Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
e1H

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od e1H »

Z olejov so schválením VW 504.00 sú aktuálne zaujímavé tieto:

Mobil 1 ESP 5W-30 s peknou HTHS viskozitou.
Millers Oils Longlife EE 5w30 kvôli tomu že je "nano".
Shell Helix Ultra AV-L Professional 0W-30 lebo ako jediný je 0W.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

to roxtidy: Olej VW504 je na "LL" provoz - pokud jezdíš jen dálky, použít se dá protože máš minimum studených startů. Ten olej (nikdy není jen 504, je zároveň i 507 - pro DPF) má právě kvůli tomu filtru nižší alkalickou rezervu TBN, která - vyšší - je potřebná pro kratší jízdy a hodně startů. A ta je vyšší právě u těch olejů 502. Podle toho se rozhodni. Já osobně bych dal olej 0/5w40 s VW502 a měnil při častých startech a krátkých jízdách do 10-ti tkm a při delších jízdách do 15-ti tkm. Ale i pro interval 15-tkm/1rok se olej 5w30 VW504 použít dá.... v tom případě třeba ten Mobil1 ESP Formula. Anebo Mobil1 0w40 nebo TŘEBA Millers, Yacco 5w40 nebo - když by byl "race" provoz a málo mrazivých startů - Penrite 10w50 s VW502.00.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

chlapi, jeste jednou diky :wink:
Naposledy jsem tam dal Mobil1 Newlife 0w-40, takze u neho v klidu zustanu.
podskubkar

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od podskubkar »

Ahoj, trochu to tu ozivim. Nenasel jsem tema tykajici se konkretne meho motoru, ale tohle je asi nejblizsi. V kvetnu jsem si poridil Audi A5 1.8 TFSI (CJEB). Najeto bylo 12tis vyrobeno 2014. Mam to na operativni leasing a mam tam prodlouzenou zaruku do 2019 resp. 100tis. Kdyz jsem sel podepisovat smlouvu tak se me chlapek ptal jestli chci menit olej v LL intervalu nebo ne, tak jsem rekl, ze chci menit po 15tis a on na to ze je to dobra volba a ze mi tam daji rovnou novy olej. Dnes mam najeto 18tis a podle MMI mi tam toho oleje trochu ubylo (nevim kolik presne je rozsah min a max v palubnim pocitaci, tak netusim jaky objem tam zhruba ubyl... Kdyby nekdo vedel, kolik je rozsah min/max v palubnim pocitaci u MMI Audi A5, tak se sverte :)) Chtel bych tam teda trochu dolit, ale v servisni knizce neni info o tom co tam konkretne dali. Navic je tam zaskrtnuto vymena oleje "flexibilni interval". V MMI mi to hlasi ze pristi vymena oleje by mela byt za 23tis km. Tak predpokladam, ze tam proste dali nejakej 5W30 LL (tusim ze Audi dava normalne Castrol). Mam si teda koupit na dolevani ten 5W30 a moc to neresit nebo si radsi zajet do servisu a zeptat se co tam presne dali? Protoze kdyby tam bylo neco na kratke intervaly a bylo to jen spatne zadano v servisni knizce a palubnim pocitaci, tak by to asi nebylo fajn je pomichat :D. Jinak teda chci najet jeste nejaky 3tis a vymenit olej za nejaky lepsi a rict v servisu at mi nastavi v pocitaci vymenu oleje po 10tis. Procital jsem si tuhle diskusi a vyslo mi najevo ze by bylo fajn davat tam Mobil1 0W40, nebo se pletu? Jde mi o to ze mam auto v zaruce a je tam predepsana norma 50400 a tenhle olej je 50200. Tak jestli mi nereknou ze mi tam ten olej nedaji kdyz jim ho prinesu na vymenu :D Dik!
podskubkar

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od podskubkar »

Jo a ted jsem si vsiml, ze je na trhu Mobil1 NewLife 0W40 a Mobil1 ESP 0W40 (ten je o trochu drazsi). Je v nich nejaky zasadni rozdil?
e1H

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od e1H »

Ak sa dobre pamätám, ESP je ACEA C3, New Life je zase A3/B4.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od BigBang »

jj, pravdu díš ;)

podskubkar: A opravdu tam je jen 504.00? Podívej se pořádně do knížky. Myslím si, že pro pevnej interval tam bude i ta 502.00 ;)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

to podskubkar: Pokud chceš pro motor to nej, tak dávej olej VW502.00 5w40 (0w40, 5w30) a měň při krátkých nebo ostřejších jízdách po 10-ti tkm / po 1roce nebo při delších běžných do 15-ti tkm / po 1roce. A co se týče značek, tak míchat jdou a doporučím renomovaného výrobce - např. Elf, Eni, Liqui Moly, Millers, Mobil1, Mogul, Motul, Panolin, Petro-Canada, Q8, Repsol, Shell, Sunoco, Texaco, Total, Valvoline, Yacco....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
podskubkar

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od podskubkar »

OK,no jeste se teda do te knizky podivam poradne. A co k tomu dolivani. Kdyz teda nevim presne co tam je? Kdyz tam doleju Nejaky LL olej 5W30, bude to moc velky pruser pokud tam je zrovna ted neco jineho? Normalne bych to neresil a zeptal se v servisu co tam dali, ale za chvili odjizdim na dovolenou a neni na to moc cas a rad bych mel v aute nejaky rezervni olej.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

Jestli jsem to dobře pochopil tak na oleji máš už 18tkm; tak ještě před dovolenou olej vyměň a budeš mít klid. A na event. dolití budeš vědět co tam máš a když bude třeba doliješ tím stejným.
Ale jestli chceš jen dolít nebo mít event. rezervu na dolití, kup olej VW502.00 Nic tím nepokazíš....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
podskubkar

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od podskubkar »

Nene, to jsem asi spatne vysvetlil. Po posledni vymene je najeto 6tis a predpokladam ze tam dali LL Castrol 5W30, ale tim si jistej nejsem, tak se zajimam jestli to treba nepokazim kdyz tam doliju 5W30 a ono tam bude neco jinyho (ale snad ne).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

Aha. Ale to nic nemění na tom že dolít lze VW502
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od lengy60 »

podskubkar píše:Nene, to jsem asi spatne vysvetlil. Po posledni vymene je najeto 6tis a predpokladam ze tam dali LL Castrol 5W30, ale tim si jistej nejsem, tak se zajimam jestli to treba nepokazim kdyz tam doliju 5W30 a ono tam bude neco jinyho (ale snad ne).
A v motorovém prostoru nebo na sloupku není štítek,co a kdy bylo měněno? :shock: Měl bys to mít i ve faktuře,ale jinak se dá i zavolat do servisu a zeptat se. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

Sám "velký" VW připouští při potřebě dolití oleje do motoru použití max. půl litru jiného než je v motoru bez "ztráty kytičky".... (myšleno "neLL" do "LL" nebo jiné než použité VW normy).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od lengy60 »

Ovšem to dolití je myšleno pouze nouzové s tím,že se ten olej co nejdříve vymění a ne,že s tou směskou bude jezdit dalších devět tisíc. :lol: Tedy jestli dobře chápu,že mění olej po 15 a nyní má na novém najeto 6 tkm. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět