nabíječka,tady baterií

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Gde je problém? :roll:
Problém je v tom, že tohle málokterá řidička pochopí, mj. už proto, že tam není namalovaná "celá silnice" a "jediná správná stopa". Ona totiž obvykle nepochopí např. ani to, že mezi odbočováním doprava a správným průjezdem pravotočivou zatáčkou může být podstatný rozdíl.
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

Takže na internetu to je! To, že to není schopná pochopit není problém internetu, ale její!!!

Takže prosím ty nabíjecí křivky a odkaz nějaký na hodnověrný zdroj, jinak jsou ty tvé teorie jen prachsprostým plácáním. :lol:
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

Naivko, platí, co jsem již napsal:
Návštěvník píše:... Nebo jsi snad z té generace, která se domnívá, že všechno je na internetu? Tedy volně přístupné...
Ovšem pokud disponuješ náležitými prostředky, tady to máš, kochej se:
http://tinyurl.com/qxsfztx

V opačném případě zřejmě vůbec netušíš, co je to ochrana autorských práv!


P.S.: Já k tomu přístup mám, ale porušovat je nebudu.

P.P.S.: V dané stati jsou mnohem zajímavější věci, než je to, co jsem tu zvedl. Např. problematika rekuperace el. energie do trakčních zdrojů, která v reálu vypadá dost jinak, než co ukazují displeje na přístrojovkách soudobých hybridů (třebaže ty dnes nepoužívají olověné akumulátory, situace není o moc růžovější).
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

:roll: :roll: To že se někde něco naučíš a tuto vědomost prezentuješ dál, není porušení autorského zákona. :twisted:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Zatím ne, ale ACTA k tomu spěla :x
FF

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od FF »

...už to speje k tomu, že sa bude dať film (či už doma alebo v kine) pozrieť jedine s krytkou na očiach a molitanom v ušiach - aby si nikomu nemohol vyrozprávať obsah - lebo to je krádež a poškodzovanie autora!!!
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

Jo jo, Já jsem si to myslel. No nic, nechme to být.
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

Vždyť je možno si to koupit: ona stať stojí pouhých 31 USD. Její autor do jejího zpracování vložil jisté úsilí a vynaložil své prostředky. Navíc v dnešní době není nic zadarmo, tak proč ten údiv, že někdo chce alespoň "rekuperovat" to, co ho to stálo.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Další nabíječka do pranice. Je to Filson, viděl jsem ji dnes v Kauflandu (650 Kč, jestli si vzpomínám dobře)
http://www.filson.cz/cs/autodoplnky-fil ... 120ah.html
Lacinější provedení svorek, má taky volitelné režimy, ale detaily už nevím.
jenik

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od jenik »

Doporučuji Optimate 4, klidně i 5 podle vašich kapacit baterií. Mám je mnoho let, desul. program, šetrné nabíjení dle stavu každé baterie, probere i mrtvolu s min. napětím alespoň 2V. Testovací program, udržovací program pro dlouhodobé připojení. Gelovky, olověnky nabije vše :wink:
modus ponens
Příspěvky: 100
Registrován: pát led 15, 2010 0:44

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od modus ponens »

Zdravim,

pred tyzdnom sa mi vybila autobateria na druhom aute v rodine. Auto stalo pocas Vianoc tri tyzdne na ulici, potom 6 tyzdnov denne jazdilo a teraz zase dva tyzdne stalo. Hoci posledny mesiac nemrzlo (tato zima je skor taka chladnejsia jesen), uz som nenastartoval. Zaskocilo ma to, pretoze auto mam 10 rokov a doteraz som akumulator nikdy nedobijal. Prva bateria mi takto "bezudrzbovo" vydrzala 8,5 roka (Yuasa), teraz mam Vartu Silver Dynamic. Prekvapilo ma to preto, ze ta Varta nema este ani 2 roky, zima nebola chladna a v aute som urcite nezabudol vypnut ziadny zo spotrebicov. Vzhladom na to, ze som doteraz nikdy nebol nuteny nabijat, nemal som ani potrebne vybavenie (nabijacka, voltmeter), a tak neviem ani to, ako velmi bola bateria vybita. Info som narychlo zhanal kde-kade a nahodou som kupil aj celkom vychvalovanu Lidl nabijacku (posledny zvyskovy kus v predajni). Az vcera som natrafil na toto vlakno... :oops:
Bateriu som teda doma nabil (normalne, nie rezim vlocka), no po skonceni nabijania mi displej nabijacky ukazoval napatie baterie iba 13,1V (a aj to je asi viac, nez po odpojeni a "vychladnuti"). Po precitani tejto temy viem, ze je to pouzitou charakteristikou nabijania. Teraz ma vsak mrzi, ze tato nabijacka nevie dobit akumulator na 100%. Zvazujem, ze ju vratim a kupim napriklad CTEK MXS 5.0. Chcel by som sa poradit, ci je to dobry napad, ci terajsim "neuplnym" nabijanim nebudem relativne blizko rizika opatovneho vybitia.
Inak, bateria sa nabijala nejakych 20h.

P.S. Prve negativne skusenosti rozsiruju obzory :), a tak sa v tejto suvislosti chcem spytat, aky voltmeter, resp. multimeter odporucate.
Ford S-Max II, 1.5 Ecoboost, 2019
Toyota Avensis T25 Wagon, 2.0 D-4D, 2008
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Ta nabíječka není vychvalovaná, ale ve své cenové hladině nemá konkurenci :idea:
Pro běžné užití stačí, ten CTEK už je jiná liga a nedá se to srovnávat.
Zkontrolujte dobíjecí soustavu, třeba něco zjistíte. Dobrý voltmetr třeba Voltcraft, já jsem spokojený s UNI-T a MASTECHem.
modus ponens
Příspěvky: 100
Registrován: pát led 15, 2010 0:44

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od modus ponens »

Vychvalovana celkom je (aspon co som ja v rychlosti nasiel), a to prave kvoli cene a predpokladu, ze je to opajcnuta Bosch C3. Ale to je jedno, mna zaujima najma to, ci skutocnost, ze nedobija na 100% (len do ca 13V), moze mat z dlhodobeho hladiska nejake vacsie negativa. Ako som pisal, mozem ju vratit - akurat ta CTEK je 4-5x drahsia. Nechcem, aby to vyznelo, ze lacnejsie=lepsie, ale na druhej strane naco priplacat za nieco, co (mozno) pre mna nebude mat vacsi prinos? Preto rada... :wink:
Voltmetre pozriem (nie som kutil-elektrikar), nejaky by sa mi zrejme zisiel. Ake vlastnosti by som mal zohladnovat?
Skontrolovat dobijaciu sustavu = dobijanie alternatorom?
Ford S-Max II, 1.5 Ecoboost, 2019
Toyota Avensis T25 Wagon, 2.0 D-4D, 2008
Návštěvník

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Návštěvník »

modus ponens píše:... mna zaujima najma to, ci skutocnost, ze nedobija na 100% (len do ca 13V), moze mat z dlhodobeho hladiska nejake vacsie negativa. Ako som pisal, mozem ju vratit - akurat ta CTEK je 4-5x drahsia. ...
Z hlediska funkce se tyhle elektronické nabíječky zase až tak moc neliší. Po ukončení nabíjení nabíječku neodpojuj, nech ji připojenou, počkej ještě pár hodin a nech se překvapit (samozřejmě pokud je akumulátor vůbec v pořádku).
modus ponens píše:... Skontrolovat dobijaciu sustavu = dobijanie alternatorom?
Proud bez speciálního měřáku sice nezkontroluješ, ale napětí velmi snadno, což pro potvrzení/vyloučení chyby v pohodě stačí: od cca 1500 ot./min. motoru by nemělo klesat pod 13,8 V a v případě vytočeného motoru naopak přesahovat 14,4 V.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

modus ponens píše:...ci skutocnost, ze nedobija na 100% (len do ca 13V), moze mat z dlhodobeho hladiska nejake vacsie negativa.
A jaké jiné udržovací napětí bys chtěl mít na nabité baterii? Při dobíjení jde napětí skoro na 14,6V.
Naposledy upravil(a) skodovkar dne pon bře 10, 2014 18:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět