Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

Jens píše:
lengy60 píše:......Povětšinou je to úspora paliva, ovšem za cenu horšího mazání motoru, což Ti ovšem už nikdo neřekne. :wink:
Právě v případě B71 2290 versus A3/B4 poskytuje B71 2290 lepší ochranu proti opotřebení.

viz - Glossary - Wear: Jedním z nejdůležitějších funkcí maziva je snížit množství opotřebení motoru......
Jo to sice říká PSA,ale skutečnost je jiná.Jak píše Hombre,omaštěná voda je příčinou zmydlených vaček,spečených pístních kroužků,zakarbonování motoru a dalších libůstek.Nutno říci,že tato norma je myšlena hlavně pro naftové motory s FAP filtrem,kde předpokládám má nafta lepší mazací schopnosti než benzín,takže tam je to vcelku v pohodě.Už jsem to psal v jiném vlákně,sám výrobce oleje se divil,proč výrobce auta doporučuje tento druh oleje do motoru VTI.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

Fahrer :protože přichází další generace majitelů Forda a žádnému se nechce číst 180 stránek o oleji. Pak mají hlavu v péru a dají do motoru ten předepsaný manuálem. Jelikož káru nemají novou a je třeba i stočenka, tak najednou zjistí , že bere olej a při výměně vzduchového filtru mají celé sací vedení od humus oleje. A již se řeší volnoběh, zasrané svíčky, netáhnutí ve vyšších otáčkách, špatné starty, a dýmovnice od výfuku při plynu na podlaze.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

Já měl při koupi najeto poctvých 44tis. a slepě důvěřoval manuálistům,samozřejmě ne těch 30 tis.servisní interval.To by mě fakt zajímalo,jak je olej pak šetrný k opotřebení motoru. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Fahrer »

Jj, v některém foru je napsáno, že vše důležité o oleji je na první straně a tam je ten origo. :) Už si nepamatuju, jak přesně to zní. Já mám focuse jen na poskakování po městě, tak že je to poměrně jedno. Ale je tam nějaký shell. :oops:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

Teď jsi udeřil hřebík na hlavičku :wink: Ono totiž lidi,co jezdí kolem komína většinou tyhle problémy nemají a tam může být,že ta vodička dostačuje a vzhledem k častým studeným startům může být pro motor a spotřebu paliva přínosem.Mně poslední dobou přijde,jakoby výrobci vůbec nepředpokládali,že bude někdo jezdit s benzínem větší dálky.To je asi vyhrazeno jen motorům kadle,kadle. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

Já po dovozu auta, okamžitě dal 5w-30 A3, a žralo to, tak po vyčištění motoru jsem přešel na 5W-40 a spotřeba oleje klesla. Letošní léto jsem zkoušel 10W-40 a taky žádný problém , ale jestli nepojedu příští rok k moři tak ho na léto dávat nebudu. Je znát, že i v létě je třeba tento olej zahřát a déle to trvá. Když se nezahřeje na jeho pracovní teplotu, tak je ve vyšších točkách motor zhnilejší. Když to převedu, tak když ještě nemá tu optimální teplotu , tak jde na čtverku na 150 a pak řadím za pět, když je na teplotě, tak 180 a řadím pětku. Jinak pro celoroční ježdění i k moři stačí 5W-40. Není žádný problém jak se startem tak i spotřebou benzínu, to jen blbě pindají v manuálu. Minulý víkend nalítáno po dálnici 300 km a to na 5000 otáček, byl fofr a nestíhal jsem, :oops: spotřeba 8,8L/100 km/10W-40/ mluví o tom, že manuál lže. Při normálním použití se plácám 7,2 - 7,9L/100km
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...Minulý víkend nalítáno po dálnici 300 km a to na 5000 otáček, byl fofr a nestíhal jsem...
V takovým režimu jsi musel mít těch 300km za hodinu a půl ujetých a celý víkend pro sebe... :P
P.S. Anebo ti nešla zařadit pětka... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od jerome »

Colommbo ale kazdy nema V6 jak ty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Návštěvník »

Výrobce má jediný zájem - co nejlepší hodnoty exhalací CO2 v simulovaném cyklu měření spotřeby. A proč? Ne proto, že si to tak snad přeje Brusel, ale jednoduše proto, že to tak chce mít zákazník, resp. hlavně podle deklarované spotřeby si vybírá vůz. Navíc se od ní v řadě zemí odvíjí daňová zátěž.

P.S.: Flotilové exhalace přepočítané na jednotku produkce, na což tlačí Brusel, to je už o něčem trochu jiném!
Itall

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:No já myslel,že tohle víš a proto tak špekuluješ. :D Nikde není psáno,že je olej 5W30 špatný,ale nesmí být eco,eco,eco. :D Na druhou stranu,do litrového motoru Citroen můžeš nalít 5 druhů oleje od 0W30 až po 15W40,do 1.6 VTI pouze 1,tak praví servisní kniha. :mrgreen: Jinak včera dával jeden kolega užitečný odkaz do "mého" vlákna o normě B71 2290,tam si můžeš hezky porovnat,co Ti přináší olej dle firemní normy výrobce vozu.Povětšinou je to úspora paliva,ovšem za cenu horšího mazání motoru,což Ti ovšem už nikdo neřekne. :wink:
Na faktuře je pouze olej Ford 5W-30. Podrobnosti nevím, ale co jsem našel na netu, tak tedy pravděpodobně Formula F, ACEA A1/B1.
Na úsporu paliva olejem nevěřím, jedině ve srovnání s viskozitou 15W-40 a vyšší, která se zas už skoro nepoužívá. Sice úsporu paliva vyhledávám, ale reálnou, měřitelnou. Ne tohle teoretizování o nižší spotřebě o 1-3%, kdoví jestli a spíše ne :idea: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

Tak moment,já myslel,že jsi vlastníkem P107?Jinak diskuze na téma omaštěných vodiček je zde:
http://www.oleje.cz/forum/vplyv-olejov- ... t5637.html
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Tak moment,já myslel,že jsi vlastníkem P107?Jinak diskuze na téma omaštěných vodiček je zde:
http://www.oleje.cz/forum/vplyv-olejov- ... t5637.html
Jakože do Forda olej Ford, do Peugeota jedině olej Peugeot, do Škody olej Škoda, do Suzuki olej Suzuki... :D Do P107 jsem si olej vždy dodal sám, u Suzuki jsem s tím nechtěl začínat, páč cena za prohlídku byla dost únosná, tedy bylo zřejmé, že olej nebude smrtelně předražený. Tak mi ho tam v servisu dali, prodávají ještě Fordy, tak tedy olej Ford. Zítra budou prodávat třeba něco jiného. Suzuki nemá olej Suzuki, to bude tím. Ale Ford má olej Ford, tak tam mám Castrol :? :P . Doufám, že je to úplně jasné... :roll:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od lengy60 »

A já bloud si myslel,že do Peugeota se lije Total.Takže jestli jsem to správně rozklíčoval,tak máš Suzuku a lijou do motoru olej Ford,což bude zcela jistě pouze přebal od nějakého výrobce.V každém případě bude mít Suzuka určitě doporučený olej s nějakými parametry.Dost mě pobavil slovní obrat smrtelně předražený. :D To mě spíše děsí,když někde vidím např. 5L balení Total Ineo ECS 5W-30 za 700,-Kč :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Hombre »

Colommbo píše:
Hombre píše:...Minulý víkend nalítáno po dálnici 300 km a to na 5000 otáček, byl fofr a nestíhal jsem...
V takovým režimu jsi musel mít těch 300km za hodinu a půl ujetých a celý víkend pro sebe... :P
P.S. Anebo ti nešla zařadit pětka... :mrgreen:
To je tak, když někde jedeš, k vůli tomu něco vezeš, až přijedeš na místo tak to nemáš a zjistíš, že to zůstalo doma v obyváku. Jediná záchrana byla , že se počítalo s dvouhodinovou zastávkou u rodiču, která se proměnila v pekelnou honičku s časem. Za všim je vždy ženská, hlavně že nezapomněla ten svůj loďák se šminkama. :?
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Nadmerna spotreba oleja (Ford)

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Za všim (špatnym) je vždy ženská :!:
:twisted:
Odpovědět