Náhrada škody z PZP

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

To bolo ale dobrodružstvo, obvolávať oddelenia PZ, ako ma každý odporúčal vždy na iných -úplne iné oddelenia/adresy/budovy- ktorým sa niekedy ani nedalo dovolať (nikdy nezdvihnuté), až som mal napokon volať na 158 aby ma pridelili presne na jedno z oddelení, kam už som predtým neúspešne vyvolával. Ešte aj na tej 158 ma obracali, že to kto mi poradil volať im.
Tí, ktorým ma mali prideliť, zas nezdvihli ani ďalšie získané tel. čísla ich kancelárií, musel som tam preto osobne. Hlavné dvere do celého viacdverového oddelenia majú bez klučky i bez zvončeka, na klopanie neotvoria.
Keď som sa tam bez aktívnej spolupráce vrátnika dostal (vyvolávanie na ďalšie čísla najprv bez dvíhaní, hoci osoby sa vnútri nachádzali, skúšané do radu ďalšie čísla...) - tak tí ma zas doslova pucovali, že prečo som nevolal 158... s velmi vtipnými nadradenými podpichovaniami, že či som detektív a podobne, že prečo som si ja vôbec niečo zisťoval o udalosti od svedkov, ako sa stala, kto mi ju spôsobil atď.... Nuž ja som si tým zistil všetko (číslo vinníkovej poistky bez ktorej by mi v poisťovni neprijali hlásenie, dokonca prvý deň som už mal približne zamerané aj pravdepodobné meno vinníka, ktoré vysvitlo ako skutočné), a keby som zavolal hoci hneď prvý deň policajtov, tak tí mi upláchnutého páchatela svojimi informáciami (nič by o tom predsa nevedeli), nikdy nezistia.
Ešte sa mi nezabudli vyhrážať správnym postihom a pokutou, pretože podla nich som odišiel z miesta činu/nehody (ja som sa pri nej pritom pôvodne vôbec nenachádzal :lol: )... A toto je len krátka verzia tuzemského Pomáhať a chrániť, a tiež aplikovať zákony v prípade pochybností vyplývajúcich z ich otrocky doslovného výkladu, vždy prednostne v prospech spravodlivosti a etiky.

Prečo tento sloh?
Pre radu ostatným, že podla príslušníkov PZ vždy treba volať zásadne ihneď 158, keď sa na mieste nedohodneme s vinníkom, hocijak nepatričné nám to pripadá, aj keď neprišlo k zraneniu, a škoda je hlboko pod zákonnou hranicou 3900 EUR....

P.S. zistil som, že Allianz mi neposlala po uzavretí novej poistky pred pár mesiacmi, tlačivo Hlásenie o dopravnej nehode (pre prípad, žeby som chcel vyjsť v ústrety k vyplneniu škodcovi)
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

To tlačivo mi nedala žiadna poistovna svojvolne,musel som žiadat a to som zvačša dostal len fotokopiu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Inak postup poistovní je taký,že pokial nemáš vozidlo opravené a neodoslal si tam fakturu,respektíve si splnomocnil servis na vybavenie záležitosti,prípadom sa nik nezaoberá. Až po oprave poškodeného vozidla sa zituje,či bude oprava preplatená a v akom rozsahu. Najlepšie je vybrat si servis z ich zazmluvnených a dat to na krycí list. Potom prakticky nič nemusíš vybavovat s poistovnou-okrem obhliadky vozidla. Po obhliadke odídeš do servisu,vyplníš papiere a čakáš,kým to vozidlo neopravia a nedostanu krycí list. Kým ale nedostanu krycí list,nedostaneš auto. Na druhu stranu si to s poistovnou vybavia 3x rýchlejšie,ako ty,ked to vyplatíš zo svojho. Alianz ale robí najmennej problémov.Na ich infolinke si zisti kontakt na likvidátora škodovej udalosti a pokus sa s ním skontaktovat,či máš šancu na preplatenie škody.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

S tým tlačivom som ostal mierne prekvapený, že ani teraz to ešte nie je štandardom v poisťovni s trocha lepším renomé, novému poistencovi ho poslať, keď už to má mať každý so sebou vo výbave.
Kedysi som si ich vzal v Kooperative, ale rokmi sú už tak zašité, že doma som ho nenašiel, a to v aute bude niekde riadne zapadnuté, ak vôbec.

S tým likvidátorom OK, skúsim ho vyhladať, teraz som v štádiu že starý pán -vinník- sa dostaví tento týždeň na poisťovňu nahlásiť udalosť zo svojej strany. Policajti mi aspoň po jeho kontaktovaní potvrdili jeho meno a tak som mu mohol aj ja už rovno zavolať.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

Takže oprava prebehla; najprv som si po obhliadke nechal telefonicky odobriť likvidátorom, potom povereným pracovníkom servisu na škodové poistné udalosti, že riešenie prebehne bez obštrukcií.
Mal som len menší logistický problém, že servis mal dlhé čakacie lehoty na opravy (to mi nevadilo), ale prvotnú obhliadku mi chceli odsunúť až na vtedy a hneď brať vozidlo do opravy - to by som si však nestihol overiť na svoje ukludnenie spomínané potvrdenia. Tŕpol by som celý deň, čo mi preplatia (z menšieho dvoj-škrábanca bola oprava takmer za 450 EUR).
Nakoniec som sa dohodol aj so servisom a obhliadku spravili 2 týždne pred opravou, čo bežne nerobia (príjemný chlapík, dohody a postupy k plnej spokojnosti).

Všetko ohladom poistky napokon vybavené v jednom dni - odovzdanie vozidla, oprava a opätovné prevzatie s odobreným potvrdením od Allianzu (pre servis), ktoré mi potom prišlo aj poštou - náklady kompletne pokryté, nepriplácal som ani cent.

No velmi som si kvitoval, ako som po tých dlhých rokoch odišiel od Kooperativy; v servise pri 1. návšteve sa akurát „bavili“ pracovníci na perličke, že zas niekomu neuznali z opravy cez zákonnú poistku cez 70 EUR, hoci nemali žiadnu príčinu. Brali to už ako každodennú rutinu od Kooperativy, že zo zásady robia po opravách bezdôvodné obštrukcie, s ktorými musia ďalej bojovať (aby poškodený platil čo najmenej, ideálne nič).
A keď som sa po preberaní spýtal, že pri ktorých poisťovniach mávajú problémy, tak mi potvrdili znova len túto jednu, ani virtuálna Groupama údajne nestrečkuje (kedysi dávno sa na ňu sťažovali niektorí poškodení).
Ja som sa s nimi naťahoval ešte aj v časoch, kedy som mal u nich aj havarijnú poistku a nabúral do mňa vinník s povinnou u nich. To má byť v takom prípade akože vybavené a realizované a la I. trieda par excellence, bez akýchkolvek ťažkostí.
No a vida, u Allianzu stačí len so šťastím a trochou úsilia nájsť ujdeného páchateľa (u nich poisteného), kde ďalej stačí len zo zákonnej poistky sledovať túto I. triedu.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

Akosi sa nám milé poisťovne nezaradili v týchto časoch k tým zástupom spoločností, ktoré by svojim zákazníkom ponúkali sympatické výhody.

Osobne som od nich žiadne zvýhodnenie nad bežný stav ani nečakal, len rovnaké postupovanie v zmysle dôvodov a úprav cien posledných rokov.
Kedy sme vďaka vývoju situácie aj my - skromne prepytujem- vnímavejší šoféri, bezškodoví, neustále platili mrzko zvyšované ceny PZP - príčinne za iných do celkového fondu;
Zato, že (podla vyjadrenia poisťovákov) po cestách jazdí stále vyššie množstvo nepozorných, ľahostajných neprítomných zombies (treťotredne riadenie motorového vozidla za súčasného telefonovania, SMS-kovania, iného klovania a čumenia do displejov,...), čím sa neustále zvyšovali počty a čiastky poistných udalostí.

No vývoj situácie roka 2020 - kedy je premávka historicky nebývalo preriedená (odzrkadluje aj nízky dopyt po PHM) - v poisťovniach už nikto analyticky nezaznamenal, aby prišlo k náležitej úprave cien smerom nadol :idea: .
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

Však proč nenapíšeš, že za to mohou především tupí koncerňáci?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Pitris »

Teda Jerry, Ty víš že jsem na Tvé lodi, ale nepřeháníš to už?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

A nemám snad pravdu? :twisted:

Aby to bylo úplně jasné: na likvidaci škod z každé nehody způsobené koncerňáckou neschopností a neomaleností každý z nás musel solidárně přispět! :x :idea:
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od torro »

Na každou likvidaci škod z každé nehody, způsobené kýmkoli se skládají všichni platící. :| Aby to bylo úplně jasné.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

Ale samozřejmě. Jenže jaký podíl připadá na koho, toť otázka!
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od torro »

Ono těch otázek je mnohem více. Na některé je jíž známa odpověď. Již dlouho. Jen je pro někoho nepochopitelná. Ale těch je jen pár. :wink: :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

Jestliže je téměř do každé nehody zapleten VAG, pak to dává jednoznačnou odpověď na otázku, kdo na koho doplácí. :idea:
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Problém je Bloke,že drvivá vačšina PZP je u nich-Kooperatíva. Takže ked ta naburaju,neostáva ti nič iné,len sa modlit,aby nemal Koop. Ty možeš mat najlepšiu poistovnu na svete,lenže ked má vinník neplatiacu,máš problém len ty. Vinník si doma veselo sedí,a ty vybavuješ ako cvok. A ešte mu ani nezvýšia poistné. Celé je to postavené akoby tak,že nevinný si to musí vyžrat.
Jerry niečo na tom bude-čo mi 2x nedali prednost a bural som,bola to škodovka.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

existuje len štatistika dopravných nehod. Percentá vodičov jednotlivých značiek boli tiež občas uverejnené,ktorý vodiči značiek najviac sposobovali dopravné nehody. Na škodové udalosti už ale štatistika nie je. Bolo by zaujímavé,ked by boli na obe štatistiky a spočítali by sa.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět