Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

jj :cry: :cry:
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Mám za to, že soustředění se na jízdu a řízení vozidla je velmi důležité. Např. cedulka "Nemluvte za jízdy s řidičem" mi přijde velmi případná. Pozoroval jsem opakovaně (u muže i ženy), že nesoustředí - li se dobře na jízdu, nestíhají včas reagovat. Nemusí se to projevovat kriticky, třeba prudčeji brzdí, než by museli, protože brzdí o sekundu nebo dvě později, když už mohli vidět, že se něco děje nebo prostě neuberou včas plyn, a pak zas prudčeji brzdí z téhož důvodu. Pro spolujezdce je to dost nepříjemné a když navíc dobře vidí a vnímá, tak je to k vzteku. Já tedy, pokud koukám "kde co lítá", tak hlavně proto, jestli mi to nevytvoří překážku v jízdě. Navíc, soustředění na (svižnou) jízdu mě baví, rozhodně víc, než se v autě vykecávat.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Nepřipoutání se za jízdy paradoxně zachránilo řidičce život... http://www.novinky.cz/krimi/378730-kola ... ugeot.html
Mimochodem - v důsledku opravy mostu u Malína je doprava ve směru od Čáslavi na Kolín z hlavního tahu svedena na objížďku vedoucí, bohužel, i skrz naši vesničku malebnou. V souvislosti s tím je jedna poměrně úzká a místy nepřehledná komunikace vedoucí do naší vsi ze sousední vesnice po celé své délce tří kilometrů přenosným dopravním značením zjednosměrněna a přestože tento stav trvá už téměř měsíc, najdou se i taková debilní hovada, kteří po ní jedou mir nichts dir nichts postaru a tedy v protisměru. Zrovna včera mě v jedné z nepřehledných zatáček překvapil "protijedoucí" podobný John Derre ještě s připojeným podvalem. Kdybych k jízdě po jednosměrné komunikaci býval využil celé její šířky, možná bych tu dnes už nic nepsal. Předpokládám, že to byl nějaký kretén z okolního zemědělského podniku, který cestu zná a tedy i o změně značení velmi dobře ví, ale prostě na to sere. Dát mu do pazour maximálně opratě od volského potahu a poslat ho na pole rozvážet hnůj, na nic jiného ten zbytek hmoty v jeho makovici evidentně nestačí... :x :x :x
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Asi za to dostane mastnou pokutu (ta řidička), takový přestupek :P . Ale jestli je to pravda, tak byla šikovná, i Návštěvník musí uznat :idea: . A bude mít po zbytek života problém s policajty, ta už se nikdy nepřipoutá... :P
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Tož znalec místních poměrů to přeci nebude objíždět dokolečka,zvláště tehdy,když už má v sobě nějaké to pivko. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Asi za to dostane mastnou pokutu (ta řidička), takový přestupek :P . Ale jestli je to pravda, tak byla šikovná, i Návštěvník musí uznat :idea: .
Uznávám, že se neprojevila jako typická žena. Na druhou stranu neznám přesné okolnosti té nehody, proto nemohu říct, zda by náhodou nebylo výhodnější se tomu traktoru vyhnout. Ostatně sám díky vyhnutí se kamionu v protisměru únikem na můstek do pole, k němuž jsem se musel dostat prudkou akcelerací, tady dnes vůbec mohu něco psát.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Mě zachránilo,že jsem neměl pás. Neb se nademnou propíchla střecha a já vypad ven. 2x otočka kolem osy.
Netvrdím,že to je pravidlo,ale pokud nemusim,nepásám se. (vadí mi to) Pokud řídím. Plechovku.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Taky jsem se dřív nepás(áv)al, nějak jsem to nepovažoval za nutné a hlavně jsem ještě neměl ve volantu airbag. Od doby, kdy se tenkrát zabil v autě Ivan Hlinka, jsem se poutat začal. Aniž bych měl airbag. Teď jej už šest let mám a tož se tedy poutám. Ale při pojížďkách po vsi spíš nee, ač bych měl, vím. Mého nepřipoutaného kamaráda z dětství před pár lety při drobné kolizi airbag zabil.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě v 1. pol. 90. let min. st. se i v Evropě dala pořídit auta s tzv. americkými, jinak také plnohodnotnými airbagy (řidič 60 l, spolujezdec min. 120 l). Ty měly za úkol ochránit i člověka nepřipoutaného, jelikož v USA byl dlouho problém s tím naučit lidi se poutat. Jenže jak plně nastoupily airbagy evropské, tj. s polovičním a menším objemem (prý i kvůli tomu, aby střed volantu mohl být menší - rozuměj hezčí), bych si již nedovolil jet nepřipoutaný.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:A čím je člověk starší, tím to, kujva, utíká nějak rychleji... :?
Právě jsem sepsal závěť, tedy se mohu klidně odebrat...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Hlavně jestli má všechny obligatorní náležitosti, tedy datum, jednoznačné sdělení, že se jedná o poslední vůli a tvůj vlastnoruční podpis... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Forma notářského zápisu... (aby se "náhodou" neztratila)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Tak to je v případě dobrého a poctivého notáře jistota. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Domnívám se, že v tomto případě nejde o to, zda je notář dobrý a poctivý, ale prostě o to, že závěť tzv. "figuruje v systému".
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

http://www.novinky.cz/krimi/379225-doda ... dacka.html "Podle prvotního vyšetřování přejel řidič dodávky, jedoucí směrem na Chomutov do protisměru". Gigareta nebo mobil :?: :cry: Nebo třeba defekt :?: Ach jo ♣
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět