Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Milí návštěvníku, tím omezencem jsi v prvé řadě ty, poněvadž jsi nejspíše nikdy neslyšel o tom, že statistika pracuje (dokonce převážně pracuje) s tzv. váženými veličinami, a to právě proto, aby se vyloučily vlivy toho, o čem píšeš.
Návštěvník píše:Má na vlastnosti řidiče vliv v čem sedí?
Jsem hluboce přesvědčen o tom, že přinejmenším na "divokém" Východě platí, že vlastnosti člověka zásadním způsobem ovlivňují to, do čeho si sedá. Tedy že jeho osobnost předurčuje výběr vlastního vozu. Ale to se už jen znovu opakuji...
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Kdybych napsal, že jsi naivní, tak bych tě vlastně pochválil a to si opravdu nezasloužíš, protože naivní nejsi. Je to mnohem horší.
Dobře vím, jak se tvoří statistika. A nedělám si žádné iluze. Zadejte, jaký chcete výsledek a já vám dodám statistiku na míru. Když budu chtít statisticky podchytit kolik procent je pro výstup z EU, tak určitě nepůjdu mezi vzdělané lidi.
Když budu chtít statisticky podchytit, jaký je zloduch VW automobilka, vyberu si respondenty tady, s tebou v čele. :wink:
Objektivnost statistiky je přímo závislá na objektivitě výběru respondentů.
A jestli ani tohle nevíš, nebo děláš že to nevíš, tak je to s tebou ještě horší, než se jeví. :?
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Ber to tak, že za víkend jsem najel na skútru nějakých 800 km, menší část po území našich jižních sousedů, větší část v ČR. Na jih od našich hranic jsem se ani jednou necítil omezen, natož ohrožen. Zato v ČR jsem si připadal, jako když soustavně musím bojovat o své místo na silnici, ne-li přímo o život. A třebaže jsem viděl dost řidičů za volanty nejrůznějších vozů "prasit" (z hlediska porušování dopravních předpisů), tak jen následkem chování výhradně řidičů koncernových vozů jsem se cítil minimálně v půl tuctu případů bezprostředně ohrožen nehodou. Že by pouhá náhoda?
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

Že by „růžové“ brýle?
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Dnes mi spadlo na auto při podjíždění mostu kus prkna. :shock: Kdyby to byl cyklista nebo motorkář,tak by mohlo být po něm.Mistr totální hovado,tak jsem mu tam poslal policajty,ať prověří zabezpečení stavby. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

BigBang píše:Že by „růžové“ brýle?
Nikoli, prostá všímavost. Ono si totiž snad ani nelze nevšimnout, když mi např. řidič oktávky jedoucí zatáčkou v protisměru nenechá k dispozici ani půlku mého jízdního pruhu.
Máchal

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Máchal »

Návštěvníku, co vlastníš za povoz?
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Maxi skútra v kategorii GT, ovšem pouze 350-ku: velký, těžký, slabý. Ale jsem úplný začátečník - od autoškoly před několika desítkami let jsem na "motorce" neseděl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Maxi skútra v kategorii GT, ovšem pouze 350-ku: velký, těžký, slabý....
Ale to byla tak trošku Tvoje chyba :( kdybys vzal 600ccm tak vezmeš za plyn a s každým autem si vytřeš pr*el....a bude Ti fuk co na silnici provede.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Do 80 km/h to platí i tak. Zatím zabíhám, tak jezdím do 110 a na normální mapu v řídící jednotce motoru jsem zatím nepřepnul - stále jezdím na ECO. A mám pocit, že mi to bohatě stačí - alespoň zatím...
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Co s takovým debilem...? :evil: http://www.novinky.cz/krimi/400294-ridi ... ednou.html
Tak účet vystaven :x https://www.novinky.cz/krimi/409489-uce ... lionu.html Co myslíte - zaplatí :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

A za nehodu může ... neplatná technická prohlídka! :twisted: Proč? Protože i ona je ženského rodu. :mrgreen: Prostě neplatná... :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Že by 2 kolečka do tachografu a 25 hodin denně za volantem ? :( Ale třeba ne a byli úplně ready. https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... yGCEXRprSy
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět