Náhrada škody z PZP

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

obhliadku už mám samozrejme,už to je v servise a havarijku nemám,takže vela možností nemám. Likvidátorka mojej poistnej udalosti so mnou absolutne nekomunikuje,telefonne číslo na nu záhadne nemaju. Zázračná to poistovna.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Dnes som sa zase vytočil. Bol som v poistovni,že v akom štádiu je moja poistná udalost. Odpoved bola,že sa čaká na doloženie originálnej faktury z opravi auta,ktoru som ctenej poistovni poslal pred viac ako 2 masiacmi doporučene 1.triedou. Ked som pracovníčke povedal,že originál faktury je už dávno v poistovni,začala preverovat,či nebola preposlaná na ich pobočku,alebo doručená likvidátorovi. Po preverení oznámila,že tá faktura nikde nie je,a musím vydokladovat,že som ju odosla. Samozrejme som jej ukázal podací lístok. Na to mi oznámila,že potrebuju fotokopiu faktury,ktorá sa stratila. Tak som jej dal fotokopiu . Tiež som ju poučil,že pokial sa do 2 týždnov neozvu písomne,predám celu vec SOI,SLASPO-Slovenská Asociácia Poistovní a Slovenskej kancelárií poistovní. Listy su už napísané.Tak neviem,načo potrebuju originál faktury,ked nie su schopný ustrážit ani ten jeden originál na ich ustredni a stratia ho v kancelárií.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
e1H

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od e1H »

Ja som začal s poisťovňou komunikovať čisto elektronicky. Pri každej komunikácii či už telefonicky alebo mailom ich na to vždy upozorním a zatiaľ sa toho držia. Aj pre nich je lepšie ak nemusia stále posielať všetko poštou. Sú to extra náklady, stratený čas, a hlavne, takto mám hocikedy prístup ku všetkému cez telefón alebo počítač, takže nie je problém si niečo behom pol minúty dohľadať.
Ja aktuálne čakám na ich nové vyjadrenie. Chceli mi krátiť poistné plnenie o 4 eurá, tak som sa odvolal.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Kedže likvidátorka mojej poistnej udalosti nereaguje na emaili,telefonne číslo na nu nie je v ich databáze-to je ale bordel,musím íst do ich pobočky zakaždým a všetko vysvetvetlovat,dokladovat,čakat. Som zvedaví,kolko z 1500€ budu ochotný preplatit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

Zdravim,
Chvilu som si nebol isty z ktoreho roku tento Brembov problem pochadza.
k dobre chapem povodny prispevok, rozhoduje sa medzi opravou na fakturu , teda v zmluvnom ( vo vztahu k poistovni) servise a opravou tzv.rozpoctom.

Totiz doby , ked poistovne kratili plnenia o tvz.amortiaciu , su priblizne rok ( mozno viac, neviem presne) minulostou. Dnes ak das opravit do zmluvneho servizu , proste auto odovzdas a po oprave zoberies. Neplatis NIC. Vsetko prebieha medzi servisom a poistovnou. Ty len podpises papiere.
O niekolko dni ti poistovna zasle uz len oznamenie o plneni, teda kolko zkutocne zaplatila servisu.
To je vsetko. The end.
Teda aspon na SK.
V pripade rozpoctu, plati to co predtym, vycislia hodnotu za diely (ak uznaju vymenu) a material na opravu ( farba , tmel, montazny material.. v takzvanych obvyklych cenach...v podstate vsetko avsak
pozor - nie pracu
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

...Brembovi je to uz teraz prd platne ( co som pisal, a vlastne aj ostatni),ale snad to pomoze niekomu inemu.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Vdaka,platil som kash a asi som urobil dobre. Bol by som 2 mesiace bez auta,pretože retardi v poisovni stratili fakturu a ani sa neunuvali oznámit mi to. Buduci týžden im zavolám a ked sa veci nepohnu,pojde celý prípad pred SOI. Aby som jednu buračku musel riešit 4 mesiace a ešte nie je koniec,tak na to ozaj nemám trpezlivost. Keby si čosi podobné dovolila poistovna v Nemecku,tak može rovno spustit rolety.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
e1H

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od e1H »

Na SOI môžeš zabudnúť, poisťovne má pod palcom NBS.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Aha,vdaka. Len pre zaujímavost
Zo znaleckého preverovania ďalej vyplynulo, že poškodení z PZP v prípade totálnej škody si môžu uplatniť nárok na náhradu reprodukčných nákladov, a to napríklad náklady súvisiace s odhlásením vozidla z evidencie motorových vozidiel, hodnotu diaľničnej nálepky, poplatok za STK, resp. emisnú kontrolu
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

a pridávam link pre buducnost,keby poistovna natahovala plnenie http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-381 paragraf 11 odsek 5. až 8.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

Tak som vypovedal poistku Kooperative, bez vysvetlenia mi ju posledný rok nenápadne dvíha, cca o 17 EUR ročne, hoci ju má znižovať („verný klient“ , bez poistných udalostí).
Oni to chcú takto bez slov akože zhodiť na zavádzané 8% zaťaženie poistiek štátom, akurát že PZP bolo doteraz jediné, ktoré štátni chmatáci takto zaťažujú už roky (takže v ňom sme +8% už platili roky dozadu).

Na pobočke sa pán poisťovák krútil ako had, že prečo došlo k zvýšeniu (vraj nezvyšujú, potom že nezvyšujú kubatúram do 1900, potom keď som ho vyviedol z omylu že mne zvýšili aj v týchto ccm, tak sa zas zakrútil, že nezvyšujú len pre nové poistky... to je krása, presne naopak než by mali motivovať pôvodných bezškodových klientov), a asi jedna z mála právd bola tá, že sa im ostatné roky strašne zvyšuje nehodovosť/škodovosť kvôli dementom, ktorí proti predpisom, nevenujú pozornosť riadeniu pre svoju nešikovnosť so smartfónmi, či inými displejmi v autách http://autobild.cas.sk/clanok/212453/mo ... a-volantom .

Už len z týchto príčin som im tú poistku odhlásil (aj keby som platil konkurencii rovnako), starí neškodní somári sa u nich majú skladať na chyby imbecilov za volantom, keď sa to dá pekne rozklasifikovať, podla rizikovosti tých-ktorých šoférov.
Tiež sa v podstate skladáme na poistky napríklad poistení domácností, ktorým údajne táto poisťovňa tiež nezvyšuje, hoci práve tam má po novom vzniknúť ten štátom zavedený nenažraný príplatok 8% .
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Mne od nich nedávno volali,že ako som bol spokojný s ich poistným plnením a komunikáciou likvidátora škody. No čo som mal povedat tej krave,ked im trvalo 6 mesiacov vyplatit 2000€,ktoré som vrazil do opravy a fakturu som im musel odoslat 3x. Mne takto zvyšovali každý rok poistku na moto,samozrejme šek poslali až po uplynutí 6 týždnovej výpovednej doby,takže som ju už nemohol zrušit. Na 3 rok som už toho mal dost a vypovedal som zmluvu. Samozrejme mi poslali opat šek,ktorý som nevyplatil a potom upomienku. ked som tam volal,tak že žiadnu výpoved neobdržali. Tak som im odporučil,aby ju zrušili do 10 dní s vyrozumením,inak sa stretneme na sude. Na druhý den som dostal email,že poistenie bolo zrušené,a nemusím nič doplácat.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

Dnes som mal za stieračom lístok, že vozidlo EČV BA..... ma nabralo do lavého zadného nárazníka a zmizlo.
Našťastie nie sú premačknuté žiadne plechy ani nárazník, ktorý je viditelne oškretý na plaste aj na laku. Ako som si to obzeral, o chvílu sa ma pýta jeden starý pán, či ide o moje auto, a tiež porozprával, že ma pred krátkym časom nabral jeden dedek na Renaulte (tento svedok o lístku nič nevedel, takže mi ho písal iný anonymný pozorovatel), a že išlo o silnú šupu (nevychádzal spoza mňa z parkoviska, ale išiel po ulici a neobratne sa „vyhýbal“ oproti idúcemu); takže na 100% to musel zaevidovať, ale radšej zdrhol.

