motorovy olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bloke

Re: motorovy olej

Příspěvek od bloke »

Ani sa nečudujem, že prvýraz, aj keď majú mrte široký sortiment, tak ani na nemeckých fórach či stránkach, sa o ňom vela nedozvieme - takmer nič. Pritom tam bola iste smerovaná poznámka o dôvere po desaťročia.
Je to vraj "rodinná firma", tak asi preto je z kategórie málo známych (malé objemy výroby - obraty? - Nižšia cena, minimum reklamy akéhokolvek druhu?). Ale zas na stránkach Daimler AG/Mercedes Benz ho majú v rôznych zoznamoch vedený (taký Carlson-Filson, už nikoliv).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pitris »

bloke píše:....olej Classic Meduna....
jerome píše:....Ja ten olej vidim prvy x 8)
....aj ja :mrgreen: Možná je dobrý, možná se těší velké důvěře, možná je známý, možná funguje, možná.... :?:
Ale nevidím důvod proč to zkoušet když se dají ve stejné cenové relaci koupit oleje opravdu prověřené.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: motorovy olej

Příspěvek od bloke »

Trocha som dúfal, že tu sa niekto so skúsenosťou nájde, keď je olej Classic v ČR už desiaty rok v predaji (Své pevné místo a zastoupení má od roku 2007 také v České republice. ), no ale asi nič.
Dokonca aj ten náš predajca má v tom dobrý hokej, presne okopírované z e-mailu: "Nový Olej Made in Cech Republik :mrgreen: - Motorový olej CLASSIC Meduna PT 1040 10W40 5L..."

Výrobca vyzeral dobre (šírka výrobnej ponuky ma takmer ohromila), cena tiež, ale bez odozvy to asi tiež skúšať nebudem (aj ich technické listy, na rozdiel od bezpečnostných, sú na menšiu pátračku), radšej v rovnakej cenovke nabudúce prvýraz vyskúšam značku Mannol.
Keď som sa trocha dnes preberal nemeckými stránkami aj akože testov, všimol som si zaujímavosť, že taký Liqui Moly tam s jeho "reprezentantami" aspoň v dvoch prípadoch lízal tuším úplné bodové dno..
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorovy olej

Příspěvek od jerome »

Tak moze byt kopec znaciek o ktorych ani netusime a mozno kvalitativne na rovnakej urovni jak bezne znacky ak nie aj lepsie ;)
Zajtra behnem Bedovi pre Racing. Maju posl.zasoby a popravde s tym olejom som bol mimoriadne spokojny ;)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pitris »

jerome píše:Zajtra behnem Bedovi pre Racing. Maju posl.zasoby a popravde s tym olejom som bol mimoriadne spokojny ;)
....aj ja :wink:
Mogul Racing - mám ho doma koupeno 20litrů....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pandora »

To ja se pouze chystam na 4 litrovky Extreme 5W40 A3 z oleje.cz v Praze.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorovy olej

Příspěvek od jerome »

ELF Evolution otestovany aj na dialnici a preto, ze je o chlp viskoznejsi, motor isiel jak sepot kvetin oproti Liqui Moly 10W40 :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: motorovy olej

Příspěvek od Colommbo »

Už se tu psalo několikráte, že některý olej si s motorem prostě více "sedne" než jiný téže viskozity. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorovy olej

Příspěvek od jerome »

Jo jo aj ked sa to papierovo nezda je to tak :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: motorovy olej

Příspěvek od Fahrer »

jerome píše:Již po desetiletí jsou maziva značky CLASSIC pojmem a u zákazníků se těší velké důvěře...
Ja ten olej vidim prvy x 8)
Přesně to mě napadlo. :D
bloke

Re: motorovy olej

Příspěvek od bloke »

A to mu ešte niekde uvádzajú, že je vyrobený v Českej republike... žeby stratil pri tej neznámosti aspoň pomyselnú výhodu Made in Germany - pri dodávkach pre náš trh? Ale cena je teraz fakt günstig: Obrázek
bloke

Re: motorovy olej

Příspěvek od bloke »

Pozrel som si lepšie tú fotku, na nej majú olej Classic Meduna s označením Made in Germany, a v reklame nad ním "CS line", čo aj na ich stránkach označujú ako Made in Czech Republic, no čeké motorové oleje tam stále nespomínajú (len provozní kapaliny, maziva)...
každopádne aj keby bol tento predávaný olej nemecký (=to je tá ich dlhoročná "značka" a tradícia), stále by som uprednostnil iné oleje, keďže chýbajúce technické listy (data sheets) asi u zvedavejšieho zákazníka velkú dôveru nevzbudia. V podstate sú ich TBN, či Viskozitné indexy nevypátratelné.

Ak tu ide o olej vyrábaný v ČR, tak už tým duplom by vzrástla moja pochybnosť (prečo nie "ten" nemecký, kto ho v ČR vyrába atď) - už by som rovno skôr kúpil český Carlson (so známymi technickými listami, údajmi).
Neviem čo tak zahmlievajú /mlžia, keď stále môže ísť o kvalitné oleje :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorovy olej

Příspěvek od jerome »

Nema zmysle riesit take drobnosti ci je nemecky alebo cesky. Teraz aj na znackove supnu made in EU alebo E.C. a vybavene. Oj.bavaju nas jak chcu :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
bloke

Re: motorovy olej

Příspěvek od bloke »

veď viem :) , tu to beriem z konkrétneho prípadu, že Olej Classic má byť nejaká tradičná rodinná firma/ výroba v Nemecku, chvália sa aj prvorafinátmi, no ani po 10 rokoch predaja v ČR o nich takmer nikto nevie, nikde nemajú technické listy, len bezpečnostné; a zrazu by mali nejakú množstevne mikroskopickú výrobu motorových olejov (= Meduna) produkovať v ČR... a ešte s neznámejším rodokmeňom/parametrami, než keď ho ponúkali z DE. Jednoducho nerozumiem obchodnému zámeru zastúpenia pre CZ a SR :shock:
Ich olej by som aj bez TL vyskúšal za predpokladu, ak by som menil 2-3-5x ročne, no pri mojom 1x, sa nemá šancu prebojovať do výberu.
Odpovědět