Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Mokrá silnice + silný auto + velký nadšení z nového auta = nešťastná kombinace... :(
https://www.novinky.cz/koktejl/444811-r ... lionu.html
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Vím o tom, máma toho kluka žije u nás ve vsi, on bydlel kousek opodál...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

To si takhle jedu trasou, kterou neznám, a říkám si, "hezky označili zatáčku, do které není vhodné najíždět 90 km/h, ale spíš 70 km/h, tady se někdo snažil".
Po chvilce "a hele, tu následující zatáčku označili výrazně taky, asi se jim tu někdo vymlel". Nicméně u té druhé to se zvýrazněním zatáčky přehnali, protože do ní bylo hezky vidět, byla slušně čitelná.

V zápětí přišel horizont, na horizontě nepříliš přehledná křižovatka se zatáčkou, zatáčka na navigaci nevypadala nijak ostře, já trouba uvěřil, že kdyby zatáčka byla ostrá nebo byla těsně za horizontem, tak tam taky bude nějaké varování, když na předchozích dvou zatáčkách na značení nešetřili ...

Ve svém pruhu jsem zůstal, gumy si trochu pískly - brzdil jsem, jelikož mi došlo, že jsem se nechal nachytat - silnice nevypadá tak jak jsem čekal. Ve zlomku sekundy jsem zjistil, že zatáčka je dřív a je ostřejší, než jsem předpokládal, že by mohla být. Musel jsem zatraceně rychle uvolnit brzu, abych mohl zatáčet. Ve výsledku to z mé strany bylo bez rezervy, auto se kousek posunulo bokem, ESP mi nejspíš pomohlo, což nemám ve zvyku. Za sucha tam je 90 km/h celkem na hraně. Nevím, jestli by mě za mokra napadlo, že tam je potřeba zpomalit na méně než 70 km/h.

Povedlo se jim, na jinak velmi hezké silnici, zcela zbytečně udělat další místo, které čeká na svého mrtvého. Ach jo.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Dovod prečo ženy za volant nepatria
http://www.topky.sk/cl/100370/1646345/T ... ho-zrazila
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Mno, podĺa vyjadrení "svedka" tam možno bola trocha trma-vrma a eště aj ostré slnko, proti ktorému nevidieť ani py*u... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Smutné!

A jako příčinu shledávám to, co zažívám pokaždé, když mne veze nějaká žena: čumí těsně před své auto, pročež není schopna včas zareagovat na něco, co se vzhledem k rychlosti, kterou se momentálně pohybuje, děje tam, kam by se správně dívat měla! :idea:
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Brembo píše:Dovod prečo ženy za volant nepatria
http://www.topky.sk/cl/100370/1646345/T ... ho-zrazila
Mě tam zaujalo toto:

Vesty mali, bolo však silné slnko, a to, že je to policajt vo veste, bolo vidno možno z 50 metrov. Problémom bola nehoda približne 20 metrov pred nimi napravo, oni boli pri nehode vľavo. Na diaľnici nebola žiadna info o nehode, žiadne majáky - policajné auto malo pustený ten ´tajný maják´, ale nebolo ho vidno, lebo malo otvorený kufor. Nemali ani blikačky, iba ľavú smerovku. Takže asi 4-5 ľudí na ceste, dve búrané autá vpravo, dve vľavo, a to všetko na diaľnici,"

Paní řidička to sice podělala, ale zajistit místo nehody snad měli profesionálové od policie.

Velmi mi to připomíná zkušenost mé partnerky, kterou vojenská policie (VP) zastavila v zatáčce v nepřehledném nájezdu na dálnici, kde každý nabírá rychlost a nutili ji absurdně stát na velmi nebezpečném místě. Neumožnili ji ani poodjet s autem na kraj tak, aby nehrozilo, že to do jejího stojícího vozu napere kamion nabírající rychlost. VP argumentovala tím, že přeci všichni přijíždějící budou vidět, že oni tam před ní stojí a blikají modrým majákem. Jako by snad modrý maják dokázal paprskem zbrzdit kamion řízený ospalým řidičem.

Mě zase kdysi stavěl v nepřehledné zatáčce v lesním úseku, ke se střídaly světlo a stín státní policajt.

Že to podělá řidič(ka) pochopím snáz než to, že se "profesionálové" chovají jako nekometentní idioti.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ačkoli tam ani jeden z nás nebyl a nemůžeme tedy odpovědně soudit, dívám se na to podobně - sešlo se několik špatných okolností v jednu chvíli na jednom místě a odnesl to kluk, co dělal svou práci. Možná ne úplně dobře... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Bezpečnostnu vestu vidiet na len na 50 m ? To by sa mal vyšetrit i svedok.Inak vo vyhláške je jasne uvedené,akou rýchlostou sa má pohybovat vozidlo-tým teraz nemyslím predpísanu rýchlost. Vážená vodička mala zrejme omnoho doležitejšiu záležitost ako sledovat situáciu pred sebou,ved vzhlad je najdoležitejší. Momichodom,výrobcom ktorý davaju do slnečnej clony zrkadielka,nedaj ešte i osvetlané,by som naparil taku pokutu,žeby mali pozastavený vývoj na 10 rokov,pretože by nemali nan.A za telefonovanie za volantom by mali byt pokuty zvýšené na 10 násobok,pretože jazdím denne a každý den stretnem dementa,ktorý telefonuje a zvyšok nestíha.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Omega má zrcátka v obou slunečních clonách, po odsunutí Němců (ale co to plácám, krytu) se samo zapne osvětlení. Ta za případné problémy ale opravdu nemohou... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Zbraň sama o sobě není nebezpečná. Takovou se stává až v rukou "obsluhy", zejména té nepoučitelné, tzv. "nejchytřejší".

Pozn.: Kdykoli jsem se jakoukoli řidičku snažil poučit (ve smyslu upozornění na zažité chyby), vždy jsem to schytal. A žádnou ani na moment nenapadlo se nad mým upozorněním byť jen zamyslet.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Nové auto se zkurveným S/S systémem + řidička zmatkařka za jeho volantem = neštěstí hotové...!
P.S. Podle drážní inspekce a PČR jen malé. Já bych naopak řekl, že dost velké... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět