Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Fahrer: Ale byl. Jenže ve zhruba osmdesáti na mokrém listopadovém trávníku (vlevo vedle vozovky) Omču neubrzdíš, kdyby ses na hlavu stavěl... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše:Jen škoda, že neuvedli značku auta, jehož řidič se před odbočováním nepodíval do zpětného zrcátka. Ale klidně bych si vsadil, že bylo kon...
Klidek. Asi vies ake zrychlenie ma motorka. Takze ak sa aj pozres do zrkadla a vidis ju este v dialke v sekunde je pri tebe a je z toho problem. Kolko motorkarov jazdi predpisovo ? Kamarat tak na motorke trafil dedka na Fabii co sa otacal na obchvate lebo neislo auto. Kedze je to kamos jasne nadavali sme na dedka ze sa tam nemal co tocit a je na vine. Neskor sa zistilo ze isel tade 270. Takze ano dedko sa tocil v momente ked nic neislo ale v tom istom momente tam priletel kamos :|
Dalsia vec je ze ok plati ze musis dat prednost aj tomu co predbieha. Jednoduchsie - bezpecnejsie je ze ked vidim odbacat auto pred mnou spomalim a idem trochu vpravo nech aj za mnou iduci vidia ze typek odbocuje. Samozrejme najdu sa individua ktore aj ked vidia blinker dolava idu predbiehat. A pri nehode su v prave. Coz povazujem ale za spinavost.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Jelikož jezdím jenom na skútru, 270 mi to nejede. Přesto jsem se opakovaně setkal s tím, že někdo, koho jsem zrovna předjížděl, se jal odbočovat doleva, aniž by včas dal znamení blinkrem anebo se alespoň začal odpovídajícím způsobem řadit k prostředku vozovky, tj. dal nějak najevo, co hodlá vzápětí udělat. Prostě mne proignoroval. Zažil jsem i opačný extrém, totiž nepoužiti blinkru, mohutné řazení se doleva, avšak s následným odbočením doprava (dotyčný mne donutil přerušit předjíždění, přitom pro tak mohutné nadjizdeni si neměl sebemenší důvod). A v těchto chvílích jsem vždy litoval, že nemám k dispozici dostatek aktivní bezpečnosti ve formě min. petinasobku výkonu.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Fahrer »

Colommbo:
To byla reakce na tenhle tvůj příspěvek. "Správného šoféra nesmí na silnici za žádný okolností nic a nikdy překvapit, ..."
Tzn., že pokud jsi neubrdil, tak ses nechal překvapit. :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Fahrer: Uděluji ti Stříbrného bludišťáka! :wink: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše: Přesto jsem se opakovaně setkal s tím, že někdo, koho jsem zrovna předjížděl, se jal odbočovat doleva, aniž by včas dal znamení blinkrem anebo se alespoň začal odpovídajícím způsobem řadit k prostředku vozovky, tj. dal nějak najevo, co hodlá vzápětí udělat. Prostě mne proignoroval. Zažil jsem i opačný extrém, totiž nepoužiti blinkru, mohutné řazení se doleva, avšak s následným odbočením doprava (dotyčný mne donutil přerušit předjíždění, přitom pro tak mohutné nadjizdeni si neměl sebemenší důvod).
Jo aj toto sa stava. Preto polisi radi pouzivaju v takychto pripadoch ich oblubenu vetu "mali ste predvidat" :mrgreen: alebo ked je auto mimo vozovky "mali ste prisposobit rychlost stave a povahe vozovky" :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

To je v pořádku - ale až v případě, kdy již došlo k nehodě. Ovšem aby k nehodám nedocházelo, měla by policie takovéto chování těch, kvůli kterým k nim dochází, postihovat. Jinými slovy, přestat se zaměřovat na oběti a více pozornosti věnovat viníkům - samozřejmě ve smyslu prevence, poněvadž tu poslední, dokonanou fázi, řeší až soud.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....více pozornosti věnovat viníkům - samozřejmě ve smyslu prevence, poněvadž tu poslední, dokonanou fázi, řeší až soud.
A tu druhou zúčastněnou stranu pak musí řešit doktoři nebo (bohužel někdy i) krematorium :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše: Ovšem aby k nehodám nedocházelo, měla by policie takovéto chování těch, kvůli kterým k nim dochází, postihovat. Jinými slovy, přestat se zaměřovat na oběti a více pozornosti věnovat viníkům...
Ano bolo by to tak lepsie ucinnejsie len co ked ja ako policajt odmenovany aj za nazbierane pokuty mam lahsie ked skasirujem dedka bez svetiel alebo typka bez pasov. To su tutovky a mam svaty pokoj a s nejakou prevenciou sa zdrzavat ani nemam cas :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

A v hlavnej roli... :lol:
autoforum
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Mno, on ten (asi redaktor) Marek Bednář je taky chytrej jak rádio... :? Jeden debil v Matizu, druhý v Oktě a tak dlouho se hledali, až se prostě potkali...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ital

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Ital »

Jerry3 píše:http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pri ... position-1

Jen škoda, že neuvedli značku auta, jehož řidič se před odbočováním nepodíval do zpětného zrcátka. Ale klidně bych si vsadil, že bylo kon...
Někdy je to spíš o nastavení zrcátek.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Rozsekat mu prdel aby si aspoň půl roku nesedl :( https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Nešvar dnešních mladých řidičů je dávání blinkru při odbočení posledních 20 m . Když jedu se synátorama tak rostu. Kdyby to na vedleší věděl dříve, tak v pohodě vyjede a nemusí čekat, jak mu před čumákem hodí blinkr a odbočí. To pak končí tak , že za řidičem dávající blinkr na poslední chvíli jede další rovně a jsou v sobě, protože ten z vedlejší nevidí přes toho odbočujícího. :shock:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Opakovaně jsem se setkal s "názorem", že při odbočování doprava dávat blinkr vůbec netřeba. :evil:
Odpovědět