Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

ahoj,
auto doposud jezdilo na prodlouzene intervaly s olejem Shell Helix ultra AV-L 5W-30 (504 00/507 00). Chci jednoznacne prejit na pevne intervaly a menit po 10-15tis. Rocne najedu cca 20-25tis km a z toho 80% tvori cesty do prace - 30km tam, 30km zpet po okreskach, plynula jizda.Plus samozrejme obcas trocha toho popojizdeni po meste atd. Pokusil jsem se procist temata a vyplyvaji mi z toho dve moznosti:
1) nechat stavajici olej a pouze casteji menit
2) prejit na olej s normou 502 00 a menit kazdych 10-15tis km - zaroven s tim prejit na vhodnejsi viskozitu 5W-40 (?).
3) ????
Chtel bych Vas ale poprosit o vyber opravdu kvalitniho oleje specifikace 502 00 pro moje ucely (v uplnych detailech se bohuzel moc nevyznam), ktery je v ramci dane specifikace to lepsi.
Děkuji moc
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

Pokud to jezdilo na "LL" provoz, první interval bych zkrátil na 5 tkm na "proplach" - a třeba Sunocem.
A potom - když chceš opravdu kvalitní olej VW502 5W40 - tak např. Eni-i-sint, Liqui Moly Synthoil High Tech, Yacco LUBE FR, Yacco VX 1000 LL, Motul 8100 X-CESS, Milers Oils EE (nebo XF), Motorex SELECT SP-X, Petro-Canada Synthetic, Valvoline Synpower.... A na zimu můžeš klidně i Mobil1 0w40 NewLife.
Při Tvých jízdním podmínkách bych klidně měnil na zimu do 10tkm a mimo zimu do max 15-ti tkm :wink:
K dispozici jsou třeba zde http://www.oleje.cz/k/motorove-oleje nebo tuna http://www.znackoveoleje.cz/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

po koupi jsem nechal delat retezovy rozvod kvuli problemovemu napinaku (achilova pata TSI motoru)a zaroven s tim mi menili olej, ktery jsem si dodal sam = vyse uvedeny Shell. Na nej mam najeto jen cca 400km, a zda se mi prilis tmavy (trpim trochu fobii z podfuku v servisech), takze to chci vypustit a budu to brat jako proplach. No a pak si tam naleju ten, ktery mi zde doporucite.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

Když se dodrží norma výrobce a bude se měnit ve správných intervalech tak na značce oleje zas až tak nezáleží (pokud se tedy nebudeme bavit o noname olejích namíchaných bůh ví kým čert ví kde). Ty výše uvedené jsou možná o trošku "lepší", ale svoji práci udělají dobře (a obzvlášť při Tvých jízdních podmínkách) i třeba Total Quartz, Shell Helix Ultra, Mobil Super 3000 X1, Repsol Elite Competicion, Texaco Havoline Ultra, Eneos Premium Hyper, Mogul Racing nebo Extreme a koneckonců bych se nebál ani toho Sunoca....:wink:
A dívám se že i Penrite HPR 5 má VW502.00 - to je taky hodně dobrý olej.... https://www.penriteoil.com.au/pis_pdfs/ ... 202013.pdf
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od e1H »

Ak si si kúpil Passata s benzínovým motorom, tak predpokladám, že nehľadáš úplne najlacnejší olej. Ja by som tým pádom určite nebral Total (papierovo síce vyhovuje, ale motorom VAG až tak moc nesedí) alebo bežný Mobil, to už sa oplatí priplatiť za niečo lepšie.
Každopádne by som zvolil jeden konkrétny olej a zostal pri ňom a nestriedal by som ich pri každej výmene zima/leto. Ničomu to neškodí, ale pri výmene ostane v motore vždy aj z predošlého oleja pár deci. Predsalen je lepšie nemať v motore mix.
Čo sa týka výmen, interval v zima 10 tisíc km, v lete 15 tisíc (alebo podobný pomer podľa nájazdu) znie viac než rozumne.
Osobne by som na tvojom mieste zvažoval spomenutý Mobil 1 New Life 0W-40 alebo niečo od Millers Oils z rady EE. Ale pravdu povediac, nie som si istý, či ten Millers Oils je o toľko lepší, o koľko je drahši.
Prípadne tu je ešte možnosť, že budeš dávať osvedčenú ako napr. klasiku za dobrú cenu, Shell Helix Ultra 5W-40, a budeš olej meniť ešte častejšie, napr. každých 8 tisíc km.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Durex »

