Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rousini »

lefort píše:Tohle z Fiesty znám moc dobře: https://www.garaz.cz/magazin/novinky/30 ... to-nehodou
:lol:
To vypadá, že v momentě těsně před havárií se zaměřil na zpětné zrcátko (asi trošku déle... :mrgreen: ), protože ta jízda nijak zběsile nevypadala.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Ale nekdo,Jarku,to delat musi. Sam vis z tech zacviku a skoleni novych adeptu,ze ne kazdy to da. U nas,ted berou kde koho,po letech hojnosti i B-eckare. Psychotesty neco ukazi,nicmene do palice nevidis. A jestli nahodou,nejsou ty tolerance trochu nyni,jaxy,z nouze...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

V tomto máš naprostou pravdu. Neříkám že všichni ale někteří jsou fakt kopyta :roll: A někdo tím kopytem i zůstane :evil: Ale dřív bylo ŘP-D tak nějak "za odměnu", člověk si ho musel vyjezdit praxí. A teď?! Mladej šohaj si v jednadvaceti udělá řidičák na osobák, a hned potom může i na velký autobus. Bez jakýchkoliv zkušeností.... Ano, někdo to dá v pohodě bo je mu dáno, ale někdo NE ani kdyby Dingo na koze jel....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rousini »

Poslední dobou se dle mé skromné statistiky sestávající z nahodilých pozorování okolního provozu množí počet jednotlivců slabšího pohlaví s koulema, kteří v autě léčí mindrák.
Pozoruji větší aroganci a takovéto jemného prasení (blinkry, rychlost v obci, lepení na prdel...) řidiček v lepších autech. Asi to pochytaly od svých úspěšných protějšků, ale obávám se, že neví co dělají,protože vyřešení situace, kterou si vykoledují by už asi nezvládly.

Onehdá jsem jel po městě za jednou takou. Nejdříve jsem si po dvou následných kruháčích myslel, že ji nesvítí P blinkr. Pak jsem zjistil, při zastavení kolony, kde jsem byl druhý - hned za ní, kdy dávala přednost protijedoucím, aby odbočila vlevo, že ji nesvítí ani ten levý...
Na parkovišti u Billy jsme vystupovali z aut vedle sebe, původně jsem ji chtěl říct něco o té páčce pod volantem, ale ...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

lefort píše:Tohle z Fiesty znám moc dobře: https://www.garaz.cz/magazin/novinky/30 ... to-nehodou
:lol:
rousini píše:To vypadá, že v momentě těsně před havárií se zaměřil na zpětné zrcátko (asi trošku déle... :mrgreen: ), protože ta jízda nijak zběsile nevypadala.
Každopádně když si takhle rozbije JENOM svoje auto, tak ještě dobře. Většinou ale takovej vůl vezme někoho s sebou :x https://www.novinky.cz/krimi/424844-pri ... dicka.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Takže prasící bilance při cestě z Itálie: několik bílých dodávek různých značek, jeden starý Peugeot, jinak opět jen samí koncerňáci. Tentokrát jsem nezaregistroval žádného slušnáka za volantem koncernového vozu, ale kupodivu ani žádného prasícího řidiče BMW.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Bylo mokro? :-D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Ano.
Pitris píše:...Většinou ale takovej vůl vezme někoho s sebou :x https://www.novinky.cz/krimi/424844-pri ... dicka.html
Nepsal jsem nedávno náhodou něco o vynucování si "práva na celou šířku vozovky"? Za posledních 10 dnů a cca 2200 km jsem byl v zájmu vyhnutí se čelnímu střetu nucen nouzově uhýbat desítkám koncerňáků, kteří jeli jaksi už v mém pruhu.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

Včera mladej jel po D2, předjížděl kamión - dodávku - kamion a když byl na úrovni palchtové dodávky, dala blinkr a chtěla předjet ten kamion. Mladej zatroubil a řidič dodávky se tak lekl, že to ztrhl zpět a málem ji hodil na bok. Mladej to ještě hodinu rozdejchával, šlo o centimetry, už se viděl na středových svodidlech.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
Pitris píše:...Většinou ale takovej vůl vezme někoho s sebou :x https://www.novinky.cz/krimi/424844-pri ... dicka.html
Nepsal jsem nedávno náhodou něco o vynucování si "práva na celou šířku vozovky"? Za posledních 10 dnů a cca 2200 km jsem byl v zájmu vyhnutí se čelnímu střetu nucen nouzově uhýbat desítkám koncerňáků, kteří jeli jaksi už v mém pruhu.
No jasne,protože Ty jsi jel v protisměru! :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Žena, navíc v koncernovém autě, jela v protisměru:
https://www.novinky.cz/krimi/465478-rid ... mrela.html

A jelikož nejezdím náklaďákem, i v budoucnu ještě rád koncerňákům opět vždy uhnu, neboť mne život zatím stále neomrzel. Tím zároveň neříkám, že mne to neustálé uhýbání někomu, kdo jede bez zjevné příčiny v mém pruhu, principiálně nese.e. :x
Piškot

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Piškot »

A víme, zda žena neměla například zdravotní problém? Nicméně, škoda každého života.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Ze vas bavi takovy info lovit. Ten je kokot, ta je kravka..., stejne jako zprávy v TV. Proto uz leta necumim.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

Koukal jsem na to video ale nejsou to vybrzďovači ale zmatkující polovodiči.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Odpovědět