Jestli se nepletu,tak se dřív v tom zákoně nemluvilo o křižovatce,ale mohu se mýlit.
Ono tam bylo mnohem více nedostatků, ale jedním z nich skutečně bylo chybějící vymezení hranic vozovky a z toho plynoucí pochybnosti o tom, co je a co není křižovatka. To se pochopitelně týká, resp. týkalo zejména vyústění polních a lesních cest na silnici bez označení dopravními značkami. Dnes, po jedné z mnoha novel, už tam povětšinou jsou červené sloupky/plastové označníky.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Včera,takmer vážna dopravná nehoda 3 vozidiel,kvoli jednému bezmozgovému degradovanému imbecilovi na Golfe. Samozrejme sa rozhodol predbehnut celu kolonu,ktorá nešla za kamionom pre jeho radost,ale preto,že nebolo možné predbiehat. On sa i tak rozhodol,i napriek tomu,že v protismere išlo auto. Na 2 prudovej ceste sa museli vedla seba zmestit 3 autá. Protiiduce,auto ktoré predbiehal a samozrejme majster. Protiduce auto sa muselo stiahnut uplne za krajnicu,auto ktoré predbiehal vytláčal z cesty,,takže i to išlo po tráve. Mal dostatok času prerušit predbiehanie,no i tak si vynutil prednost,pričom veselo pokračoval dalej a predbehol i kamion.Skrátka predbiehal bezohladne,a vyriešenie situácie nechal na ostatných,nech sa mu prisposobia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět