motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od lefort »

Tak mi ještě před zakoupením změnili recepturu mnou vybraného oleje RCS racing 5W40. https://www.ravenol-shop.de/motoroel/5w ... w40-racing
Píší, že obsahuje zákl. oleje sk. V a velký podíl PAO + aditiva na bázi wolframu a molybdenu pro snížení opotřebení motoru. To vypadá velmi dobře. Nyní možná hloupá otázka - nemůžu motoru, potažmo turbu v mé Fiestě, konstruovanému na použití oleje se sníženou HTHS "ublížit" použitím výše zmíněného oleje? HTHS má 4,26 a viskozitu při 40°C přes 90 mm2/s. Myslím si, že se nic nestane, ale pro jistotu píšu. Díky.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

HTHS 4,26 je na 5w40 dost vysoké, ale pokud jí budeš dávat hašte tak není důvod ho nepoužít.... Zajeto už máš, ne ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od lefort »

Ano, už po záběhu.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Jen poznámka na okraj - aditiva na bázi wolframu se aktivují při vyšší teplotě, než aditiva na bázi molybdenu. Takže ty oleje Ravenol Rxx, které se chlubí wolframem a nezmiňují molybden budou vynikající, pokud se jezdí delší trasy, kde se motor slušně zahřeje. Na poskakování do práce/z práce budou lepší oleje s molybdenem.
(Zatím vycházím z domněnky, že dosažení aktivační teploty nestačí jen jednou, ale že je potřeba při každé jízdě. To by mohlo vysvětlit, proč je wolframová aditivace pouze u řady "Racing", kde se nepředpokládá, že by motor odjezdil významnou část provozu studený.)
----
Když jsem si srovnal složení Ravenol SSL 0w-40 a Mobil 1 FS 0w-40, tak se mi zdá, že Mobil 1 má o něco lepší aditivační balíček (mj. podstatně víc Molybdenu).
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od lefort »

lefort píše:...obsahuje zákl. oleje sk. V a velký podíl PAO + aditiva na bázi wolframu a molybdenu pro snížení opotřebení motoru
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Shi píše:... ty oleje Ravenol Rxx, které se chlubí wolframem a nezmiňují molybden ...
Vím, že u nové receptury RCS racing 5W40 Ravenol zmiňuje obě, ale to je až u této nové receptury. Mám pocit, že to je z Racing řady taky zatím jediný, který to tak má. Já jsem původně pošilhával po Rxx 5w-30 a tam po molybdenu není ani zmínka, tak si zatím nechám zajít chuť. Oleje budu nakupovat až po vánocích, tak buď se do té doby něco zajímavého v xw-30 objeví a nebo budu váhat mezi RCS 5w-40 a Mobil FS 0w-40.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od PavelRS »

Když je ten Štědrý den tak na odpověď klidně počkám po Vánocích. :lol:

Ale dotaz. Četl jsem už na podzim o tom Ravenolu a poslední týden taky. Hlavně mě zaujal RCS 5W-40. Podle parametrů je, jak říká Pitris - "echt gold" olej. Bavili jste se o o použití, je to racing olej, ale na běžnou jízdu by s ním problém nebyl, respektive fungoval by i normálních jízdních podmínek, ne? Měl by obsahovat i aditiva, která působí i mimo vysokou teplotu a tudíž zátěž, jestli si dobře pamatuji..

Hodnoty HTHS, viskozita při 100°C je parádní. Stejně tak TBN.

Tenhle olej navíc strčí asi všechny ty firemní normy do kapsy jak nic. Můj horký kandidát do motoru, když zůstanu u 5W-40. :oops: 8)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Pavle, pokud vyměníš oil po osmi tkm tak je jedno jestli Millers CFS, Yacco Galaxie nebo Ravenol RCS 8)
A asi jen o několik procent horší by byla ochrana motoru při nezávodním provozu i s "obyčejným" třeba Sunocem 5w40 nebo 5w50 bo to nej je včasná výměna....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od PavelRS »

Pitris.

Jasná, včasná výměna, to je u mě základ. Co jsem to koupil, jak už jsem několikrát psal. Výměna 3 krát po 3500 km. Po první navíc vana dole a čištěný sací koš + víko ventilů.

Teď tam mám 4500 km MaxLife (podruhé), začátkem ledna půjde ven, vypláchnu to nějakým obyčejným olejem a pak max 7-8 tisíc km výměny. :wink:

Čtu fórum poctivě a snažím se čerpat info až pak psát. :wink:

Ravenol RCS mě zaujal hlavně parametry, na 40ku olej je parádní viz. HTHS, TBN atd..

A v dubnu se ukážu na srazu. :wink:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

PavelRS píše:Ravenol RCS mě zaujal hlavně parametry, na 40ku olej je parádní viz. HTHS, TBN atd....
Tak ho klidně použij :wink: Vyzkúšaj :mrgreen: HTHS-kem se blíží "padesátkám"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NOVON »

Neco drazsiho nez ten Ravenol by nebylo?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pedro »

Pouzil jsem ho letos na dovcu. V 15-50. Na dlouhe cesty, bezvaoil. Kdyz jsem si rikal, maj zastoupeni v Phe, muzu se pro nej stavit, budu ho brat. A ze si vezmu i na zimu 5-40.
Behem ty doby pekelne zdrazily. Na ty my km najezdy, je nesmysl davat ho. Vratil jsem se ke "konfekci".
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Tady jsou ceny (některých) Ravenolů lidovější :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pedro »

Vim Jarku, psals mi to. Ja v lete bral 15-50. 175/L. Budiz. Pred tim a potom jsem mel Total QR 10-50. 145/L. Tak nejak jsem zjistil, ze oleje, ktere nemaji normy, zejmena W, funguji v motoru, i na tech par tkm, nejlip. Je to asi jen pocit. Ten Total ma jen n. Subaru.
A pouzity Ravenol taky W, MB, FIAT nemel. MEx 5-50 tusim ze taky normy nema a je SL. Proto asi tak funguje.
Ale je to jen o pocitu, okolnich vlivech..., stejne jako na palivech poznam jen antidetonacni schopnosti. Snad jedine u MOLu, se mi zdalo, ze je neco hur. Tak tam neberu. Jo, kadim mimo misu.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od PavelRS »

No já sledoval tu diskuzi o něm a zatím do 5W-50 nepůjdu. Ta verze RSC ve 40ce je vážně suprová co se týče parametrů. Přiznám se, jsem trošku posera asi a tak mě lehce se.., že nemá normy. Ale když se kouknu na jiné oleje od konkurence, které mají VW 502, tak parametry mají leckdy horší, čili tady hlodajícího červíčka potlačím.. :P

Pedro: Já dával vždy jenom oleje s normou VW, tvá slova, že fungují lépe (bez norem) mě těší. :wink:

Chci se vás rovnou bando zeptat, všichni preferujete starší API, tedy ne SN, ale SL, SM (To má RCS), je to kvůli tomu, že ty starší API neřeší tolik úsporu paliva a eko?

Pitris: Ano, HTHS je suprová, a na mé popojíždění si myslím by byl i vhodný kvůli TBN. I když já min. 15 km jedu vždy to se to zahřeje a pak po městě když někam jedu už startuji ohřátý motor.

Jinak včera jsem si zajezdil s RS, dal jsem jí za uši, drahá půlka mi nahrála zrychlení na dvojku a trojku, tak můžu v topicu o RS hodit odkazy na videa, kdyby Vás zajímalo, jak to jede po těch letech, i když je to teda pouze záznam budíků :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Odpovědět