Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Máchal píše:Koukání na sport = fandění (alespoň u mne) a to ikdyž se úplně nedaří, viz MS 2017 v hokeji :)
No a 2016,2015,2014....už nevědí na koho by to svedli.Nejde o to,že mančaft prohraje,ale jak hraje a když se za 60 nebo 90 minut netrefí ani do brány,tak je to o ničem. :mrgreen:
Jinak já se dívám na mač prostě jen pro radost ze hry,podobně to mám i třeba se závody motorek nebo aut,byť bych si třeba přál,aby kdosi vyhrál,tak nemám problém,když prohraje po důstojném boji,na který je radost se dívat. :wink:
P.S. A nejvíc mě pobaví ty kecy před zápasem,uděláme proto všechno! Na tohle v jednom filmu Sean Connery odpověděl jinému účastníkovi takto,vítězové to bez keců udělají královně. :wink: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Překlad (k druhému Jarkovu odkazu): sice byla příčinou závažné dopravní nehody, ale její řidičské konto přesto zůstalo bez poskvrny. Inu, ženy jsou statisticky lepšími ridickami...
Paní na tom zásluhu nepochybně má, nicméně otázkou je, jak rychle ten superb vlastně jel a v jakém byl technickém stavu, když při brždění vylétl do protisměru. Většinou, aby došlo k nehodě, to nějakým způsobem musí podělat oba dva.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Otázkou je, zda se dotyčná neotáčela v tom nejnesmyslnějším místě, které se v daném prostoru široko daleko vyskytovalo.

A pokud jde o určení podílu na zavinění, právo je zhusta nespravedlivé. Tak např. můj tchán způsobil kolizi dalších dvou vozů (jeden za sebou táhl na přívěsu motorový člun) tím, že toho s člunem začal předjíždět v momentě, kdy už byl sám předjížděn. Předjíždějící skončil v levé škarpě, předjížděný vlivem rozkolísání přívěsu s člunem v pravé, jen tchán byl v pohodě až do té míry, že si vůbec ničeho nevšiml. Za půl dne si pro něj přijeli cajti a sebrali mu řidičák. Do týdne ho měl zpátky a žádné potrestání se nekonalo, poněvadž si za své nehody ti zbývající dva řidiči prý mohli sami...

P.S.: Všimněte si, že jsem si v daném případě "nepřisadil" na řidiče superbu, jak by ode mne mnozí nepochybně očekávali. On totiž superb má nic moc jízdní vlastnosti a v kombinaci se špatně sladěným brzdovým systémem bych se nedivil vůbec ničemu, i kdyby šlo o vůz v dokonalém technickém stavu.
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Na google maps + Streetview se dá dohledat místo, kde se to stalo. Podle obrázků z 2012 tam rychlost nijak omezená není, nicméně aktuální fotka z místa nehody tam už ukazuje značku "konce všech zákazů", takže odhaduji, že tam bude kvůli křižovatce rychlost snížena na 70 km/h. Odhaduji, že se tam dá jet (nikoliv bezpečně) cca 120 km/h bez větších problémů, rozhledové parametry jsou tak na 80 km/h.
Paní se otáčela v docela dobrém místě, přijde mi to dostatečně přehledné.

Tahle nějak asi viděl superb prostor před sebou, bílá budka je zastávka (nyní je ta budka hnědá):

https://www.google.cz/maps/@50.6131408, ... 6656?hl=cs
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Souhlasím s Jardou, jedničkový Superb jsem řídil, byl to dokonce V6 a jízdně to bylo vysloveně utrpení. Houpavý podvozek, nepřesné řízení, kroutící se karoserie...
Legrační je, že ho Škodovqa chtěla stavět do vyšší střední, kdežto moje Mondeo ho v té době strčilo do kapsy jak jízdními vlastnostmi, tak dynamikou a to jsem měl papírově daleko slabší čtyřválec :-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:Paní se otáčela v docela dobrém místě, přijde mi to dostatečně přehledné.
Když se tak na to místo dívám, tak dotyčná se otáčela v místě, kam v případě příjezdu kolem domu ve vnitřním oblouku zatáčky je vidět až na poslední chvíli. Z druhé strany je to možná sice o něco lepší, ovšem vzhledem k přítomnosti horizontu to rovněž nevidím až tak růžově.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Taky jsem na to koukal.Zástavba,3 výjezdy od nemovitostí,zatáčka(byť mírná),kolem pole.Jinými slovy,velká pravděpodobnost,že se tam někdo zjeví z autem nebo malotraktorem,takže kdo tam jede víc jak 70,tak si koleduje o malér. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

lengy60 píše:Taky jsem na to koukal.Zástavba,3 výjezdy od nemovitostí,zatáčka(byť mírná),kolem pole.Jinými slovy,velká pravděpodobnost,že se tam někdo zjeví z autem nebo malotraktorem,takže kdo tam jede víc jak 70,tak si koleduje o malér. :wink:
Já to vidím podobně. Vzhledem popisovanému průběhu nehody - superb brzdil jako vzteklý a vyneslo ho to do protisměru tipuji, že z té zatáčky vylétl rychlostí o dost vyšší, než by byla rozumná, neřku-li přiměřená rozhledovým parametrům. Sloup, na jehož úrovni se Superb zastavil, je vidět ze vzdálenosti minimálně 70 metrů, se započtením jednosekundové reakční za předpokladu, že bylo sucho, tak odhaduji, že zatáčkou jel minimálně 100 km/h. Kdyby ze zastávky zrovna vyjížděl třeba autobus nebo traktor tak by výsledek byl asi dost podobný. Píše se tam, že otáčející se řidička už byla v jeho pruhu a tedy manévr dokončila - je zajímavé, že ji neviděl.

Samozřejmě ví bůh jak to bylo, ale nepřiměřená rychlost superbu mi přijde jako poměrně pravděpodobná varianta.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:Píše se tam, že otáčející se řidička už byla v jeho pruhu a tedy manévr dokončila - je zajímavé, že ji neviděl.
Nějak to teď nemohu dohledat, ale pokud si dobře pamatuji, tak se tam psalo, že to své otáčení již nestihla dokončit.
Shi píše:Samozřejmě ví bůh jak to bylo, ale nepřiměřená rychlost superbu mi přijde jako poměrně pravděpodobná varianta.
Nepřiměřená rychlost je "osvědčenou" kolonkou ve statistice dopravních nehod, do které se dá nacpat prakticky všechno. A jelikož jsem měl v životě příležitost střídat auta pomalu častěji než ponožky (málokdo si je během dne vymění 9x, což byl můj osobní rekord v počtu aut vyzkoušených za jediný den), tak moc dobře vím, jak nepříjemně dokáží některé vozy (a zrovna Superb mezi takové patří) i zkušeného řidiče překvapit svým chováním na limitu, resp. v krizové situaci: přirovnal bych to k jankovité ženské ve stresu, která dělá pravý opak toho, co se po ní chce, tj. co je za daného stavu věcí zapotřebí ke zdárnému vyřešení situace.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Mokro, BMW a ženská za volantem rozhodně nejdou dohromady:
https://www.novinky.cz/krimi/439253-ukr ... minku.html
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Jo, už jsem to čtl a jen si říkám podmínka za dva mrtvý v protějším autě...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Pomůže něčemu, když nezkušeného řidiče, který dle všeho nejel agresivně, zavřete za trest do vězení ?
Společnost volá po pomstě, ale pomsta za neúmyslný čin moc racionální není.

Superba jsem nikdy neřídil (a asi hned tak nebudu) - platí nelichotivé jízdní vlastnosti jen pro první generaci, nebo i pro současné verze ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Shi píše:Pomůže něčemu, když nezkušeného řidiče, který dle všeho nejel agresivně, zavřete za trest do vězení ?
Společnost volá po pomstě, ale pomsta za neúmyslný čin moc racionální není....
Není a asi ani nepomůže. Ale ty čtyři děti zůstali bez rodičů....:cry:

Ale tohoto hajzla zavřít - a bez milosti :!:
https://www.novinky.cz/krimi/439306-rid ... amera.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

A zase koncernak!
Odpovědět