Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:Tohle je typický problém tvorby statistiky....
Jardo, Ty si dal smajlíka :P u té "piclé" paní z výzkumu, a já u těch statisických 20-ti % taky :P
Ale asi jsem to měl dát do vlákna "Humor"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

BigBang píše:Můj páteční „zářez“ :? https://www.youtube.com/watch?v=JMhcb2qvaeE&t=90s
Takže o víkendu byl srnčí gulášek nebo medailónky? :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...u té "piclé" paní z výzkumu...
Akorát že ona nebyla jedna, ale bylo jich hodně, třebaže o něco málo méně než mužů v tomtéž výzkumu zaměřeném "na vliv". No a, stručně řečeno, výsledkem bylo politicky nekorektní zjištění, že zatímco do 0,5 promile se z hlediska řidičských schopností u mužů neděje prakticky nic, ženy se výrazně vylepšují, aby se pak, při 0,8 promile, pro změnu zlomově zhoršily - opět na rozdíl od mužů, kde je to zhoršování plynulé. Onen výzkum tak vlastně jen potvrdil dávno známou rozdílnost průběhu metabolického náběhu vlivu a odbourávání alkoholu u žen a mužů.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

lengy60 píše:Takže o víkendu byl srnčí gulášek nebo medailónky? :D
nene, z toho by se použít nedalo asi nic...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

BigBang píše:
lengy60 píše:Takže o víkendu byl srnčí gulášek nebo medailónky? :D
nene, z toho by se použít nedalo asi nic...
A tak to je škoda. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ital

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Ital »

Proč chce vlastně Ing. jezdit s trolejbusem a ještě k tomu vehementně?
K těm obrubníkům se přiznám bez mučení, jsem zvyklý na prťavá auta s malým rozvorem a když jsem sedl do auta s rozvorem přes 2,6 m a ještě vzadu s větším rozchodem (Roomster), tak jsem také 2x "dal" obrubník :evil: . Ne tedy při jedné jízdě, ale v několika dnech. Pak už se to nějak automaticky dalo do pořádku i bez hlídání. Zvyk je železná košile :? . Autoškolou jsem prošel s tím, že učitel děl - nemám tě co učit. Naštěstí se jezdilo se škodulí s rozvorem do 245 cm a nikdo po mě nechtěl parkovat do řady aut. To by se teprve přišlo na to, co neumím :D . Jako řidič jsem tedy asi taková napůl žena :idea: . Koneckonců i na motorce v terénu po jednom grogu (ono v něm moc rumu nebylo, co chcete od stánkaře na závodech) jsem byl rychlejší, stejně jako při tréningu za šera. Když jsem dobře neviděl všechny drážky na trati, jel jsem ozlomkrk a rychle. Když jsem dobře viděl, bylo to pomalejší. Ono to ale, jak jsem zjistil, ozlomkrk nebylo, páč sice občas došlo k "rozhození" nějakou nerovností, ale nedělo se dohromady nic. Přitom rozdíl v rychlosti byl znatelný. Jenže zlomte to - když člověk není bezmozek. To bylo spíše v začátcích, pak už se to také upravilo k určitému ignorování nepodstatností na povrchu. Tož, ne že bych chtěl vyprávět o sobě, ale tá řidičská (či jezdecká) psychológie je zajímací.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:...Tož, ne že bych chtěl vyprávět o sobě, ale tá řidičská (či jezdecká) psychológie je zajímací.
A zdaleka ne jen ta jezdecká. Lékaři špičkových sportovců by mohli vyprávět...

Pokud jde o mne, tak ti, kdož mě dobře znají, tvrdí, že "s mírnou hladinkou" lyžuji nejen agresivně (to i bez hladinky), ale dokonce i stylově. :lol: Bohužel je mi "s hladinkou" na sjezdovce zima a mám pocit, že už nemůžu.
Ital

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Ital »

To já s "hladinkou" zase můžu :lol: .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Ital píše:Proč chce vlastně Ing. jezdit s trolejbusem a ještě k tomu vehementně?....
Tak to je to co nikdo z nás netuší :o
Ale ono je to už jedno - byl vedením přeřazen k autobusům. Tam asi nevadí projetá STOP-ka, a že pojede na červenou :( :evil: Jen doufám, že to někdo na silnici potom neodskáče :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od bloke »

Inak niektorí vodiči sú do určitých vozidiel MHD asi fakt odniekial preraďovaní z kategórie kokotov, najviac ma dostal jeden v električke (ešte minulý rok), ktorý sa s velkým humbugom a rámusom rozbehol na autá stojace na trati, ktoré tam pravidelne musia občas zastať, keď im cez priechod pred nimi kráčajú chodci... To, že sa niečo deje som pocítil zas len na mimoriadnom zrýchlení - po vyštartovaní z križovatky, ktoré zamávalo všetkými stojacimi, a do sedadiel zatlačilo všetkých prísediacich... Tento asi 40-ročný psychopat tak dal všetkým na známosť svoju nadradenú prednosť (za každých okolností). Ak by sa rozbehol bežným spôsobom, tak tie vozy by "dávno" stihli bezpečne zmiznúť. Normálne túžil nabrať nejaké auto, a ako alibi po prípadnej zrážke, mu mal slúžiť jeho hučiaci klaksón (ten spustil až o chvílu neskôr, než dupol na kilowatty).
Asi o 2 dni nato cca kilometer odtial prevrátila iná električka reálne iné auto (je tam tiež dobrá viditelnosť na dopravnú situáciu pred električkami), tak som si spomenul, že možno tu sa iný električkár potešil z úspešného zásahu.


... v tej súvislosti som sa ešte chcel spýtať na vysvetlenie tohto ospravedlňovania, mňa by nenapadlo cítiť sa dotknuto, ani po "zevrubnej" analýze :)
Jerry3 píše:V mém okolí není nikdo, kdo začínal na výkonném voze a jezdí jako kokot (Slováci nechť prominou)..
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Slovenské výrazy běžně neužívám a slovenské slovo kokot mi připadalo méně přes míru než české čurák.
Ital

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Ital »

Aneb, jak pravil Karol Polák: Škoda, že i u nás nemáme takýchto Kokotov...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Slovenské výrazy běžně neužívám a slovenské slovo kokot mi připadalo méně přes míru než české čurák.
Ovšem také jsi klidně mohl použít malebné české pičus. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ital

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Ital »

Jste tu založili nějaký seminář o vulgarismech, ragazzi. Nezapomeňme, že trefně užitý vulgarismus může, ano, být jistým kořením vyjádření, ale jen vzácným, ... vzácným.
Naposledy upravil(a) Ital dne pát lis 18, 2016 12:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:
Jerry3 píše:Slovenské výrazy běžně neužívám a slovenské slovo kokot mi připadalo méně přes míru než české čurák.
Ovšem také jsi klidně mohl použít malebné české pičus. :lol: :wink:
No ale kokot a pičus to je kurva rozdiel :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět