Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Zlou

Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Zlou »

Dobrý den.
Přečetl jsem snad vše, co jsem našel, ale stejně nevím, co vybrat. Mám trošku poupravený Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm (je tam toho jinak dost). Jezdím cca 8000 km ročně, většinou je to hodně krátká cesta typu RD - 2km do školy - 6 km práce a pak zase zpět. Režim studený motor, takže klidná jízda bez vytáčení. Asi tak 1/4 jsou delší cesty. Občas ale po zahřátí rád motor proženu k omezovači 7000 ot, nějaké ty letní sprinty, občasné blbnutí. Auto pro radost, i když je to MPV.
Dva roky zpět jsem používal Millerse 5W-30 EE long Life Eco (snad jsem to nespletl). S výkonem jsem ale letos pohnul a tak by to asi chtělo něco viskozitnějšího? Na Volvo fóru hodně doporučují Mobil 1 5W-50 Peak Life. Stojí polovinu, co Millers. Samozřejmě vím o Millersu 5W-40 NT, ale je ta cena adekvátní? Není lepší ten Mobil 1 a zbytek projezdit?
Co by jste mi poradili, prosím?
Děkuji
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od jerome »

Jazdis 8000 rocne a ak menis olej raz za rok co by bolo v pripade tvojich jazd opodstatnene podla mna tam staci ten lacnejsi olej. Pri vacsom najazde a castejsom slapani na krk by nebol zly ani ten Millers lebo by si ho poriadne vyuzil ale takto... :?: :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od kornel »

Tvoj spôsob prevádzkovania toho vozidla je celkom zaujimavý.. na jednej strane s tým jazdíš hlavne veľmi krátke trasy, kde býva olejová náplň dosť rýchlo degradovaná a kontaminovaná palivom a kondenzátom.. a na strane druhej takýto degradovaný olej má mazať motor aj pri tých občasných plných paľbách k 7000ot./min a jazdách pre radosť.

Podľa mňa tu teda ani nieje tak podstatné aký "NADolej" do toho budeš liať, ale rozhodujúce pre kondíciu a ochranu motora bude v tomto prípade, ako dlho ho tam necháš v tom motore mixovať.. Ja by som tam lial niečo dostatočne kvalitné (aj bežná 5w-40 ten motor umaže a zvládne občasné paľby) a zároveň finančne pre teba tak náročné, aby bolo pre teba únosné ten olej meniť pomerne dosť skoro, nehanbím sa napísať max. do 5tkm (a keď už 8tkm ročný nábeh, tak rovno 2x ročne po 4tkm :twisted: ) .. nech som aj za blázna, ale vzhľadom na to, ako to auto prevádzkuješ je to podľa mňa opodstatnené (ak máš ozaj záujem dať tomu motoru optimálnu ba až ideálnu starostlivosť :D ).
Zlou

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Zlou »

Děkuji za odpovědi. Ano, měním po roce, nájezd 7-8. Ono asi každý s dětmi jezdí po městě a v klidném režimu. Občas ale i zablbnu.
Zlou

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Zlou »

Tak to s tou kondenzací je přesné. V zimě mam vždycky víčko plné pěny a sajrajtu. Ti bych mohl používat zimní a letní náplň, coz by bylo asi nejlepší. Měním olej na jaře. Ono to tak vyšlo, menil jsem po koupi auta a i po zimě bude olej poškozený zimním provozem. A na teplé období kdy se s autem blbne je olej nový a v dobré kondici.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od kornel »

Presne na to aj narážam.. ten olej ti pri takej prevádzke veľmi rýchlo degraduje a takáto zdegradovaná olej. náplň, ti má spoľahlivo mazať motor následne aj pri tých paľbách a ostrej jazde.. táto kombinácia chce skrátka naozaj hlavne časté výmeny oleja, pokiaľ chceš mať kľud na duši, že ten motor maže olej a nie nariedená zdegradovaná brečka (a to nielen mazacími schopnosťami ale naviac sa takto olej aj hodne rýchlo prekysľuje a stáva agresívnym ku kovovým častiam).

Finančne dostupný olej a 2x ročne výmena, je to najideálnejšie čo môžeš spraviť. Môj názor samozrejme :)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od jerome »

Je to pisane vo viacerych temach ze pri takychto jazdach kde sa rychlejsie degraduje olej je lepsie pre motor dat bezny olej a vymenit ho 2x rocne jak kupit drahsi a dusit ho tam rok a viac. Presne takto to vyrobcovia odporucali v minulosti. Zial teraz je "in" LL olej na 20-30tis.km ale jak jazdis s autom nik neriesi :evil:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od kornel »

zvlášť a o to viac, ak ten olej má mazať motor s ktorým sa jazdí aj do obmedzovača, tam už totiž s takýmto zdegradovaným nariadeným olejom môže vznikať vážne riziko nedostatočného mazania, trhania olej. filmu a pod..
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od jerome »

Zlou ked uz si sa chytil do pasce a riesis ten najvhodnejsi olej do auta tak kornelova rada ma cenu zlata :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Návštěvník »

Potvrzuji!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od lengy60 »

Pomalu bychom mohli založit nějaký klub 5000. :mrgreen: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Zlou

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Zlou »

Kurňa, musím se zaregistrovat.

Díky moc. Jsem si říkal, že je blbost tam dávat NT Millers za 350, že to můžu olej vyměnit 2x a bude to lepší.
Dík za u tvrzení. Teď ještě jaké oleje vybrat. Docela mě zaujal Yacco olej. Na značkoveoleje.cz.
Návštěvník

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Návštěvník »

Hlasim se do klubu 10000, ale to jenom proto, ze jezdim vyhradne dlouhe trasy. Jo a pouzivam Yacco. :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od lengy60 »

A jakou specifikaci?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Motorový olej pro Ford S-Max 2,5T - 200 kW/460 Nm

Příspěvek od Návštěvník »

Fordackou - jenom kvuli zaruce. :cry:
Odpovědět