Muž, ktorý nás zbavil olova

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Misojogi »

tak dozviem sa konecne nieco o tom olove alebo nie ?
myslel som ze ked je ten clanok chybny tak som to ochotny uznat a ze sem date nejake fakty ako je to naozaj

dozvedel som sa jeden fakt ze jeden z ucastnikov diskusiu sa zucastnil nejakej konferencie o odburani olova
ale to je tak asi vsetko

namiesto toho si tu honite(ako pozde bycha honiti) vlastne ega ako v materskej skolke prisamvacku, ako male deti, myslel som ze som medzi odbornikmi - dve stranky uplne zbytocnej diskusie o nicom ..... prestava ma to baviti
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Pitris »

Olovo je měkký těžký jedovatý kov. A že je jedovatý se snad prokázalo už když z toho dřív dělali vodovodní potrubí. Ale zase "umělo" chránit sedla ventilů, proto se dříve přidávalo do benzinu....
To stejné se stalo třeba s azbestem - byly z něho dříve různé věci, než se zjistilo, že je jedovatý.

Ale když přijde nějaký okolo-jdoucí, tak máš hned "dve stranky uplne zbytocnej diskusie o nicom".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

Souhlasím s kolem jdoucími a spol. Arogantní a povýšené jednání některých přispěvatelů překračovalo všechny slušné meze. Zamyslete se na sebou.
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

Šak je nikdo nenutí aby chodili tadyma
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše: ...Arogantní a povýšené jednání některých přispěvatelů překračovalo všechny slušné meze. Zamyslete se na sebou.
Zkusme si tedy, pánové, nalít čistého vína bez tetraetylolova - lze nějak blíže upřesnit či konkretizovat, kdo a v čem byl (je) na tomto fóru arogantní a povýšen(eck)ý, prosím...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od skodovkar »

Člověk tu chvíli není, jak buduje kapitalismus, a hned je tu bordel :lol:
A taky si myslím, že by mohlo vzniknout vlákno Misojoginy a tam by mohl dávat tyto nevšední odkazy a dalo by se tam neomezeně vykecávat :idea:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Jezevcik »

Colommbo píše:....lze nějak blíže upřesnit či konkretizovat, kdo a v čem byl (je) na tomto fóru arogantní a povýšen(eck)ý, prosím...? :?
Ještě jsi zapomněl na jeden nepěkný povahový rys. Jelikož jezevčík je údajně nejzákeřnějším plemenem v celé psí říši, tak i já - člověk a nositel nevinné přezdívky, musím být také logicky zákeřný.

Jestli se nepletu, tak jsem se za celou dobu zde na fóru k nikomu nechoval tak, abych ho urážel a byl arogantní. Přesto si mě NOP už podruhé za poslední dobu bere do úst. Je z něj cítit zloba a vztek. Asi nemá radostný život.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Pedro »

K tématu-bez komentáře.

Chytrému napověz... ,by řekla teta Kateřina.
Ale jinak,doba je zlá,Kamile...
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

Misojogi píše:tak dozviem sa konecne nieco o tom olove alebo nie ?
myslel som ze ked je ten clanok chybny tak som to ochotny uznat a ze sem date nejake fakty ako je to naozaj

dozvedel som sa jeden fakt ze jeden z ucastnikov diskusiu sa zucastnil nejakej konferencie o odburani olova
ale to je tak asi vsetko
Viz bod II.7. operativní části Vídeňské deklarace z listopadu 1997
(dokument ECE/RCTE/CONF./2/FINAL)
http://documents-dds-ny.un.org/doc/UNDO ... penElement

A co ještě, tedy kromě toho, co zde již zaznělo, chceš vlastně vědět? Já k tomu za sebe mohu dodat jen to, že nahradit můžeš něco, o čem se ví, že to škodí, až když máš čím to nahradit. :idea: A etylalkohol rozhodně nebyl ekvivalentem ani náhradou tetraetylolova v benzínu pro motory tehdejší, nikoli příliš vzdálené doby.

Je to úplně ten samý případ, jako kdybys chtěl dnes nahradit individuální automobilovou dopravu, která nepochybně škodí, něčím, co neškodí. :idea: :idea:
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:K tématu-bez komentáře.

Chytrému napověz... ,by řekla teta Kateřina.
Ale jinak,doba je zlá,Kamile...
K tématu jsem se již dostatečně vyjádřil, tak snad ještě k té zlé době.

Dnešní školství, tedy zejména jeho první dva stupně, základní a střední, produkují snadno manipulovatelné zákazníky, kteří i pod vlivem marketingového tlaku podléhají zkratkovitému myšlení. Tedy přesvědčení, že když něco málo vím, tak jsem s využitím zkratky schopen rychle (rychleji než ti, kdož zkratku neuplatňují), pochopit i složité jevy a problémy. Že přitom postrádají schopnost vidět věci v souvislostech a uplatňovat kritické myšlení, to jim jaksi uniká. Ostatně není v zájmu těch, kdož společnost ovládají, aby tomu bylo jinak. No a explicitní upozornění, že jsou jaksi mimo, pak logicky vnímají jako vlastní ponižování. "Zkratka přece musí být receptem na všechno", vždyť když je to tak prosté (pochopit), tak to musí být pravda. A i kdyby to pravda nebyla, tak to stejně není důležité, poněvadž nejdůležitější je "vlastní názor".

Názorný příklad? Třeba hned ten z daného vlákna: jestliže něco obsahuje uhlík, vodík a kyslík, tak při spalování toho "něco" nemůže vzniknout nic jiného než voda a kysličník uhličitý. Jak jednochuché a logické, přímo dokonalá zkratka. :(
skodovkar píše:... A taky si myslím, že by mohlo vzniknout vlákno Misojoginy a tam by mohl dávat tyto nevšední odkazy a dalo by se tam neomezeně vykecávat :idea:
No a do třetice: tou nejnebezpečnější zkratkou dnešní doby je přesvědčení, že všechno lze najít na netu, že strýček google všechno ví a zná. Tak např. dnes ráno jsem zjistil, že mnou včera večer vložený odkaz na závěrečný dokument z oné vídeňské konference jaksi nefunguje. Přitom nejde o žádný klasifikovaný dokument uložený v chráněné zóně a navíc všechna potřebná vodítka k jeho dohledání a stažení jsou k dispozici. Tak schválně, Miso, dokážeš se k němu dostat? Pokud ne, pak to třeba přispěje k tvému poznání, že jen tak brouzdat po netu "při hledání pravdy" fakt nemá valného smyslu. :idea:
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:... Jelikož jezevčík je údajně nejzákeřnějším plemenem v celé psí říši, tak i já - člověk a nositel nevinné přezdívky, musím být také logicky zákeřný. ...
Je všeobecně známo, že lidé si pořizují plemeno psa určitých charakteristických vlastností (označuji to právě takto, poněvadž ještě nedávno byl pes považován za věc) odpovídající charakteru páníčka. Tedy lze snadno a nade vší pochybnost učinit právě takový závěr, jaký jsem shora odcitoval. Další zkratka! :cry:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Misojogi »

Návštěvník píše:
skodovkar píše: Tak např. dnes ráno jsem zjistil, že mnou včera večer vložený odkaz na závěrečný dokument z oné vídeňské konference jaksi nefunguje. Přitom nejde o žádný klasifikovaný dokument uložený v chráněné zóně a navíc všechna potřebná vodítka k jeho dohledání a stažení jsou k dispozici. Tak schválně, Miso, dokážeš se k němu dostat? Pokud ne, pak to třeba přispěje k tvému poznání, že jen tak brouzdat po netu "při hledání pravdy" fakt nemá valného smyslu. :idea:
toto je vysledok
There is an end-user problem. If you have reached this site from a web link,
- Through your internet options, adjust your privacy settings to allow cookies or
- Check your security settings and make sure this site has not been blocked or
- You are probably using a very slow link that may not work well with this application.
Otherwise you have reached this site through unauthorized means.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

No vidíš, nedokázal ses k tomu dokumentu dostat, přestože máš všechny potřebné vstupní údaje. Jinými slovy, různé kraviny najít umíš, ale to podstatné ne, třebaže jsi dostal vodítko. Co více k tomu dodat? :( Snad jen to, že ani tu citaci nezvládáš udělat korektně: fakt netuším, kde jsi vzal toho skodovkare... :shock:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Pedro »

Ještě že nemusím řešit věci podobné. Těch co mě nazajímají a přesto musim,je i tak dost :cry:
Mě chybějící olovo způsobilo problémy s tím,že se muselo nějak nahtradit,v palivu. Škodilo mi v tom,že mi to přidělávalo práci,nejen s vysvětlováním tupým ovladačům,že to skutečně je do jejich plecháče nutno.
Dnes je mi to fuk,v palivu jsou jiné srágory.
Takže -bylo nebylo jedno volovo...
Třešně u silnice jsem stejně požíral a zatim dejchám...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Je všeobecně známo, že lidé si pořizují plemeno psa určitých charakteristických vlastností (označuji to právě takto, poněvadž ještě nedávno byl pes považován za věc) odpovídající charakteru páníčka. Tedy lze snadno a nade vší pochybnost učinit právě takový závěr, jaký jsem shora odcitoval. Další zkratka! :cry:
Obdivuji tě jak lehce a bez znalosti dotyčného dokážeš někoho otipovat :( Právě proto jsem napsal přijeď na sraz. A uvidíš. Ale asi máš strach, protože já být jezevčíkem, asi tě kousnu do zadele, ale Jezevcik - jak ho na rozdíl od tebe znám - by ti spíš podal ruku. Nevím kde se v tobě bere ta zloba.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět