Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
e1H

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od e1H »

Pozor, 2-3 stovky môžeš prihadzovať takmer donekonečna! :-)
Ja osobne som si týmto totiž prešiel a zvažoval som práve spomenuté oleje Millers Oils EE. Nakoniec som sa pre radu EE nerozhodol práve kvôli cene. Nie že by som si to nemohol dovoliť, ale za tie peniaze čo stoja tie oleje môžem meniť napr. Mobil 1 takmer 2x tak často, a keby som sa rozhodol pre ešte bežnejší olej (napr. Shell Helix Ultra 5W-40), tak ho môžem vymeniť za tie peniaze rovno 3x. Tak som sa nakoniec radšej rozhodol pre skrátenie intervalov, lebo to mojej turbokosačke prospeje viac, ako olej ktorý je možno trochu lepší. :)
Návštěvník

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:Pozor, 2-3 stovky môžeš prihadzovať takmer donekonečna! :-)
:wink: :lol:
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

Vymena 2x casteji nez Miller => pak je tu vec, kterou natukl Pitris >>> pravost a kvalita Mobilu1 v cenove relaci pod 1000Kc za 5l :-) Nad tim taky premyslim...nejaky overeny prodejce za tuto cenu?
e1H

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od e1H »

Pravosť nemáš garantovanú, ani keď kúpiš olej za cenu vyššiu ako je priemerná trhová cena. :roll:
Návštěvník

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

Přesně tak. Já ten Mobil1 kupuji u Cardo a žádný problém jsem neshledal. To z hlediska pravosti samozřejmě nemusí nic znamenat. Pro pořádek však dodávám, že jsem extrémně nepříjemný zákazník... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Colommbo »

Zcela souhlasím s Jardou - objednej Mobil1 klidně u Cardo, je to osvědčený obchod, už jsem od nich objednával několikrát oleje i díly a nikdy nebyl problém. A přespříliš spekulovat nad "pravostí" - to bys dnes nekoupil nic... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

v jakem jazyce jsou popisku oleje u toho Carda? Razim teorii, ze podle toho lze dost dobre odvodit, pro kterou cast Evropy je olej urcen. Ideal samozrejme DE
Návštěvník

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

roxtidy píše:... Ideal samozrejme DE
Ne, ideál je FR.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od lengy60 »

Já kupoval Mobil v Německu,ESP Formula 5W-30 byla z Belgie 5W-40 z Itálie.Koukal jsem také na tu 0W-40 a tam byly štítky Made in EU.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

s made in EU tak nejak pocitam, tezko bude asi made in FR/DE...jde ale o jazykovou lokalizaci popisu na zadnim stitku, zda obsahuje napr. vychodni staty (PL,BU,RO atd) a nebo zapadni (DE,FR, BE)...podle me je to stejne jako s jidlem u nas a v nemecku...stejna znacka, ale rozdilna kvalita bohuzel
Návštěvník

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

roxtidy píše:... jde ale o jazykovou lokalizaci popisu na zadnim stitku, zda obsahuje napr. vychodni staty (PL,BU,RO atd) a nebo zapadni (DE,FR, BE)...
Já to zase myslel tak, že v případě štítku s popisky ve francouzštině spíše poznám, že jde o padělek, než v případě popisků v němčině. Navíc se z řady dobrých důvodů domnívám, že padělatelům se spíše vyplatí padělat pro německý trh, kde jsou ceny olejů vysoké a šíře nabídky poměrně úzká, zatímco na francouzském trhu je tomu právě naopak.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

roxtidy píše:....Millers EE LONGLIFE 5w40, coz uz je podle vas jina liga (prestoze je to LL s C3-12)...
Longlife má pouze v názvu :x podle norem to "LL" olej není. A je fakt, že (hlavně kilometrová) výdrž oleje je u olejů ACEA C"něco" nižší než u olejů A3/B3, ale to už neplatí od roku schválení 2010 a 2012 - C3-10 / C3-12. Tam je už použita jiná - pro motor už "neškodná" aditivace; více zde: http://www.oleje.cz/forum/millers-oils-t2795-140.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Pitris »

roxtidy píše:v jakem jazyce jsou popisku oleje u toho Carda?
Já tam jednou bral ELF 5w40 (protože tam jen tam měli tenkrát k dispozici i filtr na Suzuki SX4) a bylo to polsky :oops:
http://www.oleje.cz/forum/zkusenosti-s- ... t5817.html Jinak zde na e-shopu http://www.oleje.cz/ jsou oleje od oficiálního zastoupení té které značky a co vím, tak třeba alfi to "bere" z Německa http://www.znackoveoleje.cz/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od Colommbo »

Od fy Cardo jsem kupoval Mobil1 5W50, zadní přelepka (na 4L i 1L balení) byla v jazycích "východních" a Made in EU, a Total Quartz Racing 10W50 měl zadní přelepku (5L balení) v jazycích "západních" a Made in E.C. Současný Sunoco (5W50 i 10W60) od brněnského BEZO má zadní přelepku "celoevropskou" a Made in Belgium.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
roxtidy
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 21, 2015 17:24

Re: Motorový olej Passat CC 1,8 TSI

Příspěvek od roxtidy »

Pitris píše:
roxtidy píše:....Millers EE LONGLIFE 5w40, coz uz je podle vas jina liga (prestoze je to LL s C3-12)...
Longlife má pouze v názvu :x podle norem to "LL" olej není. A je fakt, že (hlavně kilometrová) výdrž oleje je u olejů ACEA C"něco" nižší než u olejů A3/B3, ale to už neplatí od roku schválení 2010 a 2012 - C3-10 / C3-12. Tam je už použita jiná - pro motor už "neškodná" aditivace; více zde: http://www.oleje.cz/forum/millers-oils-t2795-140.html
ok, v tom pripade by me zajimalo porovnani:
1) Millers EE LONGLIFE 5w40
2) Millers XF LONGLIFE 5w40
3) Millers XF LONGLIFE 0w40
4) Mobil1 0w40 NewLife

Predvsim to XF 5w-40 se da sehnat za slusne penize, tak jen jestli to neni neco podobneho co bylo naznaceno vyse, kdy vetsina 5w40 = horsi zakladovy olej a hromada aditiv
dik
Odpovědět