Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

No jo,občas mají někteří diviše,kdeže se tam to auto nebo motorka vzala. :D Jako v pátek ten maník s Fordem Mondeo,když jsem vezl manželčino Saxo do servisu a předjel jsem ho na "kruháči". :mrgreen: Myslel jsem,že promáčkne klasón,ale nevím co ho nasr..o víc,jestli to Saxo nebo Z na zádi. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:Já vím,že to zní hrozně,ale pro někoho je to moc málo času,nebo riskantní předjíždění. Ale pro mě je to věčnost a kouknu a vidím a vím,že se tam vejdu 3x :) Je to pro běžného smrtelníka,který nezažil jízdu na moto něco nepředstavitelnýho :)
Ano, ta akcelerace je pro někoho zvyklého na auto těžko představitelná. Na moto vezmeš při předjíždění za plyn a ptát se nikoho nemusíš :twisted:

Edit: Jinak se teď dívám na fotky za minulý tři dny v DPmB :evil: Hlavně koncerňáci OPĚT potvrdili že ONI si mohou zastavit či se otáčet všude kde chtějí či potřebují....:x V zákazu, na přechodu, v křižovatce :evil: Někteří to asi příště už neudělají :roll: Ta tramvaj co jede zleva za nimi se taky neptá :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

Jedný neuhejbací tramvaje jsem byl svědkem minulý týden. Dotyčný vynucující si přednost byl řidičem Volva :P
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Je to tak,než v autě podřadíš pro předjíždění, na mašině jsi již minimálně 100m před ním.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Máte, milí zkušení motorkáři, samosebou pravdu. Z pohledu člověka za volantem (kupř. protijedoucího auta) nemajícího o motorcyklech žádného povědomí však věci prostě vypadají zcela jinak... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Neber to tak, že třeba předjíždím na knop. Mé vyjádření bylo myšleno tak, že jak to bude vypadat za stejný časový interval v autě a na mašině. V tomto případě je předjíždění na mašině několikanásobně bezpečnější než v autě, rychlejší manévr, větší přehled, lepší manévrovatelnost. Průšvih je ten, když na mašině se předjíždí s minimální rezervou, tam stačí sebemenší nepředvídatelný pohyb předjížděného.
A k nehodám táhlý kopec , v něm táhlá kolona, mrholí a pomalu se stmívá. Řidiči v koloně mají rozsvícené tlumené. Do protívky maník, vidí v koloně mezeru, tak předjíždí a čelní rána. Ono ta mezera nebyla mezera , ale pár vemen s denním svícením . Viděl jsem na vlastní očí, že v koloně přes potkávačky se ztratí. Bouračka u Kuřimi tento týden.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Tenhle problém se objevil všude, kde zavedli denní svícení: řidiči automaticky předpokládají, že všichni svítí, což samozřejmě nemusí být vždy pravda.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Dle mého soudu je skutečnost, že flastr dostali oba, naprosto v pořádku.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/tri ... &source=hp
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Znám to tam dost důvěrně a nějak si to neumím představit...

P.S.: V tom tunelu je limit 60. Jezdím tam 60. Koncerňáci za mnou se mohou pos.at. Koncerňáky, kteří mi v tunelu ujeli, dojíždím na úrovni vodního světa v dolíku pod tunelem...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Dle mého soudu je skutečnost, že flastr dostali oba, naprosto v pořádku.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/tri ... &source=hp
To jako fakt?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ano, samozřejmě. Podobná záležitost, jako když při vjíždění z vedlejší na hlavní a pokračování doprava budeš koukat, nejede-li jen něco zleva (což řidiči dělávají poměrně často, jen mrknou a hurá)...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Jestli se autor videa domnívá, že se jeho zveřejněním něčeho domůže, tak je na omylu. A jestli to byl on, kdo to s využitím svého videa napráskal, byť tunel je pod videodohledem (jen nevím, zda je stále funkční), tak je blbec. V tom případě by šlo navíc i o názorné potvrzení kontraproduktivnosti používání board kamery. :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Řidič se zřejmě domnívá, že lidi/čtenáři ho*novinek odsoudí zejména (opravdu zavrženíhodné) jednání řidiče kamionu a on sám naopak bude politováníhodným chudákem, který málem přišel o život - viz už samotný název článku/zprávy. Pitomci jsou zcela jednoznačně oba dva, aspoň že to neskončilo střetem...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Ano, samozřejmě. Podobná záležitost, jako když při vjíždění z vedlejší na hlavní a pokračování doprava budeš koukat, nejede-li jen něco zleva (což řidiči dělávají poměrně často, jen mrknou a hurá)...
Jirko nemyslím si,že tohle je totéž jako vjíždění na hlavní silnici z vedlejší. :wink: Zatímco na běžné silnici mám rozhled,tak tady v podstatě žádný není,takže budeš čekat s očima na stopkách,zda se z nory nevyřítí nějaký pičus,který porušil hned 2 ustanovení vyhlášky? :shock: Z mého pohledu ten dotyčný udělal jedinou chybu a to tu,že to těm šulinům na úřadě podepsal. :wink: To si jako budu posílat regulovčíka na druhou stranu silnice pokud budu vjíždět na hlavní,která bude v nepřehledné zatáčce a doufat,že na mě nevybafne hovado v kamiónu jedoucí v protisměru? :roll:
P.S. Zrovna včera večer se na mě začal "tulit" jeden k*o*k*o*t v kamionu při souběžné jízdě ve městě,debil jeden vylízanej. :twisted: :twisted: :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Moje příhoda z téhož místa v létě t.r.: řidička vozu, jak jinak než koncernového :P , jela stejně, jako ten s kamerou. Jsem zvyklý, že mi to tam ti z připojovacího pruhu prudkou akcelerací obvykle napálí, když ve zpětném zrcátku vidí, že zpomaluji. Ovšem nečekal jsem, že tahle, která ač na mne koukala s brutálně vykroucenou hlavou (ten úhel je hodně ostrý) z otevřeného okénka a navíc zpomalovala, mi tu mou přednost jaksi neuzná. No, bylo to za cenu mého prudkého brzdění o fous.
Odpovědět