Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mikulas

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Mikulas »

TomášPD píše:Tak na stránkách Eurooilu je už ta novinka v podobě Optimal Diesel Plus, údajně snad na vybraných benzinkách, tak jsem zvědavej kde se objeví a jaké z tim budou zkušenosti :wink:
Prozatim je jich sedm, a lze je najit vo vyhledavaci stanic na strance EO.
TomášPD

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od TomášPD »

Tak jsem dneska poprvé vyzkoušel Optomal Diesel Plus v motoru 2.0 TDI-PD, byl jsem si pro to přímo v Čepru ve Šlapánově a musím uznat že to jede solidně, zatím to budu zkoušet ale řekl bych že za mě :wink:
xtrack

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od xtrack »

Mám info od zdroje z čepra, že optimal diesel plus je aditivovaná právě vifem :D
Sniper_2003

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Sniper_2003 »

To jsem si myslel, protože popis aditiv je slovo od slova stejný jako na VIFu. :lol:
pawe

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od pawe »

Návštěvník píše:http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... iv-1245321

Novela také zpřísňuje podmínky pro přimíchávání biosložek do běžných pohonných hmot. Nově budou muset být v určité míře v každém litru. Vláda původně výrazně omezila možnost, aby distributoři mohli část biosložky prodat zvlášť, a tím by povinnost přimíchávání také splnili.

:roll:
No ,pokud budete i nadále volit bureše, tak toho bio humusu v palivech bude nadále jen přibývat... :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Pitris »

A povedzte ktorého takého si predstavujete pod takým pojmom "bureše" :?: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sniper_2003

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Sniper_2003 »

Měl jsi na mysli Babiše. Bureše tedy shodou okolností znám, ale politické ambice nikdy neměl....... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

já bych to toho moc nešlapal. Zatím se dá koupit a čím míň se o tom bude mluvit, tím míň se v tom bude nějaký potenciální idiot angažovat dotazem na kompetentní místa...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Ten odkaz na článek je starej a byl zse již v listopadu loňskýho roku. Na základě něho jsem vznesl dotaz na Čepro a odpověď je na minulé stránce. Tedy i pro tento rok si státní podnik našel cestu jak ze zákona ven. Je to dobré protože u alternativy Maxx Motion diesel ÖMV to přehání hodně s cenou.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Výrobce mého vstřikování Bosch povolil maximálně 4% biosrágory. Tím navýšením by bylo toto porušený a jsem rád že zatím je stále v nabídce čistá nafta a doufám že Brusel přehodnotí svoje plány do budoucna. Ale lobby zelených mozků a kolchozníku jsou silné :evil:
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Brembo »

No od 1.januára platí na Slovensku novela zákona o povinnom pridávaní bio hnoja do všetkých palív. Podiel je 7% na každý liter paliva. Takže v podstate už je jedno,aké palivo natanujem.
Naposledy upravil(a) Brembo dne čtv říj 13, 2016 20:24, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
djdekl

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od djdekl »

Veze se zpet do CR 6let stara nafta ze statnich zasob co byla uskladnena v NDR... to se mame na co tesit :-)
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od NOVON »

djdekl: ONO uz se tesi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
djdekl

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od djdekl »

No spis Eurooil... ONO v Prahe z Cepra spis nebere - vozi jim gorivo.cz
Odpovědět