Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Klidně to mohla bejt nafta z hmotnejch rezerv, tak díky dlouhému skladování taky mění barvu. Mám Optimal Diesel již více než rok ve sklenici a taky mění barvu. Pokud jsou vzorky ve tmě a chadnu tak pomalu žloutnou. Tedy stačí nadzemní zásobník a za rok skladování může nastat tato změna z čiré nazelenalé na nažloutlou naftu. A je jasný že starou naftu davaj do oběhu a nahrazují to novou.
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Ve včerejší MFD byl článek že ministr zemědělství :evil: právě dal do sněmovny zákon o tom že od 1.7 by měl být zakázán prodej čisté nafty a že bude pouze nafta s biosrágorou a v budoucnu i s 10%. To se ten ministr díky lobby kolchozníků :twisted: zcela zbláznil. Jestli to projde tak je asi konec čistýho Optimalu :shock: .
NOP

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od NOP »

....nejen nafta, ale i benzín a motor. oleje :evil:
http://www.autoweek.cz/cs-trendy-biopal ... alivy-4375
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Pitris »

citace z onoho článku: :arrow: ....v připravovaném zákoně o podpoře biopaliv na další období bude přímo plošná povinnost přimíchávat biosložku. Na rozdíl od současné doby, kdy stačilo splnit procentuální kvótu biopaliv z celkového množství paliv.... :arrow: Až to projde, tak už nebude normální palivo a biosračky budou už i v prémiovkách :oops: A bohužel nikdo neřeší, že při výrobě 1litru biopaliva vznikne možná víc škodlivin než při projetí 1litru paliva klasického :shock: Ale jo - všude vysadit řepku, pšenice je už out. Vivat "eko" :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Fahrer »

Ještě, že to mám tak blízko do Říše. Bohužel ne každý má takovou možnost.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

To já taky,že bychom tam zajeli a dali jim za uši? Mám ten dojem,že všechny ty eko nápady pocházejí odtud.Zvlášť od té doby,co udělala Merkel koa se zelenými,viz větrníky a jaderné elektrárny. :evil:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Mike

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Mike »

ANO
se to jmenuje
ANO
:roll:
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Jestli se nepletu tak v Německu je bez biosrágory jen Aral Ultimate a ten je asi nejdražší z naft na trhu. Myslím že moje současné naftové auto je poslední pořízený a nástupce bude zase benzín, kde tolik nehrozí nedozírné škody jako u nafty.
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od L_U_K »

... zdravim, nerad bych mystifikoval, ale teď jsme pár dnů byli hrát v DE a když s tamějšíma kolegama jsem dal řeč i na benzin a naftu tak povim, že je to tam celkem diskutovaný téma, oni tam na ty Kraftstoffe a Treibstoffe jsou citlivý a třeba u benzinu ten E10 co Aral - nejen Aral ale i Shell a jiný - cpe lidem do hlav, moc na odbyt nejde a Němci celkem hlasitě a úspěšně volají po klasice Super 95 a naštěstí je všude k mání.. no a kdysi prestižní ARAL už nemá nad hlavou dávno tu svatozář...___jen můj postřeh a to čerstvě dovezenej.... :)
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Jsem v Německu registrovanej na forech, i moderárora tam dělám a maj neskutečný problémy díky biosrágoře s vstřikama, čerpadlama i vnitřním lakováním plechových nádrží u kterých kyselá složka z rozkládající se nafty likviduje nátěr a ten ucpává filtry. Když jsem napsal že jezdím na čistou naftu a bez problémů tak jen záviděli, bohužel asi to bude u nás díky dementním poslancům a lobby taky minulost.
Přitom poslední výzkumy prokázaly i škodlivost biosrágory na emise a ničemu nepomáhaj, je mastí kapsy kolchozníkům a výrobci biosrágory Babišovi. :twisted:
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Fahrer »

Přesně to jsem myslel. Že němci jsou biodoplňkům schopni lépe odolávat.
Návštěvník

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Návštěvník »

L_U_K píše:... oni tam na ty Kraftstoffe a Treibstoffe jsou citlivý a třeba u benzinu ten E10 ...
Nemci jsou vydeseni z E10, rada Cechu je nadsena z E85. :twisted: Svet se zblaznil... :x
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
L_U_K píše:... oni tam na ty Kraftstoffe a Treibstoffe jsou citlivý a třeba u benzinu ten E10 ...
Nemci jsou vydeseni z E10, rada Cechu je nadsena z E85. :twisted: Svet se zblaznil... :x
Jestli ono to nebude tím,že Němci mají přeci jen poněkud modernější vozový park a my zase hlouběji do kapsy. :idea: Na druhou stranu jsem už párkrát u ONO zahlédl Němce,jak pere do auta E85 pod tlakem a ještě si bral do bandasky. :lol: Pravda,taky to nebyl žádný nový model. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
NOP

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od NOP »

Pokud Vás někoho tato problamatika zajímá, potom je toho dost podrobně napsáno třeba zde:
http://kverulant.org/bioomyl.html
Já osobně to komentovat prostě nebudu, neb je to zbytečné a potom (a to především) bych zde používal méně slušná slova. Jenom dodám, že ta skutečnost, že si spousta řidičů zkur... (no vidíte) zničí motory je naprosto irelevantní. Důležité je, že si několik jedinců, třeba ministr přes finance, ANO a Agroferty nacpe kapsy.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Zbudou dvě možnosti:
a) drahá - Maxx :wink:
b) levná - ONO a neutrácet za VIF bo řepoňa maže :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět