Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

sosko

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od sosko »

lengy60 píše: máš Suzuku a lijou do motoru olej Ford,což bude zcela jistě pouze přebal od nějakého výrobce :wink:
Olej Ford vyraba(bali) Castrol.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

Bývávalo, nyní štafetu pro Ford převzal Mobil.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Itall

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Itall »

Já jsem vyrozuměl, že bych tam měl mít Castrol. Taky byl v akci... :?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od jerome »

Presne jak tu chalani spominali. 5W30 ale v A3 po meste uplne idealne :wink: a urcite aj na dialnicu lepsi ako A1 :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od j.kiwi »

to Hombre : od kdy je origo Ford olej dodáván Mobilem - zhruba před rokem byla na bandasce napsána firma BP/Castrol. Bavíme se o oleji Formula E.

Proto jsem přestal tento olej užívat do svého oře :-) a přešel jsem na Shell.
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

Tak další změna , jelikož ho do káry nedávám tak ztrácím přehled. :cry:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lefort »

Co já vím tak Castrol dodává Fordu již cca 5-6 let...Ford Formula F je přebalený Hrnec Magnatec professional(nebo tak něco) 5w30 A5. :|
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Itall

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Itall »

lengy: Jo, a záruku na kastli neřeším. Kastle auta se zárukou na neprorezivění 10 či 12 let vydrží dostatečně dlouho - tedy po dobu záruky. Já auto déle nepoužívám. Pokud nevydrží, prodávám - ztráta důvěry ke značce :twisted: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:lengy: Jo, a záruku na kastli neřeším. Kastle auta se zárukou na neprorezivění 10 či 12 let vydrží dostatečně dlouho - tedy po dobu záruky. Já auto déle nepoužívám. Pokud nevydrží, prodávám - ztráta důvěry ke značce :twisted: .
To je mi zase argument. :shock: Stačí když dostaneš blbě kamínkem a nezachrání to ani pozinkovaná kastle. :D Někdy se holt drží voda více a déle,než konstruktér předpokládal a je hned taky veselo.Svého času lidičky řešili, proč na Xsaře Picasso hnije levý práh u přechodu k blatníku.Mám ten dojem,že se na to nepřišlo dodnes. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Návštěvník »

Staci neodvetrana dutina (napr. se nekam da vice tmelu, nez je zahodno) a je vymalovano.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

V tom bylo právě to kouzlo,obě strany udělány stejně a ne té levé problém.Kdyby to bylo u pár aut,tak se dá pochopit,že někomu ujela ruka,ale hnilo to všem,tedy těm zúčastněným.Taky je možné,že šlo o souhru náhod a všichni s koupili auto,které dostalo ránu na komoru. :D Jednu dobu si mysleli,že tam je vyvedeno odvětrání baterie(u auta je pod sedačkou řidiče)a to se ukázalo taky liché.Ale to už jsme malinko mimo mísu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Koliesko »

Koliesko píše:no zatial som to vymyslel tak, ze pred vymenou oleja aplikujem "zazracny" uvolnovac piestnych kruzkov PROTEC Engine Flush, potom si bude dolievat ten Valvoline MaxLife, ktory je urceny pre stare motory. Teraz dava za liter oleja 8 eur, po novom bude davat iba 5 eur. A dokedy ju to bude bavit je len na nej :-)
Tak dnes prebehla planovana operacia. Do stareho oleja som nalial PRO-TEC Engine Flush, nechal 45 minut na volnobehu, novy olej Valvoline MaxLife 10W-40.
Avsak, 3x1 litrov oleja s API SL (rok plnenia 2013), a jeden liter (z 5 litroveho balenia ktore malo inu nalepku ako jednolitrove balenia) s API SM (rok plnenia 2014).
Zatial sa zda, ze to nepomohlo, motor nenormalne dymi, ked ho vytocim na 2000 rpm tak za 10 sekund je vsade naokolo modra hmla, so smradom spalenej gumy.
Este je vraj jedna moznost, ze separator oleja neseparuje olej, moze sa niekto kto rozumie fordom k tomu vyjadrit? Dakujem.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od NOVON »

koliesko: Nic neobvyklého u motoru ZETEC-S..Kroužky jsou ojeté..Tam už žádná "vodička" nepomůže.. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od bjukemen »

bolo az tak dramaticke so zetecmi.? povacsinou musia kruha vydrzat na kazdom motore aspon 250tis km
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

To by v manuálu nesměla být věta, že jedině 5W-30 A1/B1, jinak nastanou problémy se starty, spotřebou, špatným mazáním, zničením hydroštelů ...........
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět