motorovy olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: motorovy olej

Příspěvek od skodovkar »

Pitris píše:Multivalvulas
Prodejně úspěšnější by mohl být Multivulvalas, alespoň u renoltářů by to byl hit!
Tom@k

Re: motorovy olej

Příspěvek od Tom@k »

10W 40 trefa, ale 5w 40 mám elite evolution... :D jinak bohužel u Alhambry dolévám po 5000 1L oleje :cry: ...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pitris »

Tom@k píše:....do motorů s těmito specifikacemi VW 505.01....
Jestli jsem pochopil správně tak Alhambra je TDi-PD (čerpadlo-tryska). Tam je potřeba olej VW505.01 :!: Repsol Elite Evolution 5w40 má pouze VW505.00 - špatná norma :oops: Ta vyšší spotřeba oleje může být zapříčiněna i tím, a může se vydírat/přidírat vačkový hřídel.... 505.01 je aditivovaná na vyšší tlaky !
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: motorovy olej

Příspěvek od e1H »

Příspěvek byl smazán.

Pokud chcete rozumně diskutovat o autech a motorech koncernu VW, neztrácejte tady čas, a navštivte příslušné diskusní fórum dané značky.

SKODAHOME.cz, VWCLUB CZECH REPUBLIC, VWCLUB SLOVAKIA, ŠKODA-FORUM, Seat-Club Czech Rep., SEAT Club Slovakia, Audi Club International Slovensko, audiklub.cz
Naposledy upravil(a) e1H dne pon bře 27, 2017 1:31, celkem upraveno 1 x.
Tom@k

Re: motorovy olej

Příspěvek od Tom@k »

Pitris píše:
Tom@k píše:....do motorů s těmito specifikacemi VW 505.01....
Jestli jsem pochopil správně tak Alhambra je TDi-PD (čerpadlo-tryska). Tam je potřeba olej VW505.01 :!: Repsol Elite Evolution 5w40 má pouze VW505.00 - špatná norma :oops: Ta vyšší spotřeba oleje může být zapříčiněna i tím, a může se vydírat/přidírat vačkový hřídel.... 505.01 je aditivovaná na vyšší tlaky !

Pokud jsem se dobře dočetl, tak evolution má tyto normy :
Specifikace:

ACEA A3/B3-04, A3/B4-04, C3
API SN/CF
MB 229.31
VW 502.00/505.00/505.01
BMW LL-04
PORSCHE A40
RENAULT RN0700, RN0710
FORD WSS-M2C917-A
Tak doufám, že v pořádku. Auto sem koupi se stavem 140000, nyní je tam 200000, ale bůh ví kolik bylo odepsáno....100-150 tisíc Km? nikdo neví spotřeba asi v množství nalítaných kilometrů... :(
:wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pitris »

Jestli se bavíme o stejném oleji, tak má jen VW505.00 http://www.repsoloil.com.my/wp-content/ ... N-5W40.pdf
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tom@k

Re: motorovy olej

Příspěvek od Tom@k »

:D v pohodě, koukám, že na každé stránce mají něco jiného, ale na kanystru mám správnou specifikaci a zde je také : http://www.repsoloil.com.my/products/pa ... tion-5w40/

Možná to tam jen opoměli dát do toho pdfka :D

on by měl být o něco lepší než již zmíněný http://www.oleje.cz/p/repsol-elite-505- ... 0-5-l--723 dle ceny i dle slov mého prodejce, ale hlavně, že to splňuje..... :wink:
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: motorovy olej

Příspěvek od Fahrer »

Chtěl bych se zeptat, jaký olej byste mi doporučili. Doposavad jsem používal různé oleje. Párkrát Castrol, ale většinou Mobil a Aral. To proto, že předepsaná výměna je po 20t.km, ale já ho měnil po 10t. Takže každou lichou výměnu jsem si udělal sám a každou sudou jel na předepsaný servis. Tam pak docházelo k lehké disharmonii. I když na autě NENÍ dpf, tak tam zásadně dávali oleje 0w30 s nízkým obsahem síry. Já naopak požadoval spíš 10W40. Naštěstí nám to trošku srovnala roční období, protože jejich olej vycházel na zimu a můj na léto. Po konci záruky pak auto dostalo čip, lehce jsme zvedli výkon a zůstali u zkrácených výměn.
Proto k věci. Manuál hovoří takto : „Use SAE 0W-40 Diesel Engine Oils confirming to API (American Petroleum Institute) Quality CI-4 or CJ-4. For countries that use the ACEA European Oil Categories for Service Fill Oils, use engine oils meeting the requirements of ACEA C3 and approved to MB 229.31 or MB 229.51“. A doporučuje olej Mopar 0w40, objednací číslo 05127394AA. Když jsem prohnal obj.číslo googlem, tak na mě vybafl Mobil 1 0W40. Naposledy jsem proto myslím použil Mobil 1 ESP Formula M 5W-40. Na ten ale teď nikde nemůžu narazit a různé mazací plány mě odkazují buď na olej pro dpf nebo na originál. :roll:
e1H

Re: motorovy olej

Příspěvek od e1H »

Pri tom Mobile to treba upresniť, 0W-40-ok je viac. To čo ty potrebuješ je Mobil 1™ ESP 0W-40. Je to ACEA C3-ka, MB 229.31 a tiež aj MB 229.51. Druhá, ešte lepšia možnosť je Millers Oils XF LONGLIFE 0w40 (ACEA C3-10, MB 229.51). A ak by si ani jeden z týchto olejov nezohnal, tak potom ešte môžeš použiť Castrol EDGE 0W-40, prípadne ten istý olej pod značkou Aralu alebo BP.

P.s.: Teraz čítam tvoj príspevok ešte raz a to DPF mi nejak uniklo. Ak je olej ACEA C3 predpísaný napriek tomu, že z výroby nemá DPF, tak sa toho predpisu drž. Asi na to majú nejaký dôvod. Ak to DPF si vybral ty, tak ACEA C3 môžeš ignorovať, ale neviem, či nájdeš nejaký olej ktorý popri MB 229.31 a MB 229.51 schváleniam bude bez C3-ky. Ja som takto narýchlo žiaden s danou viskozitou nenašiel, a nakoľko je MB 229.51 jedno aktuálne najvyššie existujúce schválenie popri VW 504.00/507.00, moc by som neexperimentoval s olejmi ktoré ho nemajú.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: motorovy olej

Příspěvek od Fahrer »

Ahoj, dík za odpověď. DPF jsem nevyndával. Auta se pro Evropu dodávala ve dvou verzích podle země určení. U nás byl filtr na přání :) a za přípatek :D , např. italové ho měli od začatku všichni a němci od určitého roku. K mému motoru jsem našel ještě tyhle Info. For vehicles equipped with a Diesel Particulate Filter (DPF), 5W–30 ESP fully synthetic, low ash oil that meets DaimlerChrysler Material Standard MS-11106 must be used.
For vehicles not equipped with a DPF, 0W-40 ESP fully synthetic oil that meets Daimler Chrysler Material Standard MS-10725 may be used.
A i na základě toho udělal takovýhle výběr. Mobil 1 European Car Formula 0W-40 , Mobil 1 ESP Formula M 5W-40 , Aral SuperTronic 0W-40 , Castrol EDGE RS Formule SAE 0W-40, Valvoline SynPower MST 5W-40, možná i něaký Liqui Moly. Ten Millers o kterém se tu dost debatuje, mi připadá poněkud exotický. Proto spíš jen potřebuji nakopnout správným směrem, abych nevybral olej, který bude zase za půl roku nedostupný, a já opět nepřebíral různé možnosti.
Zkusím tedy spojit tenhle svůj výběr plus tvé doporučení a proženu ho e-shopy, abych zjistil dostupnost.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorovy olej

Příspěvek od Pitris »

Pokud potřebuješ "ACEA C3 and approved to MB 229.31 or MB 229.51" tak bych dlouho neváhal a šel do toho Millerse - buď EE s nanosložkou http://www.millersoils.cz/393--ee-longlife-5w40.html nebo XF 5w40 http://www.millersoils.cz/383--xf-longlife-5w40.html nebo 0w40 http://www.millersoils.cz/382--xf-longlife-0w40.html Jsou už C3-10 a není to "exotická", ale anglická firma s tradicí delší jak 125 let a patřící mezi špičkové výrobce (jejich triestery a použití nanosložky výrazně posunuly kvalitu olejů).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: motorovy olej

Příspěvek od e1H »

Ten Millers sa síce nepredáva na každom rohu, a nie je tak známy, ale exotika to zase nie je. Vzhľadom na to, že zatiaľ iba Millers Oils robí svoje oleje už podľa novšieho a prísnejšieho ACEA C3-10 (tj. z štandard z roku 2010), pri výbere by som určite uprednostnil ich oleje.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: motorovy olej

Příspěvek od Fahrer »

Jj, tou exotikou jsem myslel pouze omezenou dostupnost. :oops:
e1H

Re: motorovy olej

Příspěvek od e1H »

http://www.millersoils.cz/22--motorove-oleje.html :)

A myslím si, že ak pekne požiadaš, tak tie vyššie uvedené viskozity ti bez problémov objednajú aj v miestnom eshope (oleje od Millers Oils majú v ponuke aj tu, len nie sú tam všetky).
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: motorovy olej

Příspěvek od Fahrer »

Dík. Všechno co tu bylo řečeno si ještě utřídím, srovnám do tabulky a přeberu. Vidím, že většina olejů od MO má v názvu Longlife. Tak nevím, jestli tu nezaniklo, že olej měním po 10 t.km.
Odpovědět