Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Ale všechno bio se brzo rozkládá.
A za vysokých teplot se v bionaftě množí bakterie, které dokáží zlikvidovat vstřikovací systém.
Návštěvník píše:... A zrovna bionafta na nepěkné sloučeniny,které motor nemiluje a odmítá je konzumovat. U E 85 hrozí pouze vodnatění.
Budu znovu a znovu opakovat, že E85 patří pouze do motoru, který je na tento druh paliva přizpůsoben. A nikam jinam!
Návštěvník píše:... Místo podpory biopaliv,které bio vůbec nejsou se raději mohli zateplit veškeré budovy v ČR. A UHLÍKOVÁ STOPA BY SE OPRAVDU ZMENŠILA. :mrgreen:
Možná by nebylo od věci konečně si něco zjistit na téma "rozdíl mezi 1. a 2. generací biopaliv". :P
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od swape »

Zdravím všechny,
včera jsem bral u EO Optimal diesel a na dotaz ohledně zimní aditivace nafty mi bylo zodpovězeno,že loňská akce Nevytuhni! se pro malý zájem motoristů nebude opakovat a OD nebude nijak od distributora aditivován.Přesto už teď měli dle dodáku u nafty bod tuhnutí -20st.C,alespoň v Jindřichově Hradci kde jsem tankoval.Zřejmě bude tuhá zima. :D
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Zima tuhá bude to si piš. Podle býků v práci dojde mráz dost brzo, dříve než minulý rok.
Sniper_2003

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Sniper_2003 »

Nu zřejmě již dodělali přechodovou naftu a přešli na F třídu, kterou normálně mají až od listopadu na většině pump. Na druhou stranu je dobře, že mráz nepodceňují. :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od lengy60 »

WHITE-CZ píše:Zima tuhá bude to si piš. Podle býků v práci dojde mráz dost brzo, dříve než minulý rok.
Zrovna včera psali,že v listopadu se žádné mrazy nečekají. :D Jenže věř rosničkám. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Člověk neví o počasí nic, zvíře si dělá starosti už začátkem podzimu.
Návštěvník

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Návštěvník »

Zima nebude. 1. ledna bude 15 st.+
Jan Nowak

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Jan Nowak »

Kdybys se trefil, vubec bych se nezlobil. Ted cekam na prvni mrazy s prezouvanim - rad bych to udelal az nekdy v druhe pulce listopadu.
Proc? Protoze na "hlinach" to memu autu slusi vic :wink:
Jan Nowak

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Jan Nowak »

Jooo - tady jsme u nafty.
Tak se zimnim aditivem take porad cekam. Tankuji 2x do mesice a stale davam letni.
šulda

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od šulda »

Jan Nowak píše:Proc? Protoze na "hlinach" to memu autu slusi vic :wink:
To záleží na tom jaký má člověk priority, buď bezpečnost nebo vzhled, o slušivosti to nebude :mrgreen:
K tématu, zajímalo by mě jestli tu někdo nemá zkušenost, respektive neví něco o MEŘO u sousedů v A či D?
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

Já kupuji měřo celoročně a nikdy žádný problém. V zimě 17 pod nulou Felda celou noc venku a bez problému. Na čerpací stanici kde nakupuji je dovoz Rakousko.
šulda

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od šulda »

WHITE-CZ píše:Já kupuji měřo
A co měříš :mrgreen: O tohle mi nejde, tankuju jen v A několik let a oproti naftě od nás je to znát. Zajímají mě detaily jak je to s MEŘO ve zmíněných státech. Zatím jen vím kolik toho u některých čerpaček v A přimíchávají a že jejich odborníci tvrdí podle testů že je nafta na takové úrovni kdy není třeba lejt do nádrže aditiva.
Obrázek
WHITE-CZ

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od WHITE-CZ »

No já jsem nikdy do Meřa :lol: aditiv nedával protože nevím co je to zač a aby se nějak ehm neudělal se puding :lol:
Jan Nowak

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Jan Nowak »

7% v celém prodaném objemu je EU předpis - bude to všude stejné a hlavně může to kolísat. Počítá se to na celou dávku, takže teoreticky můžeš natankovat naftu s 0 - 7% MEŘO.
Jak je to s naftou v A nevím, ale v (tuším) SM byl test, kde použili i naftu s D a ta v porovnání s naší nedopadla nijak lépe.

Jinak k té Tvé tabulce - OMV pro MM (ne obyč naftu) v A také používá HVO.
šulda

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od šulda »

Jan Nowak píše:v A také používá HVO.
OMV MM je Rakouská nafta která se k nám od nich dováží a ne že rakušáci taky používají v MM HVO, trochu nešťastně napsáno.
Jinak, jen sem se ptal na zkušenosti či spíš znalosti, např. zda používají na chlup stejnou biosrágoru jako u nás, spalovací soustava u mého motoru na to nevypadá. Mají to nějak ošetřené, nebo je to z jinejch rostlinek?
Odpovědět