roxtidy píše:Na nej mam najeto jen cca 400km, a zda se mi prilis tmavy (trpim trochu fobii z podfuku v servisech), takze to chci vypustit a budu to brat jako proplach.
To,že je olej tmavý,tak je naopak dobře,protože na sebe váže nečistoty. Když je olej pořád čistý,tak je buď motor taky čistý od častých výměň a nebo je použitý olej špatný. Když už je po 400 km tmavý,tak to je jen důkaz toho,že v motoru budou usazeniny a taky se nikdy nepovede vypustit 100% starého oleje a už vůbec ne v běžném servisu,kde vypuštění oleje trvá minutu :twisted: Takže ten nový olej se pravděpodobně kontaminoval zbytkem starého. Každopádně pokud plní normu,tak ho tam nech ještě třeba 1000 km a vypusť to až pak. po 400 km je to dost brzo dle mě ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

to E1H:
ano, nejakou tu stovku navic moc neresim. A olej bych chtel vicemene celorocne stejny, prave proto aby se to nemichalo. Viskozita 5w-40 by melo byt zrejme ok, co to tu procitam.

to Durex:
ja mam prave obavu z te vymeny, jestli vubec a kolik vymenili (jak rikam, jsem trochu schizofrenni v tomhle smeru :D )
Návštěvník

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

Tmavý olej v benzínovém motoru po pouhých 400 km od výměny? Přinejmenším poněkud divné... :o
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Durex »

Mě to ani divný nepřijde. Já měl tmavej olej v benzinmotoru hned po nastartování. I když sem toho nechal vykapat dostatečně dlouho,tak stejně byl plnej olejovej chladič,hadice atd. A v olejoznaku to bylo hned krásně vidět,jak ze žlutý byla po pár otáčkách hnědá. A pokud to dělal někdo v servisu,tak tam to vypouštění starého oleje je hodně rychlý. A pokud někdo předtím využíval kilometrový interval na olej,nebo ho přejížděl,tak po 400 km mě tmavý (nikoliv černý) olej přijde jako normální ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

chlapi, a nejake konkretni typy oleju? diky
zatim moji favoriti:
Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40
MOTUL 8100 X-CESS 5W-40
Valvoline Synpower 5W-40

Plan je takovy,ze ted jeste par stovek km najedu, pak to vymenim. Nasledovat bude dalsi vymena pred zimou cca v rijnu/listopad (najedu cca 6-7tis km) a pak na jare (dalsich cca 8-9tis km). Doufam, ze se tim motor trochu vycisti od usazenin.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od jerome »

e1H ti dal nejake tipy a on ma motory koncernu v malicku :wink: Ale aj ked si vyberies z tych svojich favoritov chybu neurobis.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

No tak zvolit SAE podle ročního období zas až tak "zcestné" není: Celoroční gumy jsou taky v létě horší než letní a než v zimě zimní -> ale je fakt, že pro naše klima je 5w40 gut :wink: Ale (asi) i 0w40 a 10w40.
Z těch co si vybral roxtidy se mě (osobně) nejvíc zamlouvá Motul, ale o tom Penrite bych uvažoval taky.
Když ale budeš měnit olej do/po 10-ti tkm, "vedle nešlápneš" ani s jedním na tomto vlákně uvedeným.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

nechci se timto dotknout uzivatele e1H, ale pred tremi lety tapal co nalit do sveho 1,2 TSI :) nevim jakou cestu mezitim usel...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od jerome »

roxtidy píše:nechci se timto dotknout uzivatele e1H, ale pred tremi lety tapal co nalit do sveho 1,2 TSI :) nevim jakou cestu mezitim usel...
3 roky su dost aby si vyselektoval co je pre motor najlepsie. Ja som pred 4 rokmi ani nevedel co za olej mam v motore :mrgreen: ale postupne ked citas toto jedno z najlepsich for v republike 8) :wink: a experimentujes trochu s olejmi tak sa nieco na teba nalepi :D
A k tym e1H tipom: 0W40 od Mobilu1 je jeden z naj olejov na trhu (vyborny pomer kvalita/cena) a takisto poznam kopec ludi co pouzivaju Shell Ultra 5W40 a pochvaluju si. Co poznam e1H z tunajsich prispevkov tak viem ze svoje auto ma natolko rad ze nejaky podradny olej by donho nedal :wink:
p.s. ten Mobil1 by sadol celorocne k 1.8TSi jak riť na šerbeľ :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

co tu tak ctu, tak ten Mobil1 ma i jiny (kvalitnejsi) zakladovy olej oproti vetsine v podobne cenove kategorii. Je to tak?
Odpovědět