On má na ohlásenie škodovej udalosti zo zákona 15 dní, no všetky jeho doterajšie úskoky svedčia o tom, že tak neučiní.
Tak teraz neviem, či ho mám ešte odchytávať (podla info je z našej ulice - meno neviem, akurát EČV a jeho č. poist zmluvy, bydlisko č. brány; poisťovňu má Allianz ako aj ja) a čakať na konfrontáciu, alebo ho rovno nejak nahlásiť (či už na policajtov, alebo do poisťovne), nech to celé „nevyprchá“ - popri jeho potenciálnom alkoholickom dychu. Nejaké námety?


EDIT 11.3.: Ako som predpokladal, starý ujo vzal roha do zaječích, nikto tu odvtedy jeho auto nevidel, asi ho zašil niekam do stodoly, do servisu, aby nebolo vidno stopy môjho laku na jeho neovládatelnom vehikli.
Na poisťovni mi vraveli, žeby bolo dobre mať aj niečo od polície (úspešnosť preplatenia, ak by sa páchatel trvale zapieral), tých sa mi zatial cez 158 volať nechcelo, keď som sa chcel u nich informovať v kancli, tak už mali fajront, v piatok po 14:00 h.
Asi mu lepí že ho niekto klasifikuje ako nebezpečného pre premávku, čo aj je - na rovnej sídliskovej ceste s 30 km/h max., za bieleho dňa nezvládnuť najzákladnejší úkon - vyhnúť sa a v prípade potreby zabrzdiť (!) Čo keby miesto auta, tam stál človek...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Najlepšie ohlásit polícií. I ked neviem,či je to možné po niekolkých dnoch. ked to nenahlási do 15 dní,je možné si auto opravit na vlastné náklady a škodu následne na základe doložených faktur vymáhat od poistovne. V tomto prípade,ked poistovna škodu preplatí-ale taktiež može i zamietnut na základe toho,že bol spln mesiaca,riaditel poistovne je po opici atd,poistovna škodu preplatí zo svojho fondu a následne bude celu čiastku fakturovat dotyčnému zbehovi-nevypláca sa z poistky dotyčného,nakolko si nesplnil povinnost a škody takto nie su kryté z PZP.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

S tou políciou je to asi najlepšie, no nevolal som ich, lebo som najprv chcel odchytiť vinníka (tým že som sa dozvedel od svedka že býva na našej ulici, to malo byť teoreticky nenáročné) a ak by som sa s ním dohodol na nahlásení udalosti, tak by bolo všetko v suchu.
To mi najprv radili aj v poisťovni, neradili mi hneď volať políciu, hoci som sa pýtal (keď som sa prvý deň informoval; to poradili až na druhý deň, keď som prípad nahlasoval).
Keď som sa chcel informovať na oddelení dopr. priestupkov na postup, tak kým som sa dopátral správneho oddelenia (volania, prepájania, odporučenia iných oddelení), tak tam mali už záverečnú.

Škoda nie je velká (z pohladu polície či poisťovne), preto mi pripadalo nepatričné hneď volať 158. Ale tiež sa chcem vyhnúť tomu, aby prebehla oprava a potom mi oznámia, že nejakých 100-200 EUR mám platiť z vlastného.
Hoci tam túto udalosť takto zaradili, že preplácať sa bude v autorizovanom servise priamo z Allianzu (dali mi na výber že kam chcem poukázať platbu), v tomto štádiu nie je zatial nič jasné, ako píšeš.
No oni ho tiež budú kontaktovať, takže môžu to zaradiť aj na jeho poistku.

Každopádne dík za reakciu, teraz to chce už len čas. Vyčkávať každý deň na páprdu „na rybárskej stoličke pred bránou“ som zakrátko odmietol, snažil som sa ho vyhladať prvý deň podla auta (vybavujem si ho len tak rámcovo z videnia, môže mať 80 rokov tak nech ho netrafí šlak, keby som volal 158).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět