Muž, ktorý nás zbavil olova

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Jezevcik »

Vypadá to, že nás ten ctihodný muž zbavit olova a s ním spojených vedlejších účinků, úplně nedokázal.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Pitris »

To se to kecá a uráží, když je někdo schovaný za závoj anonymity.
Ale aby přijeli Kolem-jdoucí Návštěvník-ové na sraz a řekli to tam veřejně, to ne. To se bojí.
Chudáci, kterých je mi líto.... :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše: Chudáci, kterých je mi líto.... :(
Mně jich není líto, lítost jim nepomůže. Jim pomůže jediná věc - nechodit sem.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Colommbo »

Mně je jen trošku líto, pane Kolem-jdoucí a pane Návštěvníku, že nejste registrovaní, rád bych si přečetl i jiné vaše příspěvky... A admin má možná pravdu, chlapi, vážně - přijeďte pobejt, pokecáme a uvidíme, kdo je (nej)větší chytrolín... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Kolem-jdoucí

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Kolem-jdoucí »

Je to marný,
je to marný,
...
je to marný!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Colommbo »

Ano.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

Citace z onoho článku:
"Alkohol má obrovské výhody a minimálne nevýhody. Je dostupný, nezanecháva žiadne splodiny, zvyšuje kompresiu a výkon. O dva mesiace našiel ďalšiu látku s podobnými vlastnosťami: tetraetylolovo. Rozdiel medzi nimi bol ten, že alkohol sa nedal patentovať, pretože ho doma vyrábal každý farmár pri pálení whisky. Tetraetylolovo, naopak, sľubovalo výlučné zisky vlastníkovi patentu."

Jednak bych se rád dozvěděl, jakým že to zázračným způsobem alkohol "nezanecháva žiadne splodiny, zvyšuje kompresiu a výkon", a dále jako pamětník připomínám dnešní generaci, že tetraetylovo se nepřidávalo do benzínu jen jako antidetonační přísada, ale zejména kvůli ochraně ventilových sedel. Ostatně "zrušení" olovnatého benzínu umožnila až vkládaná ventilová sedla z tvrdokovu/ze spékaných karbidů. Jinými slovy, celý článek je myšlenkově postaven na nedostatečné znalosti problematiky a/nebo je záměrně zavádějící.
miki

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od miki »

a aké splodiny by mal alkohol zanechávať? Obsahuje len C - uhlík, H - vodík a O- kyslík... takže pri horení vznikne CO2 a H20 ....
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:a aké splodiny by mal alkohol zanechávať? Obsahuje len C - uhlík, H - vodík a O- kyslík... takže pri horení vznikne CO2 a H20 ....
Zajímavá úvaha! :wink: Akorát že benzín (bez aditiv) v zásadě neobsahuje rovněž nic jiného "len C - uhlík, H - vodík a O- kyslík", tedy "pri horení vznikne CO2 a H20". :mrgreen:
miki

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od miki »

... a ten CO2 a H2O to je to isté čo vydyCHUJEME do atmosféry aj my...
miki

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od miki »

Návštěvník píše:
miki píše:a aké splodiny by mal alkohol zanechávať? Obsahuje len C - uhlík, H - vodík a O- kyslík... takže pri horení vznikne CO2 a H20 ....
Zajímavá úvaha! :wink: Akorát že benzín (bez aditiv) v zásadě neobsahuje rovněž nic jiného "len C - uhlík, H - vodík a O- kyslík", tedy "pri horení vznikne CO2 a H20". :mrgreen:
... júúj aký geniálny pohľad na vec... tak navrhnite celému priemyslu nech tie aditíva nedávajú a netreba ani katalyzátory a môžeme z výfukov pekne inhalovať....
Asi vám uniklo že to "OLOVO" asi nebolo neškodné ako je ten etanol...
miki

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od miki »

a vaša ropa-benzín je bez síry?
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:... Asi vám uniklo že to "OLOVO" asi nebolo neškodné ako je ten etanol...
No a vám nejspíše uniklo, že do procesu spalování vstupuje takový faktor, jakým je vzduch. A ten obsahuje z větší části N - dusík, a odtud mj. velmi škodící NOx, o HC (hydrokarbonech) a jedovatých sloučeninách uhlíku s kyslíkem (teď nenarážím zrovna na CO2) ani nemluvě. Tedy se ptám, kde že je ta čistota a neškodnost alkoholu (aniž bych to srovnával s olovem)?
Návštěvník

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od Návštěvník »

miki píše:a vaša ropa-benzín je bez síry?
Doporučil bych zjistit si, kolik činí dle současně platné normy max. přípustný obsah síry s automobilovém benzínu.
NOP

Re: Muž, ktorý nás zbavil olova

Příspěvek od NOP »

Návštěvník píše: Proboha :shock: co jsi to napsal :wink: Někteří tzv. "OLEJÁŘI" jsou tu něco na způsob posvátné indické krávy (interní pracovní zkratka PIK). Zadrž dech a zlehka našlapuj, protože pomni, oni jsou prostě nedotknutelní.
Nó, mám-li být upřímný, docela jsem se pobavil a než jsem se “propracoval na druhou stranu, očekával jsem přesně to, co nastalo. Takže, když se nepodepsal onen “návštěvník - autor” (a já se mu třeba tolik ani nedivím), tak se podepíši alespoň já. Budete moci adresně zesměšňovat, urážet apod., jak je to tady ostatně zvykem. A ano, to je možná dostatečný důvod pro někoho, aby se nepodepsal, alias chudáka, kterého je Ti Pitrisi líto.
Pitris píše:To se to kecá a uráží, když je někdo schovaný za závoj anonymity. Chudáci, kterých je mi líto.... :(
Colommbo píše:Mně je jen trošku líto, pane Kolem-jdoucí a pane Návštěvníku, že nejste registrovaní, rád bych si přečetl i jiné vaše příspěvky... …uvidíme, kdo je (nej)větší chytrolín... :)
Nebo také kdo je největší hlupák. Ono to v životě prostě není jenom o tom, kdo co napíše na nějakém zaolejovaném fóru, že ano.
Jezevcik píše:
Pitris píše: Chudáci, kterých je mi líto.... :(
Mně jich není líto, lítost jim nepomůže. Jim pomůže jediná věc - nechodit sem.
No Jezevčíku, Ty by jsi se měl jmenovat jinak, třeba brazilská fila, bandog apod., prostě “pes silák” . Jestli pak víš, že jezevčíci jsou ti nejzákeřnější v psím světě? Ale to jen tak na okraj. S Tebou naprosto souhlasím. Nechodit sem. Je to prostě nefér, když jste si to tak hezky zprivatizovali. A tak sem prostě již delší dobu nechodím. Dnes jsem po hóóódně dlouhé době udělal vyjímku a vůbec toho nelituji. Dobře jsem se pobavil. Ano, začínám se opakovat, a to je znamení skočit. Odpovídat mi nemusíte, stejně to číst nebudu. Takže snad něco pro obecenstvo. Jó, a moc se omlouvám, že se chovám podobně - zesměšňuji a jsem asi protivný. Ono to sem tak nějak patří. Hezký den.
Odpovědět